Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki használta már a "Zónát"?

Valaki használta már a "Zónát"?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam anyukámtól egy könyvetmelynek címe "A Zóna". Elkezdtem olvasni a könyvet és arra vagyok kíváncsi hogy probálta-e már valaki és ha igen akkor mennyire vált be. Én még gimnazista vagyok és 86kg.Ez rengeteg. Szeretnék életmódod változtatni, és ha ez a módszer amit ebben a könyvben ajánlanak, bevált pár embernek akkor végig olvasom a könyvet és megvalósítom. Ha nem akkor másik módszert kell keresnem a sikeres életmódváltáshoz
2018. nov. 16. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, egy ismerősöm pont ezzel a könyvvel fogyott le. Kicsit "amerikai" a szemlélete, és érződik, hogy fordítás, más, mint a Magyarországon megjelent könyvek, de ha ez nem zavar, akkor a módszer nagyon jól működik szerintem.
2018. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
O igen pont ez erdekelt, koszonom
2018. nov. 17. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiszámoltam neked, ez a javasolt 1500 kalória körüli étrendre a 30-30-40%-os aránnyal kb. 120 g fehérje, 50 g zsír és 150 g szénhidrát.

Ez akár teljesen jó is lehet egy átlagos embernek, a kalória és a makrók is.

Csak elég macerás lehet minden egyes érkezésre kiszámolgatni... Én azt javasolnám, hogy bontsd le, pl. 4x akarsz enni egy nap, akkor egy kajában lehet kb. 30 g fehérje, 40 g szénhidrát és 12 g zsír. Aztán keress olyan kajákat, olyan adagban, amiben ennyi van, és abból állítsd össze az étkezéseket.

De igazából a lényeg az, hogy tudod-e ezt tartani hosszú távon, át tudsz-e állni erre. Több tanulmány szerint is a fogyáshoz nem az a legfontosabb, hogy az ember melyik étrendet választja, hanem hogy mennyire tartja be... Tehát ha az egészségre nem káros, akkor bármelyik étrend jó lehet, ami neked kényelmes, nem éhezel mellette, és van energiád a mindennapi tevékenységekhez. Ha ez az étrend erre megfelel, akkor ez is jó. Próbáld ki, és pár hét múlva meglátod, hogy megy. Mivel ez alapvetően egy egészségre nem káros étrend, veszíteni nem veszíthetsz vele semmit.

2018. nov. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uristen, nagyon szepen koszonom. Ez sokat segit.
2018. nov. 20. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!