Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utálom magam! 90 kg vagyok,...

Utálom magam! 90 kg vagyok, és egy hájpaca!?

Figyelt kérdés

Annyira utálom már ahogy kinézek!!! Elegem van belőle!! Ezerszer belekezdtem már a fogyókúrába, de kevés az akaraterőm, és mindig abbahagytam. Legutóbb már 9 kg-ot sikerült leadni, de még ez sem ösztönzött. Sajnos nincs pénzem elmenni edzőterembe (pedig szívesen mennék-hátha az ösztökélne jobban) és kimondottan magamnak vásárolni sincs külön pénz.


Segítsetek, hogy mit tehetnék!!! :_(


2010. jún. 10. 19:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
picit gyűjts és vegyél egy fitness dvd-t és fuss sokat sétál kirándulj stb
2010. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
szia most én jelenleg 95 kg vagyok és 38NŐ... én sem szeretenm a testem..azt tudom javasolni, hogy szépen lassan diéáz.. nem kell az egyik napról a másikra koplalásokat csinálni, hanem szépen beiktatott étrenddel élni, és kezdetben egy kis séta aztán mégtöbb.. szóval a sportot is be kellen iktatnod a napodba.. fél éven belül maximum hatalmas eredménye lesz a fogyókúrának!!! sok sikert és ne add fel!!!
2010. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nembiztos, hogy annyira "hájpaca" vagy, magasságtól is függ. Szerintem a legegyszerűbb (illetve leglustábbaknak, mint én is pl.) az ha egyszerűen kevesebbet eszel, hasból tuti lemegy, és olcsóbb is (egyetemista vagyok albérletben, nem utolsó szempont tehát :)), igyál sok vizet helyette.
2010. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A tempós séta,és a csökkentett szénhidrátbevitel ingyé van.

Bodybuilder.hu-t tanulmányozd,számold ki a ch és fehérje szükségletedet,igyál napi 3-4-5 liter vizet, fehérhúsokat fogyassz (csirkemell,pulykamell,hal), rengeteg zöldség,délelőtt mehet a gyümölcs is. Jó minőségű szénhidrát:teljes kiőrlésü kenyér,vagy durumtészta,barnarizs .

Fehérlisztet,péksüteményt,cukros üditőket,csokit felejtsd el.


Menni fog ha akarod. Nem csak a gazdagok tudnak lefogyni.


Napi 1 óra tempós séta,vagy biciklizés.

2010. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Változtasd meg az életedet.

Pl. holnaptól. Egyél 1500 kalóriát naponta és nagyrészt az egészséges ételekkel. (sok kenyér, nasik, chipsek, cukrok minimalizásásával).

Írd pár hónapig, hogy mit fogsz enni aznap, és számold a kalóriákat.

Sportolj, túrázz, bicajozz!


Ne most akard elérni az álomsúlyt mert ismét csalódni fogsz.

Az életedet változtasd meg!

És érd el jövő év tavaszra a -25-30 kilót!

Sikerülni fog ! írj vissza, ha kíváncsi vagy valamire!

Segítek!

2010. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem muszáj csupa drága teljeskiőrlésűn élni, én segítek, csak írj.
2010. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor írok egy alacsony költségvetésű fogyi programot:)

Először is a kaja, ami meghatározó a fogyás szempontjából. [link] Ha még nem tetted volna, ezzel számold ki a kalóriaszükségleted, és heti 1kiló minuszhoz mennyit kell enned. Számold minden egyes lenyelt falat kalória és szénhidrát tartalmát!!! Ez túlzásnak gondolhatod, de gyakran zabálunk félre étkezések között, és azt figyelembe se vesszük, majd csodálkozunk h a várva várt fogyás nem köszön be! Inni kizárólag vizet, és ihatsz ízesítetlen teát (gyümölcstea, zöldtea, vöröstea...), de citromlével és édesítővel is ízesítheted. Az a lényeg, hogy 0kalóriás legyen. Ha kiszámoltad a kalória és szénhidrátszükségleted, úgy osszd el a szénhidrátot, hogy estére csak pár gramm maradjon. Magyarul reggelire egyél bőségesen belőle, legjobb a zabkása, ha szereted, de én szoktam fehérkenyeret is enni egy féltenyérnyit. Délben mehet a húshoz a köret (ha tészta van azzal vigyázz, 10dekában 70g körül van a szénhidrát, rengeteg!!!, minden más mehet, de a legjobb a zöldségköret), főzelékek is mehetnek (nálunk anya főzi, és fehérliszttel habarja/rántja, de jó hígra csinálja a levét és sok zöldséget tesz bele), keményítővel, vagy zöldséggel is lehet sűríteni(sokkal egészségesebb!!! Levesekből bőségesen ehetsz (kivéve ha nagyon berántott, zsíros, mint a gulyás leves, lebbencs leves stb, de a halászlé, húsleves, zöldséglevesek, krémlevesek nagyon jók). Gyümölcsöt estére nem eszek, inkább tízóraira, és uzsira. Estére mehet a túró, soványhúsok, tojás, joghurt (a natúr a legjobb, de egye fene néha becsúszhat a gyümölcsös is, mégjobb, ha te csinálod édesítővel), kefír, saláták.

Napi 5-6x kis étkezések, reggeli és az ebéd legyen a főétkezés!!! Kenyér helyett(ha a kalóriát és szénhidrátot nézzük) jobb az abonett, és a puffasztott rizs. De nem vétek kenyeret enni!Néha belefér:)

Vezesd, hogy egy nap mit eszel,mikor eszed, és az hány kalória/szénhidrát!

Sport! Lehet le fognak pontozni, sok helyen olvastam már, hogy igazán csak konditermi edzés a hatásos. Hát nem tudom, szerintem vannak elég jó DVDk (halkan megjegyzem, le is lehet tölteni torrenttel, nem szép,de ez van:D), Rubint Réka erősítésre nagyon szupi, de a Norbi aerobic dvdi valók igazán zsírégetésre.

Én azt javaslom, hogy eleinte elég a gyorsabb tempójú séta, de legalább fél óra-40perc legyen. Úgyis a diéta a döntő!Később kevesebb felesleggel mehet a torna ezerrel!

És szeresd a tested!!Undorral nem fog menni az egész:)

Hajrá!!!

2010. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És még azt kihagytam, hogy igyál 3-4l vizet minimum, főleg ilyen melegben. Régebben nekem alig ment le 1liter, de mára már feltornáztam 3ra:) Hozok be magamnak 1literes flakonba vizet, és szépen elkortyolom, aztán megint és 3x-4x ezt simán megcsinálom! Sokat segít, ha mindig van a gyomrodban egy kicsi, eltelít!
2010. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez se kerül pénzbe,sőt még meg is takarítasz vele egy jó csomót és tuti,hogy le is fogysz : Egyél fele annyit mint eddig ettél.
2010. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Étkezési tanácsokat már adtak sokan, nem írom le ugyanazt.

Ami nehezebb hogy mozognod is kéne... Én tudom ajánlani hogy vegyél otthonra vmi olcsó, használt edzőgépet, mondjuk nekem csak otthon megy az ilyesmi... A másik pedig valóban a gyors séta, majd lassan átszokhatsz kocogásra (először nem kell erőltetni). Itt pl nekem sokat segített hogy kaptam egy kutyust és ösztönzött a sétára :) szerezz be egyet te is :P

2010. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!