Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Biciklivel és diétával hatékon...

Biciklivel és diétával hatékony lehet a fogyás 110 kilóról?

Figyelt kérdés
Az évek alatt felszedtem jópár kilót. 110vagyok, 175cm 24éves és fiú. már 2 hete elkezdtem, 3 kiló le is ment. átlagosan egy héten 2-3 alkalommal tudok elmenni biciklizni (sajnos a munkám miatt maximum ennyit tudok). Eddig soha nem sportoltam semmit, a tipikus otthonülő típus vagyok. Kenyeret, lisztes és cukros ételeket kerülöm. kb másfél órát tekerek, mikor ráérek. A cél minimum lemenni 90kilóra. Nem vagyok a 2 hét alatt 20 kilót leadni típus, de mégis kíváncsi vagyok, hogy ezzel a kis életmódváltással mennyit tudnék szerintetek ledobni kb júniusig (vagy úgy egyáltalán mennyi idő alatt tudnék lemenni 90re). Esetleg ha valakinek van valami tanácsa, vagy bevált fogyós praktika akkor írja le nyugodtan! Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 23. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Hat nekem a sarga kapszula valt be amig van eleg felesleg ez is elegbde 90 korul mar kicsit lassabb lesz es erdemes lenne izmot is noveszteni mert lottyogni fog a bor
2016. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kíváncsi vagy, de ezt senki meg nem mondja. Ha sokat eszel, a fentiek mellett még hízhatsz is, ez evidens. Persze esélyes, hogy a liszt és cukor kihagyása valamit csökkent a kalóriabeviteleden, amennyiben nem vagy az a nagyon evős fajta illetve koncentrálsz rá... Nekem az ekkora életmódváltás s némi plusz igyekezet még semmire nem elég... Igaz, ekkora feleslegem nem volt. De jó irány és sokaknak bejön, főleg az elején. Csak - nem tudunk semmit a kalóriadeficited mértékéről, így a fogyásodról sem jósolhatunk.

Én a szénhidrátot csökkentettem le (csak mert kihagytam a cukrot, gabonát, krumplit, hüvelyeseket, még túl sok maradt), de első körben nézd meg, mi történik így. A Te szintedről még könnyebb fogyni s nem mindenki ugyanolyan kemény dió, mint én :)

2016. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ilyen bogyókban nem hiszek, mellesleg pénzt sem akarok kidobni rá. Az izomnövelés és "bőrlötyögés" elkerülése végett járok ilyen gyakran bicajozni amikor csak tudok, a diéta mellett. Nem itthon ülök, koplalok és várom a csodát.
2016. márc. 23. 18:19
 4/9 anonim válasza:
100%
A Sárga Kapszula nem egy gyógyszer, hanem egy könyv. :)
2016. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ohh így viszont más, ne haragudj, le is szedtem pdfben.
2016. márc. 23. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egy év alatt adtam le 35 Kg.-ot, és már több mint egy éve tartom.

A fő fegyver a kalóriaszámlálás volt ( kaloriabazis.hu). Amíg nem tudatosul benned, el sem hiszed, mikkel - mennyi luxuskalóriát viszel be naponta.

Ott beállítottam az adataimat, és hogy mennyit - mennyi idő alatt szeretnék fogyni, erre a rendszer megadta a napi kalórialimitemet, hozzátéve zsír/ fehérje/szénhidrát határokat is. ( Az első kettőt el kell érni, a harmadikat nem szabad túllépni.

Aztán jött a szénhidrát bevitel minimalizálása, és a bevitt szénhidrátok minőségének megválogatása.


Mozgás: heti 3-szor egy óra tempós séta. Eleinte lassabban, kb, fél év múlva már időnkét a tempós séta és a kocogás határán.


A bicikli szerintem (és máshol is olvastam ezt), egy fogyókúrás csapda. Mert az ember elhiteti magával, hogy mennyit mozgott, így könnyebben enged magának "jutalmat" - a valóságban a kerékpározás, hacsak nem extrém tempóban és körülmények között csinálod, lényegesen kevesebb energiát igényel, mint a gyaloglás. ( Erre van is itt kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2016. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a sok segítséget! Ettől még szívesen olvasom ha valaki ír, akár saját tapasztalatot.
2016. márc. 23. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly így ment le 23 kg. Idén most kezdtem a szezont, eddig konditerem...

Pár fontos dolog:

A könyv alapján szálkásító diéta! Csak lassú felszívódású szénhidrátokat vigyél be!

Kalóriabázis oldal nagyon jó, de két dologra figyelni kell: Állítsd át a makrókat! Vagy ne százalékos legyen, vagy maradhat százalékos, de úgy lődd be, hogy mozgás nélkül is meglegyen a szükséges fehérje bevitel. Viszont az egyik korábbi válaszoló téved, a zsír is maxként van megadva. A másik fontos dolog a sport. A kalóriabázis nagyon túlszámol. Én ezt úgy oldottam meg, hogy telefonra letöltöttem a runtastic appot, az számolja bringa közben a kcal égetést, és az alapján rögzítem.

Illetve kezdj súlyzós edzésekbe. Három szempontból is érdemes. Sajnos, én későn kaptam észbe...

1. Rugalmasabb lesz a bőr, könnyebben követi a fogyást.

2. Zsíros alappal kezdőként szálkásító étrend mellett is épül izom. Minél több rajtad az izom, annál nagyobb a szervezeted kcal igénye, könnyebb deficibe kerülni. Na meg azt se felejtsük el, hogy az ember alakját az izomzata határozza meg.

És végül: Mint minden mozgás, ez is kalóriát éget, így segíti a kcal deficit elérését.

Sok sikert!

2016. márc. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sikerült le fogyni?
2020. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!