Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázni mennyi mennyiség...

Diétázni mennyi mennyiség felel meg?

Figyelt kérdés
Átszeretnék állni a zabpehely reggelizésére(diétázás céljából)! Az lenne a kérdésem,hogy mennyit ehetek ha a súlyom kb 105kg?Köszönöm!
2016. jún. 9. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy étkezéssel nem tudsz változtatni a súlyodon. Az egész nap számít, makrók stb. Ha 105kg vagy, minimum 2000 kalória bevitellel is fogyni fogsz.
2016. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én kizárólag csak a zabpehelyre és reggelire vagyok kíváncsi. Mellette,tudom a fehérje,ch stb...Aerob edzést is tartok.Csak a reggeli érdekelne...Köszi
2016. jún. 9. 20:30
 3/10 crudy ***** válasza:
Ez csak attól függ h mennyi a napi beviteled, hány étkezésed van, mivel főződ a zabot, mit eszel mellé. Ezek nélkül halál tudja h neked mennyi kell.
2016. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehezen hiszem el, hogy a többi étkezéssel tisztában vagy, ha ez a kérdés felmerül. Amúgy pedig 50 g zab nekem elég. Viszont barátnőmnek meg kevés. Saját magadnak kell kitapasztalnod hogy mennyi kell. Azt gondolom nyilván tudod, hogy a zabtól önmagában nem fogysz, és figyelni kell a bevitelére, hisz nagyon magas CH tartalma van.
2016. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ,hogy mit eszel a nap hátralévő részében. számold ki kaliriabazis.hu -n. Nèzd még mennyi kcal ra van szükséged, ès így kutid számolni mennyit ehetsz reggelire .

De szerintem 55 gramm elèg,amivel jól laksz,,de én ezt nem tudhatom :)

2016. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szinte akármennyi jó lehet, a kalóriaigényed s a többi ételed függvényében... Pl. 300 gramm az simán beleférhet, ezt honnan tudhatnám?

Még csak azt se tudjuk, hogy alacsony vagy vagy magas, izmos vagy sem, napi 8 óra kemény fizikai munka megy vagy 50km futás naponta (van, aki ezt nyomja szinte mindennap hajnalban, jó, ő ultramaratonista, de akkoris :D) vagy semmi... Persze ez se lenne elég infó közel sem.

2016. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 105 kg vagyok és kB 180 cm. Valóban nem vagyok tisztában a számolásokkal, értékekkel stb... Minden másnap, harmadnap aerob edzés tartok otthon. Munkám nem fizikumú. Nem tudom mennyi kcal kell egy nap, minden oldalon más írnak. Azt sem tudom mennyi legyen fehérje és mennyi ch. Nem szeretnék gyúrni, nem azért dietázom! Tetszik 1-2 küzdősport, azt szeretném csinálni...
2016. jún. 10. 05:59
 8/10 crudy ***** válasza:
Egyszerű és gyors módszer: 2gramm/testsúlykilogramm fehérje és 1.5g/tskg ch plusz napi két evőkanál olivaolaj vagy lenmagolaj tisztán szájba. Vagy kiszámolod a napi kalória igényedet és veszed a 80%át. Az legyen a napi beviteled. Oszd fel napi öt étkezésre a fehérjét és napi négyre a szénhidrátot. A szénhidrát nagy részét edd meg délelőtt és vacsorára vagy semennyit vagy nagyon keveset. Így ki tudod számolni h reggelire mennyi zab mehet.
2016. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is lehet kiszámolni a kalóriaigényedet, csak kitapasztalni. Neked azért bizonyára sok kell, 2000 kcallal bizonyára már jól fogysz, talán túlságosan is, de igazából ezt nem tudhatom. Majd belövöd.

S az is kitapasztalandó, hogy mennyivel laksz jól reggel a következő étkezésedig. Azt sem tudom, hány étkezésed van, bár amikor nekem pl. 5 volt, az ebédem akkor is a nagyobbik felét tette ki, mert nekem az a legfőbb étkezésem, akkor vagyok éhes, akkor kell sokat ennem. Van, akinél a reggeli nagy. Az pont ritka (inkább testépítőknél gyakori), hogy valakinek 5-6 hasonló méretű étkezése van. Van, aki reggel nem tud enni, másnak pont a vacsora óta eltelt hosszú szünet miatt sok kell...

2016. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Lassan összeáll a kép. Ezek kiindulási alapnak remek lesz.
2016. jún. 11. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!