Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagytok ilyen felelőtlenek?

Miért vagytok ilyen felelőtlenek?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy kérdést, ahol egy kislány akart fogyni. Azt tanácsoltátok neki, hogy csinálja a 7 napos baromságot. Nem tudjátok, hogy a serdülőkori koplalás meddőséget okoz, vagy direkt akartok ártani, hogy ha nektek szar, másnak is legyen az?! Ráadásul mindenki tudja, hogy koplalással nem lehet fogyni (márpedig a 7 napos diéta koplalás, az éhgyomorra kávéról ne is beszéljek! jó kis gyomorfekélyt lehet tőle kapni), mert amint abbahagyják, a duplája jön vissza.

Egy felnőtt azt csinál magával amit akar, de legalább olvassátok el a kérdést normálisan, és kíméljétek a gyerekeket!!!!


2010. jún. 2. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem aki válaszolt arra a kérdésre, kb 14 éves lány lehet, az írásából adódóan. Annyira fáj már ez a sok hülye bugyuta kérdés, hogy 1 hét alatt kell fogynom 5kilót de hogyan? Meg hogy van rajtam 20kiló felesleg, de csak a hasamon, és ha napi 40felülést megcsinálok,akkor mikorra fogyok le.

Én a normális kérdést feltevőknek próbálok segíteni, eleinte még írkáltam az értetlen kérdésekre is, de már elfogyott az erőm. Ha valaki feljön és kérdést tesz fel,gondolom előtte böngészte az oldalt (én így tettem, és nagyon sokat tanultam belőle) akkor tudhatná, hogy az ilyen szar diéták, amik napokhoz kötődnek, meg egyoldalú táplálkozások nem egészségesek, nem célravezetőek. És mégis mindennap legalább 5 ilyen kérdést tesznek fel, amik szinte hetente ismétlődnek.

Először körül kéne nézni, ha már 14évesen van esze fogyókúrázni, akkor nézzen szét, okosodjon, mert ez nem úgy megy, ahogy sokan gondolják,hogy ész nélkül elkezdeni koplalni, és akkor 10kilót fogyni egy hét alatt.

2010. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ehhez nincs mit hozzáfűzni, igazad van
2010. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Lehet hogy rosszul látom, de a véleményem az, hogy egy formás kiscsaj akin még ha van is egy kis felesleg, de el tudja fogadni magát és boldog, vannak barátai legalább egészséges.

Ez a sok beteges diétázás viszont tönkreteszi a fiatal lányok életét.

Igazad van amúgy, tutira sok a meddő az életvitelük miatt, a sok csípőkabát, kinn van télen a derekuk, cigiznek, fogyóznak.... és közben elfelejtenek élni.

Én is el vagyok hízva pont ma írtam ki a kérdésemet, beteg vagyok és voltam is.... 37 éves vagyok, de én 14 évesen nem is hallottam arról fogy fogyókúra, nem volt téma a súly soha.

Bár ha meggondoljátok, emlékeztek? (vagy túl fiatalok vagytok)

Régebben be voltunk iratva oviba, volt reggeli, tízórai, ebéd uzsi, otthon vacsi. Nem voltunk kövérek. Csavarogtunk, fogócskáztunk, igazi gyerekek voltunk. Ma már az esetek nagy többségében egy 12 éves kislány olyan fejlett mint egy 18 éves. Ez van. Tombolnak a hormonok. Évekkel ezelőtt egy rokonom amerikában azt olvasta, hogy a tej, amit a boltban veszünk olyan szinten hormonkezelt, hogy egy évtized és 7 évesen menseselni fognak a lányok.

Lassan igaza lesz.

A kérdezőnek írom. Tök mindegy hány centi a tested, a kisugárzásoddal többre mész ebben a korban. Bájos lehetsz bármilyen a tested. Ne hízz el, és mozogj! De ne a disco-ba. /egy 16 éves fiú és egy 2 éves fiú anyukája/

2010. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
anyámnak volt már 9 éves másodikos tanítványa, aki menstruált ...szerencsétlen kicsi azt hitte beteg és ráadásul a suliban jött meg neki...és ez nem most volt, hanem 5-6 éve!!!
2010. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled az utolsó mondatodon kívül. Miért kell különbséget tenni e gyerekek és a felnőttek között? Egy gyerek mivel kölönb?? Ez pont úgy jött ki, hogy egy felnőttnek lehet a hülyeséget tanácsolni, hadd tegye tönkre magát. Na, de egy gyerek? Az szent?? áh..
2010. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen a felnőttnek sem kell/lehet hülyeséget tanácsolni, de egy felnőtt véleményem szerint attól felnőtt, hogy képes magárt felelősséget vállalni. Nagyon eséllyel vagyunk képesek eldönteni, hogy amit olvasunk, az mennyire jó, igaz, hasznos, mennyire kell komolyan venni. Ha ész nélkül beveszünk mindent, legfejjebb beteggé tesszük magunkat, de ne tegyük ugyanezt egy gyerekkel, aki segítséget vár, és gondolkodás nélkül mindent elhisz. Azt hiszem, egy gyereknek az akaratereje is sokkal nagyobb, képes akár rosszullétig koplalni, mert azt mondták neki, hogy akkor csinos lesz, míg mi, felnőttek ezt csak addig csináljuk, amíg meg nem éhezünk. :) (És ezt nem a zabálásra értem!)

Nagyon szomorúnak tartom, hogy kislányok koplalnak és kínozzák magukat, mert azt hiszik, ha csontsoványak, akkor szerethetőbbek lesznek. De könyörgöm, legalább tippeket ne adjunk nekik!

Mivel a gyerekekre általában (jó esetben...) főznek otthon, én nagyon bízom benne, hogy az anyukája nem fogja hagyni koplalni.

2010. jún. 3. 08:54
 7/7 anonim ***** válasza:
kérdező, egy baj van a mai tinikkel. hiába magyarázod el nekik hogy amilyen diétákat (szinte éhezéseket) csinálnak, hülyeség, a végén elmondanak mindennek. én sokszor próbáltam itt tiniknek tanácsot adni, hogy mit csináljanak, hogy fogyjanak egészségesen (ha egyáltalán kell) megkaptam azt , hogy ők jobban tudják és kussoljak és én biztos csak egy elhízott nő vagyok... na és a legtöbb ideíró felnőtt sem különb. írtad, hogy "mindenki tudja hogy koplalással nem lehet fogyni" . hát az a baj, hogy az emberek 90 % azt hiszi hogy csak úgy vagy sehogy. és ez itt a nagy baj. különben nem lenne minden nap 20 olyan kérdés, hogy ezzel meg azzal a villámdiétával 2 hét alatt le tud e adni 9kilót..én már lassan ott tartok, hogy tényleg csak arra a kérdésre reagálok ahol látom az értelem egy kis szikráját legalább.
2010. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!