Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy egyek minél kevesebbet...

Hogy egyek minél kevesebbet minél olcsóbban?

Figyelt kérdés
165 cm és 60 kg vagyok, sajna elég keserű a szerencsém, ezért spórolnom kellene (korábban se szórtam a pénzt, de most még rosszabb a helyzet). 5 kilótól szeretnék megszabadulni, és napi 1000-1200 kcalt enni. Gondolom a fehér kenyér nem a legjobb megoldás, ezen kívül még a sajt, paradicsom és alma jutott eszembe, hogy van itthon. Szívesen főzök is, az nem akadály.
2018. ápr. 9. 11:50
 1/6 A kérdező kommentje:
A sportot nem írtam, minden nap szoktam plankolni és fekvőzni, heti 3x csinálok guggolasokat súllyal. 20 éves lány vagyok
2018. ápr. 9. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A sajt, paradicsom és alma drága, de ha eleve van, az persze más.


Bármivel lefogysz, ha keveset eszel, ha nincs pénzed többre, pláne, persze azért a tápanyagbevitelre az egészséged, közérzeted miatt ügyelni kell.

Olcsó zöldségek, sárgaborsó, olcsó gabonák, zsírok, ezekkel azért olcsón ki lehet jönni.


Viszont nem tudom, milyen diétával szimpatizálsz, mert én szegényen is speckó diétán vagyok, nagy általánosságban, néha kilengek. Ha éhes maradsz a gabonától, ne egyél belőle viszonylag sokat


De a zöldségleves minden szempontból jónak tűnik. Én vegyes olcsó zöldségeket dobálok bele (vöröshagyma, zeller, sárgarépa, borsó... ha jó áron van, karfiol, de nekem van befőttben egy csomó).

Nyilván kell valami jó kis fehérjeforrás, a sajt is elfogy egyszer... Részlegesen simán alapozhatsz a növényekre ebben is (teljesen is lehetne, de az picit több odafigyelést igényel s mivel nem vagy vegán, feleslegesnek tűnik).

Itt-ott egy kevés földimogyoró remek lehet, az olcsó. Ahogy pl. a mák is, én mikrós sütikbe szoktam tenni (íz és kálciumbevitel miatt), de a te kalóriakereteddel ez már neccesebb, nekem is észrevétlenül megdobja.


Hogyan ettél eddig? Valószínűleg nem kéne drasztikusan váltani egy más étrendre.

2018. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én akkor ettem legolcsóbban legkevesebbet amikor nem volt otthon kaja :D


Viccet félretéve sajnos a legtöbb egészségesnek mondott élelmiszer és alapanyag drága. Ha egészségesen akarsz élni akkor kis mennyiségekkel tudod csak kihozni olcsón.

Neten van nagyon sok ide passzoló recept.

2018. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Mi olcsó? Én főleg túrót és tojást eszek, némi csirkemellet és szezonális zöldségeket, ami épp a legolcsóbb a piacon. Ezen kívül tescóban veszek akciós húst és adagonként lefagyasztom.
2018. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Próbáld ki,sokag segített

2018. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Fogyni kizárólag kevesebb evéssel nem annyira fogsz. Inkább azt tanácsolom, hogy sportolj és egyél kisebb mennyiségeket, de ne fehér lisztet vagy cukrot. Egyél egészségeset, pl tojást. Az nem drága és egészséges.
2018. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!