Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert folytassam igy a dietamat?

Miert folytassam igy a dietamat?

Figyelt kérdés

Ma 2.hete, hogy semmivel nem mutat kevesebbet a merleg, sot meg tobbet is mutat. Naponta jo fel orat tornazom,kevesebbet eszem,mas tomi magaba a csokit meg tortat, en nem eszek, megvonom magamtol, megse fogyok.

Igy miert tartsak ki, mikor latom, hogy semmi valtozas?! :(

24L


2017. júl. 12. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van az,hogy el kell kezdeni kalóriát számolni.

Ez a kevesebbet eszek dolog lutri vagy kalóriadeficitben leszel véletlen és fogy vagy nem.

Ha számolod a kalóriákat és tudod neked mennyit lehet enni akkor 100%-ban biztos lehetsz benne,hogy fogyni fogsz.

2017. júl. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez benne a plane, hogy szamolom a kaloriakat,megse megy le semmi!
2017. júl. 12. 07:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne csak a kilókat nézd, hanem a körméreteidet is, mert attól, hogy a súlyod nem változik, még lehetsz vékonyabb.


Másrészt egy hét alatt - mert a 2. hete annyit jelent szamomra, hogy most ekzded a 2. hetet - nem igazán lehet súlykülönbséget elérni, ehhez túl kevés az idö.


Harmadszor a fél óra sport nagyon kevés, föleg, ha nem megfelelö maga a mozgás.


Negyedszer a kevesebbet eszem - számolom a kalóriákat nem feltétlen elég, tudni kellene több mindent rólad: súlyod, magasságod, életkorod, aktivitásod meg azt, hogy most miböl mennyit eszel.

2017. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most kezdodik a 3.hetem, nem a 2. Kover vagyok, 167 cm 77.7 kg jelenleg. Utalom magam, ezert kezdtem a fogyokuraba mar tobb, mint 1 honapja, de meg 2kg se ment le. Mit eszem? Legfokepp halat, csirkemellet, zoldsegeket, salatakat.
2017. júl. 12. 07:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Elhiszem,hogy számolod viszont olyan ember nincs aki kalóriadeficitben nem fogy úgyhogy valószínűleg valamit rosszul csinálsz,számolsz.
2017. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kaloriabazis.hu-ra irok be minden receptet, amibol eszem, mindent lemerek, szoval tenyleg nem tudom miert nem megy le.
2017. júl. 12. 08:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyi az alapszükségleted az oldal szerint, mennyi a napi kalória, amit megeszel?

Ezen kivül igen sokat számít a "egy-két falat" valami, pl fözés közben a kóstolgatás, amit nem vesznek a legtöbben figyelembe.

Emellett a sportot sem feltétlen jól számolod, ez is lehet ok.

2017. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg jól mèrsz, akkor fogynod kell! Kalória deficitben màs nem törtènhet! Vizsgàltasd ki magad, nincs-e olyan betegsèged ami hátràltarja a fogyàsodat. De először tènyleg mindent mèrj le! Mindent!(evőkanàl olajat, italokat is, ha az nem vìz!) Kalòriabàzis nekem nem vàlt be, èn magamnak szàmolok, azóta fogyok is. Kalòriabàzisnàl 200-400 kcal volt az eltèrès. Ami sok. Nagyon. Aa sem mindegy amùgy, hogy mennyi a beviteled. A tùl alacsony kalória bevitel belassìthatja az anyagcserèdet, az is okozhatja hogy nem fogysz. 250-500 kcal-val egyèl kevesebbet, mint az szüksèges a nemed, korod, aktivitàsod alapjàn. Nekem pl. 2050 a napi ajànlott bevitel. Ennyi kell szintentartàshoz nekem. 1550-nel fogyok, 2550-el hìzom.
2017. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1900-at ir ahhoz, hogy tarsam a sulyomat. 1100 kaloriat szoktam enni, es olyan 300at elegetni sporttal. Raadasul kaptam is meg valami tablettat az orvostol,hogy konnyebben fogyjak le, de semmit nem er.

Ami meg kicsit bezavarhat az talan a fogamzasgatlom. Ma szedem be az utolso szemet, es vasarnapra kell megjojjon.

Mast tenyleg nem tudok, hogy mi zavarhatna bele. De 2 hete?!

2017. júl. 12. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:

2 hét az semmi.

A fél óra torna kevés. Aerob/kardio mozgásra is szükség lenne legalább heti 3-5x, attól ég a zsír. A torna/súlyzózás stb is jók, de elsősorban az alakot formálják,segít, hogy ne az izom épüljön le.

Amúgy én 1 hónapja edzek egy héten 5x 2 órát/nap, ebből 1 óra futás/bicikli, egy óra pedig súlyzó edzés különböző izomcsoportokra nagy súlyokkal.

Eddig nem is mértem a súlyomat, teljesen felesleges, ma azonban "szembejött" egy mérleg. Mindösze 2 kg ment le az egy hónap alatt. Az érdekesség kedveért megjegyzem, hogy csípőből 6 cm :)

Szónál inkább a méreteidet nézd, ne a súlyodat. Azt magyon sok monden befolyásolja, ráadásul az izom többet, mint a zsir.

2017. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!