Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen étrenddel fogyhatok?

Ilyen étrenddel fogyhatok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és nem akarom magam teljesen kikésziteni a diétázással, ezért úgy döntöttem, hogy a napi kalóriahatáram 1500 kalória

Ezt én úgy gondolom, hogy felhasználhatom egy kicsit engedékenyebben is, mint csupán hús+zöldség+gyümi, kb igy :

- reggeli : müzliszelet + joghurt ( 207 Kcal ) VAGY csokis kifli+ tej ( 386 Kcal ) VAGY joghurt + friss gyümölcsök

- ebéd : grillezett hús + héjában sült burgonya+ zöldségek vAGY 2 szendvics VAGY libamáj+ burgonyapüré ( max 700 Kcal, de attól függ mit választok )

- vacsora : joghurt vmivel VAGY zöldségsaláta kevés mozzarellával VAGY akármi ami könnyű


Ebéd után alkalmanként még egy kis gyümölcssalit is készitek magamnak

Persze ez az étrend nem mindig ugyanaz, én csak leirtam nektek kb, hogy miket eszem, hogy ne hidjétek, hogy sültburgonyát fagyival vagy palacsintát

Szerintem ezek a kaják nem olyan rosszak és az étrendem is elég normális, az persze alap, hogy a fehérjéket mindig számolom és ennek megfelelően készitem el az adagot és az ételt


A kalóriaszámolás is alap nálam


Mi a véleményetek ?


2010. máj. 31. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amit kevesen tudnak, hogy ha valaki magas glikémiás indexszel rendelkező szénhidrátokat eszik, az nehezen fog zsírt leadni. A magas glikémiás index felnyomja az inzulinszintet... nézz utána!!! Ezért kell diétában zabpelyhet (ami baromira nem egyenlő a müzliszelettel) teljeskiőrlésű dolgokat, barnarizst és bizonyos gyümölcsöket és zöldségeket enni... A csokis-cukros-fehér lisztes dolgok mind rosszak 10-12 órára is felnyomják az inzulinszintet, ami azt váltja ki a szervezetben, hogy nemhogy zsírt adjon le, de még raktározzon is!

Szóval a kalóriaszámlálás csak egy dolog, de nagyon nem mindegy, hogy az ember milyen minőségben veszi magához.


Edző

2010. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt ehetsz amit akarsz,(akár csokit is ) mindenhogy fogyni fogsz a napi 1500 kalóriától,mert a szervezetednek 2000 körülire lenne szüksége. Így a kb hiányzó 500 kalóriát kénytelen lesz a már régebben elraktározott zsírokból pótolni,ezért naponta pár dekával könnyebb leszel,azaz fogysz.
2010. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezt a glikémiás indexet már én is hallottam, I.kérdező, de akkor igy sosem lehetne enni bizonyos dolgokat, ami szerintem nem normális az élet szempontjából
2010. máj. 31. 09:43
 4/14 A kérdező kommentje:
*I.válaszoló
2010. máj. 31. 09:43
 5/14 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha ha 15 évesen nem fogyóznál, hanem inkább sportolnál?? (persze a sok szemetet nyugodtan kigyomlálhatod a napi étrendedből, az nem fog ártani)
2010. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem mellesleg milyen paraméterekből és mennyit szeretnél fogyni?
2010. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

én minimum napi 1 órát sportolok ,még többet is legtöbbször

Szemetet nem hiszem, hogy eszek, mert akkor a mekis kajákat minek neveznéd ? Az szemét, de amit én eszem az nem és kezd elegem lenni az ilyen álszentekből, akik a képernyő mögé bújva teszik az okosat és közben délben tömik magukba a pörköltet laskával

2010. máj. 31. 09:52
 8/14 A kérdező kommentje:
Paramétereim : 160 cm , 60 kiló
2010. máj. 31. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:

09.35 ez egyáltalán nincs így... Ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem lenne ennyi kövér ember. Egyáltalán nem mindegy, hogy az az 1500kcal miből áll. Ha nincs benne megfelelő mennyiségű és minőségű fehérje, akkor a szervezet a glikogén raktárakat fogja felélni (ezek kvázi az izmok) és bár a súly csökken, a zsír marad. Ez történik a legtöbb esetben, a diétázó fogy 3-4 kilót, de a háj ugyanúgy rajta van, ezért csinálja tovább, közben egyre gyengébb, ájuldozik, és a végén már nem bírja, abbahagyja... Amit leadott az pikk-pakk visszajön.

És mint mondtam a szénhidrátforrás egyáltalán nem mindegy...

Olyan ez, mintha azt mondanánk, hogy mindegy mit öntök a kocsimba, olaj-olaj, benzin-benzin... A sz@r olajtól jobban kopik a motor, kisebb a teljesítmény, ahogy a rossz benzintől is... A szervezet is ilyen, nem mindegy mit tömünk bele.

2010. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És hogyha megvan a kellő fehérje ? Mondom, hogy azt is számolom és mindig megvan !
2010. máj. 31. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!