Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kilenc éves kislány,62 kiló,...

Kilenc éves kislány,62 kiló, milyen fogyókúra ajánlott neki?

Figyelt kérdés
Kb. 130 cm körül mozog, és 62 kg. A BMI alapján kórosan túlsúlyos. (ezt kalkulátorral számoltam) Csak egy rokona vagyok aki aggódik az egészségéért. Szülők, vagyis anyuka tornára jár vele, ő is duci, néptáncra is jár a kislány, de szerintem a diéta betartatásával vannak gondok otthon. Voltak már orvosnál is, diétát javasolt. Azt mondja anyuka hiába mondják neki, hogy mit nem ehet, vagy hogy mennyit, titokban eszik akkor is. Erre azt javasolta.m, ne tartsanak otthon olyan ételt amit nem ehet. Mit gondoltok mivel tudnék segíteni?
2018. ápr. 15. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mozogjon a gyerek minél többet. Én ilyen koromban szerintem olyan 40kg (?) lehettem, úgyhogy ezt kéne valahogy ráeröltetni.

Így nagyon hamar gondok lesznek, én 12 évesen, 165cm-esen voltam ugyanannyi kg, csak fiú, de én sem voltam vékony, a normál felső határán voltam.

Máshogy sajnos nem tudsz vele mit csinálni, mert ha titokban eszik, akkor enni fog továbbra is.

Illetve beszélgess el vele, az hatni fog.

Ha van egy testesebb kutyátok, azzal nagyon jót, sokat lehet mozogni (pl szomszédunk egy német juhászt hozott haza, és azóta állandóan a szomszéd gyerekei azzal vannak, és az nem kevés mozgás, ha sokszor játszanak vele.) Nyilván neki nem német juhászt ajánlok, hanem valami kisebbet, így azzal el lesz folyton, nem a kajálás lesz a hobbija, hanem a kutyával való játszás.

De ha nincs rá pénzetek, meg időtök inkább ne vegyetek kutyát, szegény ne szenvedjen.

Szóval a válasz röviden: találjatok neki ki valammi hobbit, amit élvez és mozog is, és akkor nem fog annyit enni.

2018. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

" A BMI alapján kórosan túlsúlyos. (ezt kalkulátorral számoltam) "


Könyörgöm, ha ránéznek nem látják rajta hogy kórosan túlsúlyos?

2018. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
szia, a bmi hagyni kell, már elavult. a masik meg az h nem kellett volna idáig eljutni. egyen egészségesen ennyi. ne egyen kenyeret, vagy cukros ételeket.a neptanc az mondhatni semmi. inkabb vmi sportot kellene neki beiktatni, mondjuk biciklit, heti 3-4 szer min 1 órat tekerjen.elsőre jó a fél óra is, h fokozatosan megszokja. futni ne fusson mert szétmegy a térde.
2018. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Azzal sokat segítenél, ha nem kevernéd a szart. Hagyd őket békén, van elég bajuk nélküled is.
2018. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Én egyet értek azzal, hogy úgy nem tud lefogyni, hogy mindenki más azt esz amit csak akar ő meg eszi amit ehet. Ez nem jó szisztéma. Első dolog az, hogy ki kell dobálni otthon az összes hízlaló terméket és beszerezni azokat az egészsébesebb formályában. Ez nem salátát salátánt jelent, hanem pl.: vannak szénhidrát, cukor csökkentett kekszek, vegyenek kókusz chipset, aszalt mangót stb. A mozgás is nagyon fontos. Nem mindig kell ilyen és olyan edzésekre eljáretni az nis jó ha már hétvégenként kint vannak egy kicsit a levegőn sétálni, túrázni. Figyelem semmit sem szabad megvonni a gyerektől, mindent csak mérsékkel, de nem szabad betiltani semmit sem!

Én nem a fogyásra mennék rá, hanem az egészséges életmódra. Ha egészségesen él akkor valószínűleg fogyni fog. A BMI teszteknek pedig, nem szabad hinni.


Nagyon fontos, hogy ne kössétek az orrára, hogy túlsúllyos, mivel abból komoly mentális betegségek, később testképzavar alakulhat ki.

Tudom nem a te gyereked, de próbálj meg beszélni a szülőkkel és amikor teheted te is vidd el mozogni vagy elmehettek egy étterembe is ahol egészséges, finom és tápláló ételt esztek ( ez nem a meki :) ).

Sok sikert neked,neki és az egész családnak!


Semmi sem lehetetlen!!!! :)

2018. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

De az sem jó, ha azt hiszi, hogy egészséges és minden rendben van. Persze, hogy titokban zabál és hízik, ha nincs tisztában vele, hogy mit művel magával.

Az iskolában meg az utcán pedig valószínűleg már szembesítették az igazsággal, a kövér gyerekeket nem szokták kímélni, ha csúfolódásról van szó.

9 évesen gyerek, de nem hülye. Nem kéne azt beadni neki, hogy minden rendben, ha egyszer nincs.

Pszichológushoz kéne vinni, ha az orvos nem talált semmit, akkor vagy pszichés okai vannak, hogy zabál, vagy tényleg nagyon egészségtelen ételek vannak otthon. Mind a kettővel foglalkozni kéne.

Nem normális, hogy egy ilyen fiatal gyerek ennyire elhízzon. Ha a saját szülei nem figyelnek oda rá, akkor inkább szóljon bele akármelyik másik rokon, és tegyen ellene, mielőtt késő lesz.

Gyerekként még könnyű ezt visszafordítani, de ha most ráhagyják, akkor csak egyre dagadtabb lesz, tinikorában meg majd felvágja az ereit, mert nem lesz képes 200 kilósan boldogan élni...

2018. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem próbálj vele beszélgetni vagy elvinni egy pszichológushoz, ha a szülei nem akarják. Aranyos vagy hogy te legalább aggódsz érte:)

A néptánc helyett valami igazi sportot, mozgást kéne találni. Nem az a baj, hogy eszik hanem az hogy legyen egy idő hogy mikor. Pl. egyen 5-ször.

Reggeli, tizórai, ebéd, uzsonna, vacsora. És igy nem fog az étkezések között kostólgatni.

Sok ember ezért szokott hizni, hogy közbe ,,ezt is eszek meg azt is". Bár még egy csomót fog nőni, és eloszlanak majd rajta, aztán nem is lesz feleslege.

2018. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!