Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha már 6-7 éve mindig abbahagy...

Ha már 6-7 éve mindig abbahagyom a hosszú távú egészségesebb fogyózást, érdemes lenne drasztikus fogyókúrába kezdenem?

Figyelt kérdés
Már szörnyen kivagyok ettől. Mindig újrakezdem és a végeredmény egyre csak rosszabb. Már gyűlölöm a testemet. Szerintetek érdemes kicsit egészségtelenebbül, szinte mindig korgó hassal végigcsinálni? 20 kilót szeretnék leadni (80 vagyok). 21/l
2017. febr. 4. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani.
2017. febr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Határozottan NEM a válasz. Nem érdemes koplalni.

Nekem az egész életem arról szólt, hogy fogyóznom kellett. Mert borzasztó hízékony alkat vagyok, viszont szeretek enni. Sokat. Tizenéves korom óta azt játszottam, hogy ősszel-télen feljött akár 8 kiló is, majd tavasszal ezt amilyen gyorsan csak lehet, lefogyni. Aztán eljutottam arra a szintre, mikor már a fogyózásnem ment annyira, és nem csak 8 kilót kellett leadni, hanem legalább 30-at. Igaz, némileg egy betegség is közrejátszott ebben, de nem ámítom magam, rengeteget zabáltam.


Tavaly május elején megelégeltem, hogy úgy nézek ki, mint aki most készül a vágóhídra, és életmódot váltottam. Elkezdtem használni a kalóriabázist, napi 1200-1300 kcal ettem, és rendszeresen heti 5-6 alkalommal 1 órát tornáztam. Ennek az lett az eredménye, hogy év végéig 23 kilót fogytam, idén még lemegy az a 7 kiló, és akkor rendben lesz a lelkivilágom is. Ha elérem a célom, akkor sem akarok változtatni az evési szokásaimon, és marad a mozgás is, mert jól érzem magam tőle.


Sovány fehér húsokat eszem (csirkét, halat, pulykát) többnyire natúron, tojást, zsírszegény tejtermékeket, rengeteg zöldséget, párolva vagy salátának. A vacsorám szinte mindig ugyanaz, mert nem tudom megunni, és az édesség utáni vágyamat is kielégíti. Ez zsírszegény túró, zsírsz. gyümölcsjoghurt, és 120-150 gramm valamilyen idénygyümölcs (télen általában narancs, vagy kivi, banán csak nagyon ritkán, ha belefér a ch-ba). A reggelimen sem variálok túl sokat, vagy 2db teljes kiőrlésű puff. búzaszelet körözöttel, valamilyen sonkával, és sok zöldséggel, vagy 40g zabpehelyből készült zabkása 10 dkg gyümölccsel, jó sok fahéjjal. Illetve még iszom fehérje shake-et. És ami a legfontosabb, végre nem éhezve fogytam!

2017. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ellenkezőleg!

Csak akkor tudsz tartós eredményt elérni, ha olyan változásokat iktatsz be, amiket önsanyargatás nélkül, hosszú távon is tudsz tartani.

Én annak a híve vagyok, hogy az ember egyen MINDENT, amit szeret, csak mértékkel!

Számold a kalóriákat - a legfontosabb, hogy ne lépd rendszeresen túl a kalóriakereted! (Persze, hosszú távon a tápanyagösszetétel is fontos az egészséged szempontjából, de ha egy-egy nap nem jó az összetétel, attól még nem dől össze a világ!)

Mint ahogy az sem tragédia, ha egyszer-egyszer "elszalad veled a ló" - sokan ezt használják "ürügynek", hogy feladják! Én mindig azt mondom, hogy attól, hogy valamiből sokat ettem, még fogyok attól, amit utána NEM eszek meg:) - tehát nem fogom magam bűntudatosnak érezni egy-egy kilengés miatt. Ha másnap korrigálsz, az is jó! Vagy ha pl. előre tudod, hogy el fogod engedni magad mondjuk egy társasági program miatt vagy csak mert megkívántál valamit, akkor akár az előtte lévő nap is kompenzálhatsz vagy úy alakíthatod az aznapi étkezésed, hogy beleférjen!

2017. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyod a normális módszert, szerinted majd menni fog a szenvedés? Nem mondom, extrém személyiségvonásokkal megtörténhet, de akkor is buta ötlet.

Válts életmódot, természetesen, én is ezt tudom mondani.


MIÉRT hagyod abba? Erre kéne rájönnöd s tenned ellene.

Én néha éhesebb vagyok és többet vagy mást eszem, de ha akarom, sem tudom abbahagyni az életmódomat, én választottam, jó okkal. S könnyű megszokni egy egészségesebb, jobb, hozzánk passzoló stílust.

2017. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!