Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti ha vendégségbe mentek,...

Ti ha vendégségbe mentek, hogy oldjátok meg a kajálást?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázom, egészséges ételeket eszem csak. Nem eszem olajban sült dolgokat, cukrot, fehér lisztet, süteményeket.

Ti ezt hogy oldjátok meg vendégségben? Azt vettem észre, hogy az emberek hajlamosak tukmálni, én pedig már szabályosan rosszul vagyok ettől. Nem az egy alkalom a baj persze, de sokszor vagyunk vendégségben, nem két hétben egyszer, hogy beleférjen.


2016. aug. 26. 09:59
 1/6 anonim válasza:
100%
Bár én nem fogyókúrázom, csupán laktóz-intoeranciával küzdök, rólam általában tudják előre, hogy milyen tilalmak vannak. Nem olyan sok mindent soroltál fel, például ha én lennék az, aki magához meghív, számomra beleférne az, hogy úgy készülök, hogy Te is jót ehess nálam. Szólj előre, hogy ha nem probléma, úgy készüljenek, vásároljanak. Egy cukormentes süti, vagy hogy a főételt nem olajban sütik meg szerintem egyszeri alkalommal nem nagy kérés. Persze az más kérdés, hogy aki vendégül lát, hogy áll hozzá, illene, hogy érdekelje annyira a "probléma" és úgy alakítsa a menüt! Nem olyan ördöngős, persze neked is alkalmazkodnod kell egy picit, ha más mód nincs rá!
2016. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Én nem görcsölök ezen, ha vendégségben vagyok elengedem magam, és eszem, amit megkívánok, és ami jól esik.
2016. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor vendégségbe megyünk/barátaimmal találkozom, akkor aznapra igyekszem testmozgást beszúrni, vagy otthon kevesebbet enni. Ha vannak alternatívák, akkor a legegészségesebbet eszem, abból is keveset. Ez így heti egyszer belefér nekem, így is fogyok.
2016. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ételallergiák miatt diétázom egy ideje, elég sok dolgot nem eszem. Ha vendégségbe megyünk, még így is szoktam találni olyan ételeket, amikből tudok enni, még ha nem is teljesen passzolnak az étrendembe. Az étolajat én is kerülöm, de egy natúr sült húson nincs túl sok, vagy ha pörkölt van, a szaftjából nem szedek. A saláták is jók, ha az öntet nem megfelelő, akkor igyekszem csak a zöldségeket megenni. Mondjuk egy rántott hús-krumpli kombináció már neccesebb, ha nincs saláta, de akkor csak nagyon keveset eszek belőle. A sütiket általában kihagyom, néha megkérdezem, tudnak-e adni nekem valamilyen gyümölcsöt. A kávéhoz viszek magamnak tej- és cukormentes hozzávalót, általában nem akad ki rajta senki. Üdítők helyett vizet iszom. A legtöbb ismerősöm tudja, miért étkezem így, de nem várom el tőlük, hogy a kedvemért máshogy készítsék el az ételeket egy 20-30 fős vendégségben, van így is elég dolguk. A tukmálást lehet udvariasan is elhárítani, ha látják, hogy van valami a tányéromon, mindenki megérti, és én sem bántom meg őket, hogy meg sem kóstolom a főztjüket. Az idősebb generáció erre elég érzékeny tud lenni, én pedig igyekszem a legkisebb feltűnést kelteni a mások számára szokatlannak tűnő étrendemmel, és arra is figyelek, hogy megdicsérjem azokat az ételeket, amiket eszem, így mindenki boldog :)

Szerintem az a legrosszabb megoldás, amikor valaki vendégség előtt teleeszi magát otthon, ott pedig fanyalog és tüntetően csak vizet iszik...

2016. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez összetett kérdés. Mivel itthon se szokott menni a kevés evés, plusz a vendégség alkalmi dolog, a kalóriák nem zavarnak. Egy kis kilengés sem.

De elég komoly életmódváltáson vagyok túl s nem akarok minden hónapban iszonyatosan kilengeni. 5 éve elhagytam a normál cukrot, de a többi is alacsonyan van. Egy szuper meggyes pite (közel fél tepsi, mert finom s nem nagyon laktató) néha elmegy, de nem mindig, cukrászdai torta pedig kizárt. Húst nem eszem, az nem opció kilengéskor sem.

Jó fej rokonok vannak, nem szokott gond lenni. Mindig viszek saját ételt, de ritkán kell.

Nem várom el, hogy a speckó életmódomhoz főzzenek, még a párom is feladta. De rugalmas vagyok. Max. aznap tuti lesz kalóriatöbbletem, de ez sem tuti, étel kérdése (szénhidrátos ételeknél törvényszerű, nem tudok úgy enni, hogy az jó legyen).

2016. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegetáriánus vagyok (tejet-tojást fogyasztok), így kategorikusan csak a húsra mondok nemet, de ezt előre mondom minden esetben, hogy tudjanak készülni a vendéglátók.


Én trükközni szoktam, nagyon keveset szedek abból, ami nem passzol a napi étrendbe, és bőségesen abból, ami oké. Tehát pl. ha rántott sajttal kínálnak, amit amúgy nem nagyon ennék, akkor veszek egy kis darabot, és mellé szedek a salátából egy nagy halommal, ha pedig kínálnak (tukmálnak), akkor elhárítom azzal, hogy köszi, az elég volt, de esetleg még egy kicsit ebből a mennyei salátából/zöldségből.


Ha pedig megettem az adagom, nem eszem tovább, senki kedvéért. Bizonyos keménység kell hozzá, de egy idő után megszokják. Aki pedig nem, az valószínűleg nem fog többet meghívni, de ha ennyire nem tudjuk megérteni egymást, akkor jobb is.

2016. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!