Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék együtt fogyni a...

Szeretnék együtt fogyni a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Egyetemen voltam 3 évig, koleszban, ahova a kutyám nem jöhetett velem. Otthon volt (kertes házban) a szüleimmel. Én sem mozogtam sokat, így eléggé meghíztam(151cm és 62kg vagyok, szóval egy 10est legalább le szeretnék dobni), illetve a kutyám is, mivel nem volt sétáltatva, csak mikor nagyon ritkán hazamentem akkor én vittem ki, úgy 2-3havonta, azon kívül elég sokat eszik, a szüleim se kímélték kaja téren... A kutya egy 6 éves labrador, jelenleg 60kg, szóval neki is legalább egy 10-es kéne leadnia.

A kérdésem az lenne, hogy mit ehetnénk? Arra gondoltam, hogy rizs-csirke/pulyka/halhús-zöldségek és ezt ő is ehetné velem délben. Reggel este nem tudom, hogy mi az ami diétás.

Mozgásnak rendszeresen sétálnánk, később kocognánk, illetve nagyokat játszanánk a réten. Ez így jó? Le tudnsnk így fogyni? Vélemények?



#fogyás ##kutyus ##együtt ##többet ##érünk
2018. febr. 27. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Megkérdezted a kutyádat is, hogy ő is diétás kaját akar-e enni, meg salátát, meg ilyenek?
2018. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem salátát😅 Írtam, hogy rizs-csirkehús-zöldség, mármint pároltzöldség, főtt zöldség:D
2018. febr. 27. 16:21
 3/12 anonim ***** válasza:
A kutyának ne adj fűszeres dolgokat, tönkremegy tőle a gyomra. Száraztáp lenne neki a legjobb, ott grammra pontosan ki lehet mérni, hogy mennyi kajával tud fogyni, de még jobb lenne, ha állatorvossal beszélnéd ezt meg, nem vaktában elkezdenéd “éheztetni”.
2018. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának más igényei vannaak, mint neked. Nem eheti azt, amit te. Az ő fogyásával kapcsolatban konzultáld az àllatorvost.
2018. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És te komolyan egyetemre jársz?
2018. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért ne ehetne a kutya főtt zöldségeket, rizst meg húst? Nem fűszerezem egyáltalán.
2018. febr. 27. 16:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen másképp működik a szervezete. Szüksége van a tápjára. Annyit tehetsz érte, hogy megolajozod, feltörsz egy tojást a tápjára. Ettől szebb lesz a szőre is, a bélműködése is javul. Nekik teljesen más az anyagcseréjül, gyakrabban ürítenek, más segít az izmaik megtartásában. A tápok az igényeik szerint vannak kialakítva, csak nem kell túletetni őket velük.
2018. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Érdemes elolvasni:


[link]

2018. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ezt is érdemes elolvasni:


[link]

2018. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Évekig szinte sosem sétáltatták? Szerencsétlen állat. Sosem hagynám, hogy a gyermekemnek kutyája legyen, ha nem akarom rendesen gondját viselni, ha muszáj. Plusz túl is etették (mert kevesebb mozgás mellett kevesebb étel kell, nem lett volna feltétlenül muszáj elhíznia, ugye).


Eleget szenvedhetett, legalább az étkezése legyen rendben most már. Igen, az ételeid nem olyan rosszak, valamit akár adhatnál belőle a kutyának, ha nem fűszeres, ennek utánanézhetsz, de neki tényleg más kell, mint neked, az valószínűleg igen távol esik az optimálistól, hogy ugyanazt eszi, amit te. Nem kell tápot, persze, van, aki hagyományosabban etet, de ahhoz is kell érteni.


Úgy tűnik, a családodban nem figyelnek eléggé szegény állatra s az ő szükségleteire.


Az, hogy együtt mozogtok, az persze kiváló.

2018. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!