Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiások mit esznek?

Az anorexiások mit esznek?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essen nem akarok anorexiás lenni csak elkezdtem gondolkozni ezen. Én olyanokat olvastam ,hogy 2 nap alatt 1 alma meg ilyenek de ez ,hogy lehetséges ? Nem úgy van ha nincs meg az elegendő tápanyag az anyagcseréhez a szervezetünk raktározni fog ?

2016. nov. 16. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm az volt.

És de, lehetséges, hogy 2 nap alatt 1 alma.

AMikor 17 évesen "kényszeresen" vitték kórházba, kiszedte magából a gyomorszondát, hogy őt ne etessék...


SZerencsére meggyógyult, most már 30 éves, és szerencsére anya is lehetett.

2016. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Na de a napi fél alma esetében már nincs mit raktározni. Meg sokszor még tornáznak is otthon. De van többféle anorexiás. Van aki tényleg hetekig képes megállni hogy ne egyen, és van aki aztán ha elkezd enni, akkor felfal mindent (most nem a bulímiásra gondolok, aki utána ki is hányja, csak simán falásrohamra).
2016. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évig voltam anorexiás, sajnos. Tényleg voltak napok, amikor egy almát ettem egy egész nap.. vagy egy fél kekszet. Étkezésnek neveztem, ha megettem kettő darab tictacot. Úgy lehetséges, hogy éhségérzetnél sokkal erősebb volt az öngyűlölet, amit amiatt éreztem, ahogy kinézek (pedig sosem voltam kövér). És tudtam, hogyha ennék, olyan bűntudatom lenne, amit nem tudok már ép ésszel leküzdeni, tehát inkább nem ettem..

Aztán idővel az éhségérzetem is elmúlt, ha nagyon rámjött az ájulásérzet, bekaptam egy falat sajtot. Még most is nagyon-nagyon ritkán vagyok éhes, tehát ha idegesebb vagyok és nem figyelek, hajlamos vagyok elfelejteni az étkezést..aztán 2 nap múlva amikor fáj a fejem és epét hányok, eszembe jut, hogy ja igen, nem ettem..

Persze úgy is néztem ki, mint egy auschwitzi menekült,nem tudtam egyedül lépcsőzni, vártam az alacsonypadlós buszt, mert a normálisra nem tudtam felmászni, de a végén már az ágyból sem tudtam egyedül felkelni..

Ez a raktározás abban merül ki, hogy amikor eszel, azt őrült mód fogja elpakolni a szervezeted zsírként, és közben izmot bont. Én 30 kg-san olyan zsíros és löttyedt voltam, mint még sosem. Telesz*rt búvárruha effektus, undorító. És tényleg, iszonyú ütemben híztam a gyógyulás elején, ami nyilván víz is volt, meg salakanyag..de nagyon sokáig tartott helyreállítani az emésztésem és az anyagcserém normálisra.. de hálistennek már vége ennek az időszaknak, izmot építek, sportolok, és ÉLEK. :)


22L

2016. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érderkes, amit írsz, előző... Mondjuk 30 kilósan zsír se fért rád, mindenesetre nekem úgy lenne logikus (egy kicsit is normálisan működő testnél), hogy bont az bármit, csak életben maradjon, sajna tartós anorexiánál a bontásba is belehal... De mivel tuti egyedi koplaláskor a zsír- és izombontás aránya, lehet, hogy kijönnek elég vad helyzetek is. Mindenesetre részvétem minden anorexiás felé, iszonyú lehet s az ember nem is fogja fel, mert akkor nem csinálná.

Az anorexiások szervezete eleve misztérium számomra, itt látom csak, hogy mennyire átkozottul megbecsülendő a test, aki megpróbál életben maradni akkor is, ha a tudatos ember ellene dolgozik.


Kérdező, igen, 1 alma hatfelé a napra, a durva anorexia már ez a szint. Koplaláskor mindenki lefogy, nem tudom, ki találta ki ezt az extrém raktározást (eleve nincs raktározás a negatív energiából, maximum lassul az anyagcsere. de ha valaki tud tudományos cikket a koplalás melletti zsírosodásról, az ne kíméljen, érdekelne, mert logika semmi nincs benne, értelmes test ezt nem teszi), de soha, soha, soha nem lesz elég egy embernek annyi energia, mint egy hüllőnek. A belső folyamatok akkor is sok energiát igényelnek, ha már minden belassult s a tartós anorexiásnak alig van teste. Nem lehet akármeddig lassítani, egy alma pedig amúgyis szinte semmi.

2016. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Én amikor anorexiás voltam, kezdetben 3 hónapig napi 800-1000 kalóriát ettem (+napi 1 órát sportoltal), utána pedig 2 hónapig heti 200-300 kalóriát ettem, ami egy nagyobb almának felel meg. Minden nap sportoltam akkor is, suliba jártam mellette stb. Utána kerültem kórházba. 1 hónapig tartottam a súlyomat=kiakadtam minden étkezésnél, hisztiztem, és csak pár falatot ettem. Családi nyaraláson 10 nap alatt fogytam 3kg-t, aztán megint mentem a kórházba. Utána kezdődött a suli, ahova nem engedtek el 18-as bmi alatt, úgyhogy híznom kellett (vagy kihagyhatok egy évet). November közepén már elkezdtem bejárni heti 2-3 nap.
2016. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam anorexiás kb. 13-14 évesen és volt olyan is hogy egész nap semmit nem ettem és nem ittam. Általában ettem egy kis gyümölcsöt vagy tojást reggelire kb. hetente egyszer vagy kétszer egy fél szelet kenyeret mellé (de azt se én akartam, a szüleim erőltették) ebédre ( ami egyben vacsora is volt) ettem
2017. jan. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam anorexiás kb. 13-14 évesen (29.7kg voltam) és volt olyan is hogy egész nap semmit nem ettem és nem ittam. Általában ettem egy kis gyümölcsöt vagy tojást reggelire kb. hetente egyszer vagy kétszer egy fél szelet kenyeret mellé (de azt se én akartam, a szüleim erőltették) ebédre ( ami egyben vacsora is volt) ettem grillezett/párolt halat vagy csirkét salátával. Inni pedig majdnem semmit nem ittam. Sokat fürödtem mert a forró fürdő méregtelenít és ha valaki ment valahova a családból mentem vele hogy ne lehessek étel közelében. Így könnyebb volt kibírni. Valamint az edzőtábor idején napi 8 óra edzés mellett még otthon is edzedtem napi fél órát.


Így visszagongolva hihetetlen hogy egyáltalán túk éltem.

2017. jan. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!