Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Itthon ilyenre vajon lenne...

Itthon ilyenre vajon lenne igény? (fogyitábor)

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem készülök semmiféle világmegváltó akcióra, szimplán leszabadultam nyaralni idehaza pár napra egy tóparthoz, és nagyon szomorúan láttam, hogy némely 4 évest lehet ki sem bírnám cipelni a partra.


Szörnyű az elhízottság itthon 0-100 éves korig.


Külföldi műsorokban (amerikai-angol) találkoztam amolyan bentlakásos fogyókúrás táborral kamaszoknak.

Olyan 10-16 éves korig.

Bezavarják az elhízott szülők az elhízott gyerekeiket, ők bent vannak a nyári szünet alatt, rendszeresen sportoltatják őket és figyelnek az étkezésükre, majd amikor a gyerek hazaszabadul akkor vagy folytatja amit megtanult odabent vagy nem és jövő nyáron mehet megint.


Ha itthon lenne ilyen, vajon beküldenék a szülők a magyar gyerekeket is, hagy táborozzanak kicsit normál körülmények közt ahol folyamatos felügyelet alatt tartják őket és a táplálkozásukat -ha már ezt a szülő egyszer elcseszte- vagy hagy dögöljön a gyerek itthon egész nyáron és nyomja magába a doboz fagyit, tábla csokikat, reggelizzen ebédeljen vacsorázzon a mekiben!?



2017. júl. 4. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem király lenne, és elküldenék a gyerekeket. az már más tészta hogy a gyerek mivel nem fogja fel a helyzetet, kitartást nem tanusítana, es ahogy hazamegy zabálna.
2017. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
penzt csinalhatsz belole az biztos, bar eredmenye nem lenne ugyis visszaternek a kolykok a szemet kajara es a zabalasra.
2017. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Téged is kikezdenének ám érte. :D
2017. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos én is azt látom, rákeresve a műsorban szereplő fiatalokra, hogy 70%-ban a szereplők még sokkal elhízottabbak lettek mint a műsor idején voltak. 10-ből max 2-3 tartja a mai napig azt, amit ott elért vagy ért el még jobb eredményt. Szomorú.
2017. júl. 4. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A dolog ott bukik el, hogy a szülők zavarják el oda az elhízott gyerekeket. Sokkal több értelme lenne, ha az elhízott gyerek maga jelentkezik (szülői támogatással) a táborba, mert ő szeretne lefogyni. És ott nem enni adnak neki, hanem megtanítják, miből áll az egészséges táplálkozás, és hogyan kell ételeket elkészíteni nyers alapanyagokból. Esetleg ki is viszik a veteményeskertbe, és segíthet leszedni, majd megpucolni a zöldségeket. És nem csupán "sportoltatnák", hanem megszerettetnék vele a mozgást, és kivinnék a szabadba.

Olyan kényszerfogyókúratáborba, amit te leírtál, nem küldeném a gyerekemet.

2017. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én kicsit talán deasztikusan írtam le, de az általam látott műsor olyasmi, ahogyan te írtad le. Rengeted sportolási lehetőséget kínál fel a gyerekeknek, szóval nem napi 3x futás van kötelezően, hanem lehet menni ami tetszik: úszás, kosár, tenisz, foci, kondi terem stb persze vannak kötelező dolgok is de ott is az a lényeg hogy megtalálják ki miben érzi jól magát... és az étkezést is amellett hogy felúgyelik és szavályozzák persze, tanítják is: pl elvitték őket mekibe ahol kalóriatábla alapján összeválogathatták egy adott kalóriamennyiségen belül hogy akkor mit ehetnek
2017. júl. 4. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van már magyar fogyis tábor is, pár éve olvastam róla.


Igazából nem egy túl jó ötlet, mivel ilyen esetekben nem a gyerekkel van a probléma, hanem sokkal összetettebb a dolog, a családot is kezelni kell, tele vannak rossz beidegződésekkel, tévhitekkel, lelki problémákkal stb.

2017. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is szkeptikus vagyok a sikerével kapcsolatban, de attól még egy jól összehozott tábor szimpatikus, esélyt ad...

Drasztikus dolgokat nem támogatok, én is utálnám, ha megvonnák tőlem az ételt, ha enni akarok, de az ismeretterjesztés, jó, otthon talán ritkán látott ételek megmutatása, sport, ez jól hangzik.

Mivel a szülő küldi el a gyereket, a legrosszabb szülői hozzáállás (egyen azt, ami van és nem számít a kövérség, egészség) legalább kiesik, a legnagyobb szegénység is (aki táborra fizet, az nem sajnálja a pénzt a rendes olcsóbb ételekre)... Ezzel együtt sem látok nagy esélyt, hisz ez azért összetett és nehéz. De a kicsi is valami, sokaknak szinte sorsfordító lehet.


Azért magamból kiindulva azt tartom jónak, ha nem egyfajta étel lenne a táborban, nem mindenkinek jó ugyanaz, vannak mindenféle érzékenységek... Semmi speckó, csak mégis, legyen némi választék.


Az üzleti részéhez véletlenül sem értek semmit, ez csak a laikus véleményem. Személy szerint sokszor gondolok rá, hogy bárcsak okított volna valaha is valaki a helyes táplálkozásról. Az iskolában nem volt semmi s másutt sem. Magamtól kutakodtam sokkal később.

2017. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem alapból jó ötlet lenne pl nekem mert ha kedves emberek jó társaság venne körül szívesen sportolnék. Hozzám hasonlóakkal talán a félénkségem is enyhébb lenne támogatnánk egymást. Viszont az elhízás fő oka nem csak a lustaság ha nem az hogy az egészséges kaják sokba kerülnek én pl nem tudnám meg venni. És az sem mindegy hogy mennyibe kerülne a tábor. "Bezavarni" ez már alapból egy rossz dolog rossz kezdet. De végül is a katonaság is kötelező volt és biztos voltak akik jól érezték magukat szövődhettek barátságok. Amúgy 21 éves vagyok és a minden napok le terhelnek. Ez talán tizenévesekre még nem jellemző de figyelembe kell venni azt hogy nem mindenki lustaságból elhízott szerintem. Remélem nem hordtam olyan sok hülyeséget össze.
2017. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen fogyitábor nálunk is. Szegedi gyerekklinika szokott csinálni.
2017. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!