Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az is káros lehet az egészségr...

Az is káros lehet az egészségre, ha csak valaki túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok az, csak kíváncsi vagyok a válaszokra.

túlsúly alatt a 10-15kg felesleget értem.



2016. okt. 28. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2016. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen, mert a túlsúly növeli bizonyos problémák kockázatát: cukorbetegség, mozgásszervi problémák, szív-érrendszeri problémák, bizonyos rosszindulatú daganatok.
2016. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Persze. Némi felesleg még nem gond, de a 10-15 kiló, főleg ha hasra megy s érinti a belső szerveket, gondolhatod, hogy plusz terhet ró a testre. Aztán pedig egyre durvább a helyzet, a durván elhízottak már sokféle gyógyszert szednek ezerféle bajukra... Már az ízületeik sem bírják a cipelést... 10-15 kilónál még enyhébb a helyzet, nekem volt vagy 25 és nem gondoltam, hogy különösebben egészségtelen lenne, most sem teszem, de valamennyire tuti az volt, főleg, hogy nem volt hozzám illő az étrend (nekem kicsit sem tipikus étrend való, erre azért rá kellett jönni).

Apropó étrend. Szinte senki nem remek étrend mellett lesz túlsúlyos (bár olyan is van, csak ritka)... A rossz étrend pedig nyilván nem egészséges.

2016. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem feltétlenül, mert az előbbi válaszokat ki kell egészíteni azzal is, hogy sok ember élvezi az evést és az ízeket (ilyen az agya) és nem lenne értelme 10-15 kg súlycsökkenésért boldogtalanul leélni az életét.
2016. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Vegyünk 2 átlagos nőt, egyikük nagyon hízékony, emiatt odafigyel az étkezésére, néha esetleg sportol is egy keveset. A másik szerencsés alkata miatt gyorskaján él, és folyamatosan nasizik. Kettejük közül az előbbinek fog több védőtápanyag a szervezetébe jutni, emiatt ő lesz az egészségesebb.
2016. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!