Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sörnek milyen valóságszerű...

A sörnek milyen valóságszerű köze van az úgynevezett " sörhas" kialakuláshoz?

Figyelt kérdés

Kifejtve!


Mert ugye ha valakin kicsivel, vagy nem kicsivel van több a "hasán" arra a kötekedő hajlamú ember már azt mondja na a sok sör! Meg van az-az állítás hogy a sör mint folyékony kenyér!


Hogy miért is írtam én ezt le? Azért hogy itt a ti közreműködésetekkel, választ kapjak erre a immár konkrét kérdésre hogy a sör fogyasztás hajlamossá teszi vagy teheti az embert az úgynevezett sör has kialakulására? Vagy csak ha a háttérbeli étrendem, és mozgás mennyiségem nem megfelelő kielégítő? (Jah és igen, nem diétázok 175 / 18F / 63KG)


Mert ugye 0,5 dl sörbe van:


220 kcal és 20 g szénhidrát, mennyiségre ugyanennyi kenyérbe (500g/50dkg): 1350 kcal és 260 g szénhidrát ami majdnem csak, nekem a napi szénhidrát keretemet sodorja ha az nézem


Hogy miért is írtam én ezt le azért hogy a sört mint folyékony kenyért mennyiségileg összevessem és így fél liter sör elég elenyésző mennyiségű kalóriát és tartalmaz


Bár tudom hogy egy normális buli esten 10x is fél liter le megy akár de még akkor se lenne sok ha az ember nem evett vagy eszik közbe semmi egésznap mert, 10x220 kcal egyenlő 2200 ami az én esetembe pontosan az kalórialimitem 100 kacal híján. Szánhidrát felől nézve meg 10x20 gramm az meg csak 200 gramm szénhidrát azaz ha fogyni szeretnék akkor nem hogy sörhasam nem lenne hanem még fogynák is mert nálam a napi szénhidrát bevitel 320 gramm.


Az már megint más téma hogy 5 liter sörről van szó és seemi kaja se előtte se utána se közbe de a fent írt számítás ezen az elven van. (persze a semmi kaja bevitel nem hiszem hogy megvalósítható lenne)


Na hogy miért is írtam le ezt a sok fa*ágot? Azért hogy úgymond megcáfoljam azt a tévhitet amiért kialakul a sör mert aki ezt itt végig olvasta az ki következtethetett belőle hogy igazából nem is nagyon hízlaló a sör. Bár az hogy a sör sör hasra hajlamossá tesz valakit azt még igyse tudom (főleg ha az a sör kalórián belül van!) mellesleg én naponta iszom sört olyan fél litert és úgyvagyok vele hogy csakk annyit és én mértékes tartom de nem is hizok vagy semmi sehova mert a mértéket tartom mással na szóval ennyi lenne a mondandóm!


Bárkinek bármibe/bármihez hozzáfúznievalója van a leírtakhoz vagy a leírtakba található kérdésekhez az nyugodtan fejtse ki itt a gondolatait (Remélem mindenkinek át jött a hosszú írkálásom mondani valója :D)


2018. júl. 20. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod a helyzetet. A sörhas egy köznyelvi elnevezés a hasi elhízásra,de kb. annyi közé van a sörhöz,mint amikor a fogyatékosok felüléssel akarnak zsírt égetni a hasukról.
2018. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
19%
Szia! A sörhas kifejezetten nem a hájasságra vonatkozik. Akkor használjuk ezt amikor valakinek a belei nagyok. Ezt pedig a sör esetében a sok bubi okozza, illetve ha nagy mennyiséget juttatsz be hamar belőle. Remélem kielégítő választ kaptál.
2018. júl. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2018. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
48%

A sörhas legtöbbször a középkorú/idősödő férfiaknál jelentkezik. Ahogy öregszik az ember, kitágulnak a belei, elvizenyősödnek, petyhüdtek lesznek a bélfalak. Ezeket pedig, ahogy a második válaszoló is írta, a sok szénsav felfújja, ettől lesz kellemetlenül pocakos valaki sok sör (vagy más szénvasas ital) elfogyasztása után.

Továbbá a hasi zsírszövetnek a gyorsan felszívódó szénhidrátok bevitelével kedvezel. Ilyenek például a cukros, habos sütemények, az alkoholok, gyümölcslevek, stb. A kenyér (összetételétől függően) ilyeneket kisebb arányban tartalmaz, mint az italok, inkább lassan felszívódó társait. Ezek viszonylag sokat időznek az emésztőrendszerben, ha az egészséges, majdnem teljesen feldolgozásra kerülnek. Na ez az, ami nem mindegy. (A sört pedig a gabonatartalma/eredete miatt nevezik folyékony kenyérnek.)

Sokszor nevezik a májzsugorban szenvedő betegek pocakját is sörhasnak, amely betegségnek kialakulása nem egy-egy alkalommal, hanem rendszeresen fogyasztott nagy mennyiségű méreganyagnak, legtöbbször alkoholnak fogyasztásához köthető. Ezeket a máj már egy idő után nem tudja átalakítani, ezért (többé-kevésbé) jobb esetben elraktározza. Ez viszont sajnos csaknem egyenes út a májzsugor felé.

(Laikus szemmel nézve, ha egy picit utánaolvasol könyvekben, vagy akár az interneten, ahogy gondolom a tápanyagtáblázattal is tetted, megkapod a választ a kérdésedre)

2018. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól látod a dolgokat...

Akkor is lehet még sör hasad, ha pl puffadsz tőle, vagy gyorsan vittél be sokat, másképp nem hiszem

2018. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*kivéve ha elhízásról van szó, nem arról hogy simán nagy a hasad
2018. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvek nem mindig a logika alapján működnek, a szokásokból, megfigyelésekből kialakulhatnak nem túl pontos elnevezések is.


Pl. a malária név a "mal aria" kifejezésből származik, ami rossz levegőt jelent. Régen megfigyelték, hogy mocsaras területek környékén több a maláriás beteg, ma már tudjuk, hogy a kórterjesztő szúnyogok miatt, de akkor a mocsár kipárolgását okolták érte, így rajta maradt a név.


Sörhas kifejezés is így született. Hormonális okokból gyakoribb a férfiaknál a hasi elhízás, emellett a kocsmákban ücsörgők nyilván kevesebbet mozognak, ill. sokszor rágcsálnak is a sör mellé, mivel sokan csak úgy tudják meginni a keserűsége miatt. Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy átlagosan többet isznak egyszerre sörből, mint más italokból (egy gyártó emiatt mérgezte meg véletlenül a fogyasztóit), és a sörözés kultúrája is más mint pl. a borozgatásé. Emellett természetesen az is számít, hogy a sör kalóriatartalma magasabb, mint a többi alkoholos párlaté, nem is kevéssel.

Összegezve: A sör kalóriadús, többet isznak belőle, enni szoktak mellé valamilyen rágcsát, ergo több a sörözők között az elhízott, tehát a népnyelv összekapcsolta a két dolgot, s megszületett a sörhas.

2018. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!