Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le?

Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés

Noss az a helyzet, hogy egy 17 éves .. 190cm-es 95kg os fiú vagyok, és szeretnék lefogyni kb 10 kilót. Most leszögezném, hogy NEM, nem jó a közel egy mázsa a közel 2 méterhez :S ... látom magam, vannak hurkáim, különösen amikor ülök, az egész hájamat lehet mozgatni ami körülöleli a hasam, szóval nem csak a bőröm gyűrődései :S


A gond ott van, hogy olvastam hogy

koplalni nem ajánlott (mert könnyen visszahízom utána a volt súlyom).

Aztán a futás kiesik mert lúdtalpas vagyok és erősebb megterhelés után (pl tesiórai keményebb foci után) fáj a derekam meg a talpam :S. Futás se lenne jobb, más mozgást viszont nem tudok, ami tényleg hasznos lenne, méreteimből adódóan biciklizés sem olyan kényelmes, és az után is megfájdul a derekam ha .

Fogyókúrákat pedig nem igazán ismerek, ez érdekelne, hogy milyen fogyókúra (módszer) létezik amit egy 17 éves, főzni nem tudó srác be tudna tartani és mellesleg le tudna adni vele nyárig 10 kilót kb ?


köszönöm.


2010. ápr. 21. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogyókúrának 3 alap pillére van, melyből ha csak egy is nem teljesül elfelejtheted a fogyást:


akaraterő

mozgás

diéta


Akaraterő:

Olyan fogyókúra nincs, ami 1 hónap alatt lefogyaszt, erre sok időt kell szánni, mert csak akkor lesz hatásos. Persze attól is függ menyit akarsz fogyni. Tehát ne méregesd magad naponta, mert csak elmegy a kedved, ez lassú folyamat. Nincs olyan, hogy ez még belefér, azt még megehetem, most ünnep van stb. Vegyél erőt magadon, amit nem lehet azt nem lehet, ennyi.


mozgás:

Napi rendszeres mozgás, főleg aerob edzések. Ez egy közepesen aktív mozgás forma, ahol alacsonyabb pulzusszámmal dolgozol, de ez a legmegfelelőbb a zsír égetéséhez. Nekem a kedvencem a tempós séta. Akkor jó az aerob edzés ha izzadsz meg dolgozol keményen, de még lihegned nem kell, egyenletesen, szépen lélegzel. Jó aerob edzéshez még a bicikli, elliptikus tréner is. Naponta 1 órát aerobozz, ha tudsz akkor reggel éhgyomorra 30 perc, aztán délután suli és tanulás után 30 perc. Ha nem tudod megoldani, akkor délután egybe mehet 1 óra.


diéta:

A diétában a legfontosabb az alacsony szénhidrát (továbbiakban ch) és telített zsír bevitel, a magas fehérje, víz és vitamin bevitel. A fehérje alapvető fontosságú, mert diéta alatt az izmok is bomlanak és ezt meg kell előzni, különben elgyengülsz és a diéta végére undormány csoffadék leszel. A diétában egész végig fogyassz testsúly kilogrammonként 2-2,5 grammot. Remek fehérje források: csirkemell, hal, sovány marhahús, vadhúsok. 100 gramm csirkemell kb 25 gramm fehérjét tartalmaz, sovány marhahús (bélszín, lapocka) 20 gramm, vadhúsok (szarvas, őz, vaddisznó) kb 20 gramm, és a halak is összességében 20 gramm körül. A ch-t 1-2 hetente folyamatosan csökkenteni kell, apránként. Indítsd a diétát 3-3,5 gramm ch/testsúly kilogrammonkénti szintről, a diéta végére lemehet 1 grammra. Remek diétás ch források: hüvelyesek (bab, borsó, lencse) zabpehely, barna rizs, brokkoli, kelbimbó, teljes kiőrlésű lisztből készült dolgok (de nézd meg, ne csak rá legyen írva, az is legyen, nézd meg az összetevőket a címkén) de nagyon kerüld a fehér lisztes dolgokat, ne ess túlzásba a gyümölcsökkel se, mert rengeteg cukrot tartalmaznak. Telített zsírokat kerüld (disznó, kacsa, liba, faggyú zsírok) de telítetleneket mindeképp vigyél be mert alapvető fontosságúak egyes vitaminok felszívódásához. Legjobb a lenmagolaj és a halolaj. Mindegyikből 2-2 evőkanál naponta. Víz: 0,5 deci/ testsúly kilogramm. Vitamin: vegyél egy komplett multivitamint. Én leginkább a Scitec Nutrition-tól ajánlom a Daily Vita-Min nevű készítményt. Fittnessz üzletekbe vagy konditermekbe megtalálod. Kajálás: ha a fentiek segítségével kiszámoltad naponta miből mennyi kell, azt oszd el 5 étkezésre. A kajálások között legyen kb 3 óra. Pl: 7:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00 vagy 8:00, 11:00, 14:00, 17:00, 20:00. Mindegyik jó, ne félj az este 6 utáni étkezéstől, ugyanis a napi össz kalória bevitel számít. És ha 5 felé osztod a kajálást, 3 órás közökkel, sokkal kevésbé leszel kitéve az éhezés okozta kísértésnek, meg amúgy se jó éhesnek lenni.


Remélem segítettem, sok sikert :)

2010. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sportolj
2010. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

na lemaradt a vége


sportolj, semmi extrém fogyókúra nem kell...de ha úgy kezded, hogy se futás, se biciklizés, akkor nagy akaraterő nem lehet...keress fel egy fitnesz termet és személyi edzőt, kérj tanácsot...nem mellesleg egy normálisan beállított, megfelelő méretű bringa nem kényelmetlen

2010. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzáfűznék az első válaszolóhoz, hogy az nem igaz, hogy ha valaki nem sportol, akkor elfelejtheti a fogyást. Egyszer leadtam már 20 kilót úgy, hogy nem sportoltam, most meg már közel 10 kilótól szabadultam meg és nem sportolok. A legjobb az, ha a táplálkozási szokásokon változtat az ember, én pl. Béres Alexandra súlykontroll programját követem, azt szerintem nagyjából akkor is be lehet tartani, ha más főz az emberre. A reggelit, tízórait, uzsonnát, vacsorát könnyedén meg lehet oldani (pl. sovány felvágottak, sajt, joghurt, alma, kefír stb.), az ebédnél meg inkább a köreten van a hangsúly, húst lehet enni, csak ne legyen zsíros.
2010. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is Béres Alexandra prófétám:DDD


Egy 17 éves fiúnak simán csak el kell járnia sportolni hetente 3x és máris meg fog látszódni!

Párom csak úgy eljár focizni hetente 3x (nem akart fogyni) és 10 kg-t fogyott 2 hónap alatt!

Úgyhogy válassz valami sportot, amit élvezel :foci, úszás, vízilabda, kosárlabda, kajak...stb..

2010. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!