Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó/egésszséges?...

Szerintetek ez jó/egésszséges? Több lent

Figyelt kérdés
Már kb 10 hónapja èlek "egèsszsègesebben" kenyeret, cukrot, egyáltalán nem fogyasztok. Cukor helyett èdesítő kenyèr helyett puffasztott rízst eszek. Csokit sem szoktam enni, inkább ètcsokit,de ha èdessèget kívánok müzlit, vagy teljes kiőrlèsű zabpehelyhet eszem. Egy hèten kb 3x edzek hasra. Egyáltalán nem akarok fogyni, csak súlyt tartani. Vèlemènyetek? :)

#Egèsszsèg #elrontok valamit
2018. febr. 12. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én inkább eszek kevéske cukrot, vagy mézet mint édesítőket, szerintem még mindig egészségesebb, de ez csak személyes vélemény (pedig én fogyok is most).

Az egészségesebb étrend nyilván mindig jó, de szerintem ezeknél többet számít, hogy eszel e legendő és változatos zöldségféléket, gyümölcsöket és megfelelő minőségű húsokat, sem pedig hogy lecsúszik e egy szelet kenyér, vagy csak pufirizs, főleg ha súlytartás a cél. Más szempont, hogy nyílván tudod, a súlytartás sikerét nem ezek, hanem a megfelelő kalória keret meghatározása és a jó arányú makro tápanyag bevitel nagyjábóli megtartása fogja eldönteni.

2018. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

persze hogy figyelek a kalóriákra ès a mikrotápanyagokra! :)

Húst is szerintem elegendőtt fogyasztok, sok csirke húst(comb,csirkemell,stb).

Napi 2 ètkezèsbe minimum ott a hús!

Mèzet nem nagyon használoky, egèsszsèg szempontjából minden nap egy kanál propoliszos mèzet eszek. Ill szedek vitamint is minden nap :)

2018. febr. 12. 09:09
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyél változatosan, egyél cukrot és kenyeret is. Csak ne vidd túlzásba. És mozogj, akkor nem kell arra figyelned, hogy madáreledelt egyél, meg édesítőt (nyilván hótt egészséges).
2018. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen tudom hogy egy kicsit sem egèsszsèges az èdesítő, nem is állitottam csak hát a cukor sem valami jó ennek a terèn..finomitott szènhidrát.

Köszi a tanácsot! A mozgás meg lesz! ;)

2018. febr. 12. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A szervezetnek szüksége van cukorra, bármit is mond az sok egészségguru.
2018. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen szüksége van a szervezetnek cukorra kedves utolsó.

Természetben előforduló cukrokra, a feldolgozott/finomított hozzáadott cukorra a legkisebb mértékben sincs!


Nem mindegy milyen édesítőről beszélünk kérdező.

A mesterséges édesítőszer egyértelműen ellentétes az egészséggel.

A puffasztott rizs meg elmegy hébe-hóba...de csak ezt fogyasztani pl teljes kiőrlésű pékáru helyett nem jó ötlet.

Nagyon kevés kalória van benne, ami jónak tűnik de nem az. Egyrészt te nem fogyni akarsz, másrészt roppant egygangú. Semmi rost, semmi fehérje, semmi zsír, színtiszta szénhidrát ami által gyorsan felszívódó, ennyi erővel ehetsz a mondjuk 3 db pufirizs tápértékének megfelelő mennyiségű fehér kenyeret is, pontosan ugyanaz lesz a hatása.

Jól lakni nem fogsz, de az legalább finom :D


Kevés étcsoki rendben van.

Müzlit inkább hagyd ki.

2018. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Persze Pufirízs mellett fogyasztok termèszetesen sok rostban gazdag ètelt. Sosem eszem magába a pufit. Pld tojás,saláta,húsok mellè.:)

A müzlit tènyleg csekèly mèrtèkben fogyasztom.

2018. febr. 12. 11:32
 8/12 anonim ***** válasza:
A cukor, un. glükóz ami szaharid ugye, így szénhidrát. Szénhidrátra a szervezetnek szüksége van természetesen, a test energia raktárainak feltöltéséhez például, ez igaz, viszont a finomított cukornál sokkal sokkal egészségesebb forrásokból érdemesebb bevinni, ez igaz! A keményítő tartalmú ételek (krumpli), zöldségek, gyümölcsök (fruktóz) evésével is be lehet vinni a szervezetbe. Viszont én is szoktam pl a teámba, kv-mba rakni egy egy kiskanál cukrot lelkiismeret furadlás nélkül, mivel pont nem ettől és ennyitől integethetek búcsút az egészségemnek.:D Szerintem túl van lihegve ez a "jajjfujj cukor, jajjfujj zsír, jajfujj kenyér" dolog (kérdező, nem neked szól, nem téged akarlak kifigurázni).
2018. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szénhidrát még mindig nem esszenciális tápanyag, de akinek sok kell, annak sem kötelező répacukrot enni... A nagy szénhidrátigény kielégítésére teljesen jó, bevált módszer az összetett szénhidrátok fogyasztása, mindenki döntse el, hogy kerüli-e a glutént és ha nem, tk vagy sem, úgysem fognak megegyezni az emberek ebben soha (én kerülöm mindet, kivéve, ha jólesne valami efféle. tudom, hogy nem ideális számomra, de azt is, hogy bajom se lesz tőle, ha nem azon élek).


Amit írtál, kérdező, az hjól hangzik, persze az egész étrendet és téged kéne ismerni ahhoz, hogy akár egy szakértő megmondhassa, hogy igazán egészséges, amit csinálsz. A leírásodban nem látok problémát. Nem tudom, miért eszel olyan édesítőt, ami szerinted rossz. Én olyan édesítőt eszem, ami szerintem teljesen OK (de akkor is keveset fogyasztok belőle, mert nem rendes étel, a testünknek nincs is rá szüksége). A cukor nyilván nem egészséges, de ha valaki enni akarja, felőlem tegye. Csak ne mondja, hogy kell vagy egészségesebb, mint a cukoralkoholjaim, amik ugyanúgy megvannak a természetben és ugyanúgy iparilag gyártják őket (a gyártási folyamatokba persze bele lehet mászni, de a sima cukor fogrontó és inzulincibálós tömény cukorságát akkor sem ellensúlyozza. a méz legalább finom. s értékesebb, de az nekem nem számít, amit kell, beviszem másból, mint tömény cukorból).

2018. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az utolsóhoz:

Azèrt nem tudok sajnos más èdesítőt pld sztiviát vagy ehez hasonlókat használni, mert ezeket csak városba lehet szinte kapni, falun algha..Igy a tabletta èdesítőhöz ragaszkodom. Persze mèrtèkkel, egy nap olyan 8-10szem

2018. febr. 12. 16:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!