Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit esztek akik fogyókúráztok,...

Mit esztek akik fogyókúráztok, és nem ilyen előírt diétával ( pl.90 napos meg ilyenek)? Leírnátok részletesen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
ami eszembe jut ;)...+ bringázok :D
2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Zöldségek minden mennyiségben (uborka, paradicsom, paprika, stb.), gyümölcsöket is sokat (inkább délelőtt edd, este már nem igazán jó választás a gyümölcscukor miatt), szárnyasokat szigorúan párolva (csirke és pulykamell. bőrük nélkül edd őket!), kefir, natúr joghurt,

néha egy kis saláta (vigyázz az öntetekkel! nagyon zsírosak és egészségtelenek. én mindig öntet nélkül eszem őket, ja és persze nem krumplisaláta :D)

Reggelire mindig telj. kiőrl. kenyeret eszem, néha 1-1 tojás. (sárgájával vigyázz, sok a koleszterin benne, de napi 1 db-bal nincs semmi baj)

Köreteket (rizs, krumpli, tarhonya, ilyesmi) nem eszem, max. párolt zöldségek. Tésztaféléket is elhagytam. Semmi csoki, cukros lötty, csipsz, édesség, péksüti.

Viszont ha megkívánod, telj. kiőrl. lisztből készült péksütit ehetsz, csak ne legyen cukros. Rizsből barnarizst ehetsz, inkább a krumplit és tésztát zárd ki az étrendedből... a rizst én csak szimplán nem szeretem azért nem eszem :DD

2010. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sajtos rakott zöldbab,spenót,grillcsirke,zöldség mix,gyümi,norbi update csokipuding (reggelihez), slimmm kenyér (csak 41 kcal), kávé(anyacsere gyorsító, este utolsó étkezés savanyú káposzta magas c vitamin miatt ez is emésztés serkentő
2010. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

08:27!

az ember a táplálkozásával alapvetően nem képes! elegendő koleszterint bevinni a szervezetébe (itt most beszéljünk a "jó" koleszterinről), alapvetően a szükségesnek mindössze a 20%át, tehát a tojássárgája, ami teli van fehérjével---> 4.5% (ami azért érdekes mert a fogyasztói tejben, amit a boltban megveszünk, kb 3.2-3.3% feh. található), a zsírösszetétele (telített-telítetlen-többszörösen telítetlen zsírsavak aránya) miatt beindítja a hasnyálmirigy működését, aminek következtében egész nap folyamatos lehet az emésztés, ez jó a közérzetnek (nem érzi éhesnek magát az ember) és a bélrendszernek egyaránt (mivel a hasnyál az ami olyan alapegységekre bontja az ételt, amit a bélnedvek tovább bontanak, és ezáltal a bélfalon át felszívódnak)

azt meg végképp nem szabad elfeledni, hogy egy tojásból egy életképes madár kel ki, ergo minden benne van ami az élethez szükséges (vitaminok, ásv. anyagok, zsírsavak, fehérjék)

slusszpoén: a tojás a legolcsóbban előállítható állati fehérjeforrás, az már más kérdés h gazdasági okokból a boltban mennyiért lehet megvenni, de ha van valakinek egy kis kertje szerintem 10 tyúkot minden gond nélkül tartani lehet, és kifejezetten alacsony befektetés és munka mellett olyan tojást és húst nyer az ember amiről tudja h honnan származik, és ez a mai világban már nem mind1

(kb 10 db tyúk egy 5 fős családot minden gond nélkül el tud tartani tojással, és még marad is)


bocsi, ez most hosszúra sikeredett, és még be se fejeztem:)

2010. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én az eddigi étrendem írom le, ezen most tervezek változtatni, újravizsgálni GI szempotnból.

De eddig: Reggelire normálisan ettem bármit, de mondjuk pont annyit hogy ne legyek éhes. általában szendvics(kenyér vaj, sonka, sajt, zöldség) (régebben ebbe még ment egy adag majonéz-na ezt elhagytam) és gyakran tojás is, mert ugyan a sárgájának nagyobb a zsírtartalma, de akkoris nagyon egészséges, és fontos fehérje forrás.

A diétámnak is két szakasza volt, amikor effektive fogyni akartam, és a levezető megtartó szakasz...

a fogyós szakaszban ebédre zöldségkörettel (Párolt vagy grillezett répa, karfiol, brokkoli, bab borsó, kukorica, spárga, cukkini tök pattiszon vegyesen amihez épp kedvem volt/volt otthon) fehérhús, vagy hal, párolva grillezve. Vagy ha néha krumplit kivántam akkor azt is párolva, és amellé csak zöldség (szerintem a hús-krumpli kombó gyilkos). Vacsorára meg csak saláta. (Vegyes vagy egynemű mindegy-uborka paprika paradicsom jégsaláta káposzta) vagy ha nem volt épp ilyesmi akkor ilyen fogyokúrás fehérjeturmix (sokféle van amelyik izben bejön, igazából mindegy.)

a levezetőnél a vacsi olyasmi mint a durvábbnál az ebéd...


emellett napi 2liter mentes víz, és tízóraira meg uzsonnára gyümölcs (legtöbbször alma).


plussz ha bármikor éhes voltam, nasolni volt kedvem elrágtam egy sárgarépát, vagy almát vagy paradicsomot vagy uborkát.


igazából a levezető az nem is fogyókúra, mert azt azóta is tartom... az már egészséges tudatos étkezés/életmód...


plusz egy apró de könnyen betartható trükk

minden étkezésnél nem a szokásos nagytányérral tállaltam, hanem az eggyel kisebb reggelizőssel. Ezt szedtem max. tele, és nincs repeta... Óhatatlanul egy picit kevesebbet eszel...


ja és még egy alapköve volt a diétámnak, mivel édesszájú vagyok... Minden nap egy kocka étcsoki (jó minőségű). EGY KOCKA!



Emellett edzés heti5ször, hol aerobic, hol erősítés, hol futás, hol vegyesen, amihez kedvem volt, de tényleg heti 5ször valami.


kilóban semmit nem fogytam, de tekintve a 165cm/52kg/lány/22év párosítást asszem ez nem is baj...

A testemen látszott a változás, összeségében mindenhol vékonyabb lettem, de ugyanakkor izmosodtam, ezt érzem magamon. nagyon sajnálom hogy előtte nem csináltam egy ilyen testzsír százalék mérést, mert asszem azon látszana igazán az eredmény.

És még egy nagy pozitívuma ennek az egésznek. Jobban alszom éjszaka, nappal meg fittebb vagyok...

2010. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

előző vagyok

Ugyan ez már nem a diéta de így teljes a kép:

edzések előtt (főleg ha cardió edzés volt) l-karnitin italt ittam.

Illetve bőr feszesítő testápolót használtam folyamatosan...

(de ezek minimális plusszok)

2010. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!