Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem megy le a pocakom?

Miért nem megy le a pocakom?

Figyelt kérdés
Teljesen életmódot váltottam. Oda figyelek ,hogy miket és mikor eszem, sok folyadékot fogyasztok , mozgok is de a pocakomon semmi változást nem látok . Sôt.... A testem többi részén pedig észlelhetö a pozitív változás. Tippek hogy hogyan tudnám lefaragni onnan is a zsírt ? A válaszokat elôlre is köszönöm ! :)

2017. dec. 4. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit mozogsz és mennyit? :)
2017. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően a genetika határozza meg, hogy honnan megy le gyorsabban a zsír, és hol makacs. Folytatni kell a sportot és az egészséges táplálkozást, más megoldás nincs. Célzott helyi fogyás nem létezik.
2017. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

sok folyadékot fogyasztok...miért is? abban mi a jó?

csak annyi kell,amennyit a szervezeted a napi üzemvitelhez igényel.


Olvastam egy ajánlást, hogy napi három litert kell meginni..na persze...egy lónak, de nem embernek.


Amúgy várnod kell néhány hónapot, mert atváltott vészüzemre..ha annyit eszel, vagy kevesebbet, mint amennyi kell a napi élethez, akkor a szervezeted pár hónap alatt átáll erre.

Aztán folytathatod tovább akár 200kcallal kevesebb bevitellel.

A háj leadásához nagy türelem kell, mert az evolúció vigyáz rád. Csak nem tudja, hogy már nem barlangban éhezünk..

2017. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Ez irtó nagy butaság, amit leírtál.

Én nagyon rossz ivó voltam. Voltak olyan napok, h jó ha 3dl vizet megittam és a szervezetem magától nem jelzett, h "na igyál". Aha, max 3 nap múlva, amikor iszonyatos fejfájás tört rám. De az nap sose. És még sehol sem olvastam olyat, h annyit és akkor kell inni,amikor jól esik... Kérlek, linkeld be, ahol ezt olvastad, mert mostmár nagyon kíváncsivá tettél

2017. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Tudod kedves utolsó, te meg a másik véglet vagy... és magadból indulsz ki...

Vagyunk ám sokan, akik ha akkor iszunk és annyit ami jólesik, akkor tökéletesen rendben vagyunk mivel egészséges a szervezetünk és annyit iszunk amire szükségünk van... 15 éve foglalkozom testépítéssel, soha nem kellett számolgatnom, hogy most mennyit is iszom... nem akkor iszom, ha szomjas vagyok, hanem mikor megkívánom... vagy épp eszembejut... + a rituálék, indulás előtt, felkelés után, fürdés előtt stb stb... nem kell leszólni valaki azért, mert nem ért egyet azzal, hogy mindenkinek X mennyiségű víz kell és punktum...

Kérdező, nyílván nem 2 hónap alatt hígtál el, úgyhogy ne is várd el, hogy 2 hónap alatt tökéletes lesz a tested...

A tested jelenleg a múltad tükörképe/lenyomata... pontosan úgy nézel ki, ahogy eddigi életedben éltél és tettél érte, hogy így nézz ki, persze túl a genetikán :)

Ha változtatni akarsz, ahhoz bizony idő kell... azt mondod:

"Teljesen életmódot váltottam. "

Akkor nyugodjál le szépen, ne azzal foglalkozz hogy nézel ki, érezd jól magad a bőrödben, sportolj, táplálkozz tisztán, és majd évek múltán ezt a lenyomatot fogja visszaadni a tested... de ha most ezen görcsölsz, hogy úr isten, nem megy le a pocakom... azzal csak elveszíted a motivációt, szépen lassan bűnbe esel, aztán el elhagyod az új étkezési szokásokat és visszatérsz a régi kényelmes életmódhoz és soha nem fogsz változni...

Ha viszont most megtanulod leszarni, hogy ott az a pocak, nem azért kezdesz sportolni, tisztán enni, hogy ne legyen pocak, hanem azért, mert ez az új életed része és kész... akkor szépen lassan az idő múlásával majd a tested követi és úgy fogsz kinézni, hogy az az életmódodat tükrözi.

Ezt hívják homeosztázisnak.

2017. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én senkibe sem szeretnék belekötni, csak leírom, hátha hasznos lehet.

Én azzal, hogy annyit igyál, amennyi jól esik, nem teljesen értrk egyet, mert én pl. folyton szédülök, mert keveset iszom, és észre sem veszem, nem érzem, hogy szomjas vagyok, csak miután már mozogni alig bírok másnap a fejfájás és a szédelgés miatt.

De egyébként lehet, hogy másnak működik, de nem mindenkinek.

(Tényleg nem kötözködni szeretnék)


És a kérdezőnek szeretném mondani, hogy ha nem ilyen válaszra vár akkor bocsánat, csak pár tapasztalatot tudok mondani.

Én, amikor fogyókúráztam, és le is fogytam hat kilót, akkor tényleg már elegem volt, és rendesen volt motivációm, nem stresszeltem, (nyár volt) sokat ittam, mert meleg volt, és folyton eljártam mindenhova a barátaimmal. Mondjuk nem sportoltam, de órákat sétáltunk, hogy eljussunk valahova.)

2017. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

(Utolsó vagyok, véletlen sikerült elküldenem)

Amelyik fogyót én csináltam, az nem is volt túl egészséges, elég keveset ettem. Ezt annyira nem ajánlom.

És nem időre fogyóztam, nem is szabtam meg, hogy mennyit akarok fogyni, csak fogyjak, és sokat aludtam.

Aztán abbahagytam. Év közben fogytam még egy kilót, aztán télen újrakezdtem.

Êpp akkor keringőztünk, és iszonyúan stresszes voltam. Alig aludtam, keveset ittam, és keringőre akartam teljesen lefogyni.

De akkor viszont rendszeresen kijártam edzeni a parkba, de végül visszahíztam az egészet, amit nyáron fogytam..

Szóval szerintem ezek fontosak:

Igyál sok vizet

(Ne csalj, főleg ne este)

Ne stresstelj

Ne időre csináld

Aludj sokat

Legyen motivációd

És lehet hogy ez csak nálam van így, de nem szabad túl nagy célt kitűzni.

Remélem, azért segített valamit:)

2017. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. Mindenki azt hisz el amit akar, így van, de mondjuk ha elmennél egy vizelet,vér vizsgálatra, akkor nem hiszem, h azt mutatná az eredmény, h "eleget iszol és ok a szervezetednek", vagy esetleg nem olyan az orvosod aki törődik ezzel.

Ahogy írtam, napokig elvoltam napi 3dl vízzel is akár. Semmi bajom nem volt, kicsattantam, AKKOR nem éreztem különbséget az ivás és nem ivás között.

Elmentem orvosi vizsgálatra, ugye vérvétel, vizeletminta stb., majd jött az eredmény, h a vérem sűrű (ami rám nem jellemző) és a vizeletem alapján is megállapították, h nagyon kevés a folyadékbevitel mennyisége (mert valami olyan volt benne, ami összefüggésben volt ezzel) és igyak több vizet. Megfogadtam, jött az ellenőrzés és már minden rendben. Nem muszáj rosszul érezned magad, de attól függetlenül belül még bajok játszódhatnak le... :) Nem esküszöm a napi 3 L vízhez, de szerintem a napi 1,5 L illendő lenne, h meglegyen...

2017. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a vérem túlságosan sűrű*
2017. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1 dolog nem számolgatni, hány litert iszol, meg 1 dolog olyan hülyének lenni, hogy nem iszol, mert nem érzed, hogy kéne...pusztán a megszokás miatt, amit anyámék bélémneveltek, hogy igyak reggel felkwlés után, igyak mielőtt útnak indul9k, vigyek magammal vizet ahová megyek stb stb, csak az ilyenekből összejön másfél 2liter naponta... azon felül még nem számoltuk a passzívan fogyasztott folyadékot, pl leves, sör, shake, gyümölcs stb stb...

De mégha anyámék nem is nevelték volna belém... 4milliárd év evolúciójának a zsákutcája vagy, ha 2-3napig nem iszol, mert nem veszed észre, hogy inni kéne...

2017. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!