Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szedtetek már valaha útifű...

Szedtetek már valaha útifű maghéjat? Ha igen, mikor szoktátok bevenni?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet:

Nem fogyókúrázom, életmódot váltottam jó pár éve. Egészségesen étkezem (zsíradék, teljes kiőrlésű dolgok, tejtermékek stb. mind megvannak) ha 1-2X (egy héten) becsúszik valami egészségesebb nasi (pl. zabpelyhes tk keksz, 1-2 db) az se baj. Csak annyi, hogy már jó pár éve nem eszek mc'donalds-os burgert meg tejcsokoládét, ennyi.


A kérdés inkább arra irányulna, hogy lelki okok miatt, (nem fogyi!) az utóbbi pár napban nem kajáltam sokat.

Mivel tudom, milyen egy böjt (ill. több ismerősöm is böjtölt már) tudom, hogy böjt alatt sokszor rosszul alszik a test / nehezebben alszik el / rövidül az alvási idő, vagy éjjel rövidebb, nappal fél-1 órás pihenések kellenek, vagy 20 perc szundi.


Tudom, ha nappal nem eszünk, akkor éjjel megébred / megébredhet a test arra, pl. hajnali 2, vagy hajnali 3 órakor arra, hogy éhes.

(Régebbi tapasztalat) Mivel lelki okok miatt alig tudtam enni az utóbbi 2-3 napban, azt találtam ki, hogy este beveszek 1-1,5 evőkanál útifű maghéjat (vízben feloldottam, hagytam állni)


Altatót (nem nyugtató!! Nem frontin, nem xanax, hanem generikum) szedek. Viszont alig tudtam elaludni tegnap.. vagyis nagyon lassan.

Nyugtató teát (kamilla) ittam este + a szokásos gyógyszeradagot vettem be.


Arra gondoltam, hogy mivel az útifű maghéjat is este 11kor vettem be, az ugye színtiszta rost (kb. 99%ban) és az a hasamban volt.. és kb. 1-1,5 órámba telt mire el tudtam aludni a szokásos 15-20 perc helyett. Forgolódtam végig az ágyban.


Lehetséges, hogy az útifű maghéj miatt nem szívódott fel a gyógyszer? Mit gondoltok?

Ha ti szedtek útifű maghéjat, mikor szoktátok bevenni?

Egyrészt azért vettem be, hogy a gyomromban legyen valami, és így érzékelje a testem, hogy nem üres a gyomor.

Másodszor fontos számomra a jó bélműködés (alapvetően sok rostot eszem; saláta, gyümölcsök, rozsos dolgok, stb. ) és az is, hogy napi szinten el tudjak menni nagywc-re, reggelente.


Harmadszor: ugye kaját nem tudtam enni, de ezt valahogy be tudtam kanalazni magamban.


Ha minden OK velem, akkor persze vacsizom, és tényleg tökmindegy az idő (pl. este 7 vagy este 8, változó) de van hogy 10-kor ha még éhes vagyok, vagy nem tudtam megvacsizni / fél vacsorányi adagot ettem, van hogy este 10-fél11kor is eszek pár falatot. Tényleg változó, és nincs bűntudatom miatta, csak mostanság nem nagyon tudok enni... nehéz.


Gátolhatja az útifű maghéj éjjeli szedése a gyógyszer felszívódását? Mit gondoltok?


23/l



2016. jún. 23. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az útifű maghéjat nem vacsora helyett, hanem vacsora előtt kellene enni, mert önmagában nem laktat. Attól ugyanúgy éhes leszel, ha semmi mást nem eszel mellé. Ha ennyire nem tudsz mit enni akkor vegyél Ultra Loss fehérjeport, azt lehet inni vacsora helyett, abba bele is keverheted útifű maghéjat és mindjárt laktat is.


Amúgy én reggelente joghurtba keverve ettem, de nekem túl növény íze volt az útifű maghéjnak, így inkább chia mag párti vagyok.

2016. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem szedem, hanem ételek javítására, sűrítésére használom. Amúgy semmi értelme nem lenne, rostot úgyis eszem egy csomót, éhesen pedig enni kell, tápanyag pedig nincs benne, csak rost.


Enni kell.


Nem tudom, bekavar-e a felszívódásba ez a kis rost (10-15 gramm útifűben nincs sok), de az emberek működése nagyon változó, megteheti vagy lehet más az ok.


Ha nappal nem eszünk, abból nem következik az, hogy felébred az ember. Persze sokaknál igaz, de nem szükségszerű. Viszont útifüvet enni az pont annyira nem evés, mint a totális böjt. Az nem étel, nem laktat. A gyomor telítettsége pont nem számít sokat, a testnek üzemanyag kell.

2016. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!