Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyümölcstea mézzel és citrommal?

Gyümölcstea mézzel és citrommal?

Figyelt kérdés
Diétába kezdtem sport mellett de ez a napi 2 liter víz nagy gondot okoz. Egyszerűen nem bírom meginni. Viszont gyümölcsteából simán lecsúszik ez a mennyiség. Ízesíthetem mézzel és citrommal? Vagy inkább édesítőt használjak?
2010. jún. 14. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Intenzív sport mellett mehet 3liter folyadék is. Viszont a teába tett méz, cukor, édesítő hizlal, nem javaslom ha komolyan fogyni akarsz. Citrom az mehet bőven!
2010. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én semmi esetre sem ennék műanyagot (édesítőt).

Viszont nem mindegy, mennyi mézet használsz. Mert napi több kanál méz ugyan egészségesebb, mint a fehér cukor, de ugyanúgy hízlal.

Próbáld ki a nyírfacukrot esetleg.

2010. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kb 1 liternyi teába 1 kanál mézet teszek. És a barnacukor esetleg a nádcukor?
2010. jún. 14. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Az igazi gyümölcsteák nagyon finomak minden izesités nélkül is. Próbáld ki.

Én rengeteg zöld illetve fehérteát is iszom, naturan. Először meg kellett szokni, mostmár viszont csak igy iszom meg, édesitve nem izlik.

2010. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor nem jó a víz-filter arány, de nekem semmi gyümölcs íze nincs pedig Pickwicket iszom :( Mennyi filtert tegyek 1-1,5 liternyi vízhez?
2010. jún. 14. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
13:17-essel értek egyet, én sem tudnék édesített vagy bármivel ízesített teát inni, csakis magában, természetes ízzel. Ha híg, az sem zavarna. Szerintem az ember ízlése formálódik, és nagyon hamar meg lehet szokni, hogy nincs minden túlízesítve-édesítve. De ha nagyon nem tudod megszokni, hogy híg, akkor tegyél bele több filtert. Elvileg csészénként kellene egy, vagyis egy literhez ezek szerint öt. De szerintem ez elég nagy pazarlás lenne. Esetleg próbálkozz másfajta teával, hátha találsz olyat, ami jobban ízlik.
2010. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszii, megpróbálom több filterrel, hátha intenzívebb lesz az íze. Ha ebből bemegy a 2 liternyi, akkor az elég a napi folyadékbevitelnek vagy mindenképpen kell a víz is?
2010. jún. 14. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A napi 2 liter az egy átlagos alapszükséglet, ami sokmindentől függően változhat. Például a hőmérséklettől is. De szerintem mivel nyár van, és ha még sportolsz is, akkor azért edzés után én még a helyedben leküldenék legalább 3 deci, de inkább fél liter vizet. Annyit simán kiizzadsz, ezért pótolni kell.
2010. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!