Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyiszer isztok alkoholt?...

Mennyiszer isztok alkoholt? Hátráltatja a fogyást? A máj glikogénraktárai feltelítődhetnek?

Figyelt kérdés

Mennyiszer isztok alkoholt? Azt tudom, hogy ha valaki bulizik, akkor ugye táncolás közben lemozogja....


Diák vagyok, egyetemen tanulok. Fogyizok. Tudom, hogy fogyókúrában nem igazán lehet / nem szabad.


A máj glikogénraktárai feltelítődhetnek?


Illetve utána büdöset pukizok..



2017. márc. 30. 23:18
 1/6 anonim válasza:
ha fogyni akarsz ne igyal, vagy nembirod megalni??
2017. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

"Mennyiszer isztok alkoholt? Azt tudom, hogy ha valaki bulizik, akkor ugye táncolás közben lemozogja.... "


XD Ostoba faasz..

2017. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha alkalomszeruen iszol valamit, abbol nagy hatranyod nem szarmazik, ahogy abbol sem, ha idonkent tobbet eszel.

Pl en ket honap alatt ketszer voltam ugy, hogy unnepeltunk, vacsorazni mentunk es ittunk is valamennyi alkoholt, egyszer pedig kerti partin voltunk, szinten ettem "normal" ennivalot, iszogattam is. Egyaltalan nem allt le a fogyasom, sem rosszul nem ereztem magam tole. Annyi volt, hogy mindketszer masnap ehesebb voltam reggel, mint szoktam lenni, mert azok a kajak es az alkohol megdobtak a vercukromat, gyors felszivodasuak voltak, legalabbis gondolom emiatt tortent. Hamarabb reggeliztem, mint azoktam es ennyi.


De ha olyan egyetemi partikra gondolsz, hogy heti 1-3 alkalommal rendszeresen alkoholizaltok, majd a buli heveben pedig betoltok 1-2 gyrost vagy egy mekis menut, akkor az mar ugy sok lesz.

2017. márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-4 évente 1*
2017. márc. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
honaponta 2-3 1 pohar bor. feheret es hozza 1l vizet. melle iszom, nem froccsozom.
2017. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármikor iszom, ha kedvem tartja, ami elég ritkán van és keveset iszom. Tuti nem kavar be semmit, a kalória szinte semmi, a szénhidrát nulla vagy max. pár gramm...

A komolyabb italozás már gond, akár fogyásról, akár igazán jó életmód célokról van szó...

A kalóriát lemozgod, ja, de nem ugyanaz, mintha nem innál. Az alkohol sejtméreg, a test nagy erőkkel dolgozik rajta, hogy elintézze a számára nem ideális helyzetet s addig hanyagol egyéb dolgokat. Ehhez nem értek sokat, csak azt tudom, ami téged bizonyára nem érint s engem sem igazán érdekel, hogy leáll a ketontestek termelődése egy időre. Attól még ketogén diétában is bátran isznak, főleg szénhidrátmentes töményeket. Én vodkát szoktam, de sört és a legcukrosabb borokat is, a pici mennyiség miatt belefér.


Fogyókúrában simán szabad inni és bármit enni, ha neked az tetszik. A te fogyókúrád, a te saját szabályaiddal. Bármivel lehet fogyni, max. nehezebb vagy nem érdemes, de lehet. Nincs étel vagy ital, amitől mágikusan megszűnik a kalóriadeficited, márpedig a fogyásnak ez a szükséges s elégséges feltétele.


A bulizáshoz nem kötelező az ivás, a rengeteg ivás főleg nem. Plusz ha egy nap nem fogysz, mert neked az fontosabb, akkor se lesz semmi. Hacsak nem leszel tökrészeg, a másnapi fogyásodon mégis mit tudna befolyásolni?


Ha pedig evés helyett iszol, akkor mélyítheti a kalóriadeficited. Van, aki megéhezik az ivástól, én pont fordítva voltam vele mindig is. De a mai mennyiségemnél már nem sokat számít, max. ha nassolni akarok, de kalóriára már nincs szükségem, mert akkor 3 cl vodka jobb, mint 10 dkg mogyoró (kivéve, hogy az utóbbi esetben másnap nem leszek éhes)... Szóval ez egy összetett dolog. Csak az alkohol még nem vágja tönkre a fogyásod, az biztos.

2017. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!