Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyi idősen hogyan fogyhatok?...

Ennyi idősen hogyan fogyhatok? Mit sportoljak?

Figyelt kérdés
Egy 13 és fél éves lány vagyok, aki nem rég váltott sulit. Nagyon sokat stresszeltem az elmúlt években, hónapokban. Sokan azt mondják, az emberek a stressztől fogynak. Bárcsak az én eseteben is így lenne.. Soha nem voltam megelégedve a testemmel, mindig volt ratam plusz kiló, de sajnos 6. és 7. osztályban rengeteget idegeskedek, siralmas az egész életem. Semmit sem sportolok. A szüleim nem engednek edzésekre, és nem sok helyre mehetek a falun kívül. A barátaim is városban laknak, csak én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy egy ilyen helyre születtem. Na jó, ez túlzás volt. Szóval, a lényeg, hogy most a tanulásra is oda kell figyelnem, mert a szüleimnek is akarok bizonyítani, mert nem veszik jó számon ha én nem tanulok. Nem mehetek sehova szinte, és nagyon sokat eszem. Egyszerűen minden este megfogadom, hogy másik nap reggeltől más lesz az életem, nem eszem ennyit. Minden nap végére megbánom, hogy így tele ettem magam. Minden vágyam sportolni, mozogni, vagy egy hobbi esetleg. De így, sajnos nem találok semmi értelmeset. Azt még hozzátenném, hogy marhára kicsi a szobám, itt tornázni nem lehet, és az udvarunk sem alkalmas erre. Falusi vagyok, ezért nem igen találok itt semmi jó helyet sportolásre egy nyamvadt focipályán kívül, ahova még ha fizetnének sem mennék sprortolni. Jó lenne egy társ, de sajnos a vézna kis unoka húgomon kívül nincs más a környéken akivel sportolhatnék:( Amúgy, 62kg vagyok, ennyi idősen nagyon szégyenlem. Kb 50kg-ra szeretnék lefogyni. Minden vágyam

2017. ápr. 19. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit eszel egy nap?
2017. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
.
2017. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Általában itthon nem szoktam reggelizni, mert nincs időm a suli miatt. Anyum csomagol nekem egy szendvicset, amit a suliban megeszek, kapok mellé pénzt is, amiből a büféből költekezhetek. Minden nap eszek édességet, szinte függő vagyok. Vacsorát is szoktam enni, és ha napközben bármikor megéhezem, kinyitom a hűtőt és jöhet a zabálás.. Nem bírom ki.:( Ilyen diabetikus cuccokat meg nem vehetek ennyi idősen. Mert miből vennék? A pár száz forintos zsebpénzemből?
2017. ápr. 19. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggel-este guggolás, fekvőtámasz, felülés. Ha sokáig, és kitartóan csinálod, hidd el, lesz eredménye :) Minden nap 5-10-zel többet csinálsz.

Esetleg a faluban nem tudsz futni? Ha igen, akkor gondold ki, merre futsz, és akkor már mehet is. Csak ne úgy legyen, hogy "jaj elfáradtam, megállok", mert abból nem lesz semmi :) Kitartónak kell lenned, és akkor hidd el, össze fog jönni. Nem csak lefogysz, de egészséges is leszel még jó sokáig.

Próbáld meg azért megbeszélni a szüleiddel. Hogy te nem érzed magad jól a bőrödben, szeretnél lefogyni, meg amúgy is a barátaiddal mennél stb.


Ja, és próbálj meg kevesebb édességet enni. Tudom, nehéz, valamikor én is pár napra ráfüggök a csokira :D De egyszerűen csak jelentsd ki, hogy nem, te nem eszel semmi csokit, chipset, sütit. Itt is a kitartásról van szó.


Amúgy milyen magas vagy? Mert ha még pici, akkor nemsokára nőni fogsz, és eloszlik a testeden a súly.


Sok sikert :)

2017. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm <3 Megpróbálom:)
2017. ápr. 19. 18:37
 6/6 anonim válasza:
Szia. Én is hasonló cipőben vagyok. Egy hónapja kezdtem edzeni és már látszik a javulás. (Bár én nem fogyni szeretnék de ez nem lényeges) Kicsi szobában is lehet tornázni, az nekem is kicsi. Van egy alkalmazás ami különböző gyakorlatokat mutat. Különböző testrészekre vagy egész testre lehet edzeni. A feladatok egyre nehezebbek és te egyre szívesebben csinálod őket :) Jobb lesz a kedved, energikusabb leszel a mozgástól. Ha érdekel az alkalmazás írj privátban. És ez nem egy hirdetés csak nekem nagyon sokat segített.
2017. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!