Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszert/étrendet/fogya...

Milyen módszert/étrendet/fogyasztószert tudnátok ajánlani egy mozgáskorlátozott cukorbetegnek a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok!

Öt évvel ezelőtt derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, de olyan szinten, hogy azonnal inzulinra tettek.

Akkor voltam 70 kg és 168 cm, tehát nem voltam kórosan elhízva, nem voltam "édesszájú", nem voltam nagyétkű.

A cukorbetegséget a gerincműtétem után évente 2x kapott kórházi szteroid-infúzióknak és egy komoly stressz-sorozatnak köszönhetem.

Az öt év alatt a 70 kg-ról az inzulinnak (is) köszönhetően

100 kg lettem, pedig a kötelező CH-n kívül alig eszem, folyton éhezem.

Olyan intenzíven mozogni, ami súlycsökkenéssel jár nem tudok, mert a gerincbetegségem miatt járni is problémás.

Pedig kellene 30 kg-t leadnom, akkor könnyebb lenne a járás is, mert az egész csontszerkezetem nem ilyen súlyra van kalibrálva.

Tudom, feladtam a leckét ezzel a kérdéssel, nem is fűzök nagy reményeket, de legalább ezt is megpróbáltam!

Köszönöm, hogy elolvastad!


2019. jan. 18. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a te eseted az nem egy hobbidiétázó, ahol egy ismeretlen, képzetlen valaki egy nyilvános oldalon olyan tanácsot adna, amit jó érzéssel megfogadhatnál. Illetve, aki egy kicsit is ért hozzá, nem is ad felelősséggel tanácsot így, látatlanba.

Szerintem neked egy normális orvossal/dietetikussal kellene tanácskoznod. Nem olyannal, aki egyből, reflexből 160 vagy akárhány grammos szénhidrátdiétát ajánl, hanem aki felelősséggel, folyamatos követéssel hajlandó a dolgok mélyére ásni. Ilyet sajna valószínűleg csak magánrendelésen fogsz találni.

Nekem elsőre egy orvosilag ellenőrzött ketogén diéta ugrott be, de nálad nem szabad csak úgy saját fej szerint belevágni, mert akár bele is halhatsz. Mindenképpen keress fel egy friss tudással, modernebb szemlélettel rendelkező orvost/dietetikust, és beszéljétek ezt át, illetve, hogy a te esetedben, a te betegségeddel, értékeiddel stb. mi jöhet szóba.

Szerintem ne kezdj úgy bele, hogy egy itteni anonim tanácsra hallgatsz, te nem egy unatkozó tizenéves vagy, akár az életedbe is kerülhet a kísérletezgetés.

2019. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Figyi. Apum 26 évesen lett 1-es tipusú cukorbeteg. Kis cingár volt, 180 cm, 65 kg. Az inzulintól egy év alatt 20 kg-t hízott, majd egyre többet. Emlékszem, volt amikor 120 kg volt. De aztán inzulin vàltás is volt neki, sok fizikai munkát is végzett (végez), így lassan lement 95-re, most kb fél éve nem eszik kenyeret, abonettel helyettesíti max ch csökentett kenyeret eszik, lement 90 kg-ra.

Szóval először is szerintem beszélj a dokiddal hogy váltson inzulint. Simán lehet hogy te is attól híztàl. (apum is betartotta szinte mindig a 160 g ch-t).

A ketogén diétát én egyàltalàn nem ajànlom, apum is egyszer elkezdte,pàr hét utàn életveszèllyel korhàzba került, az orvosok szerint csoda hogy túlélte. 90%-osan összeomlott akkor a keringési rendszere.

Én 22 éved vagyok, 3 éve nálam is kijött az 1-es tipus. Én "csak" 5 kg-t híztam ennyi idő alatt, de azt azért mert tudom hogy sokat eszem. Próbàlom a 160 ch-t tartani, de attól mèg kcalból sok bemegy. Én most kezdtem el "fogyózni" vagyis még jobban odafigyelek az evésre,plusz tornàzom otthon.


Szóval szerintem először mindenkèppen a dokival beszélj az inzulin miatt.


Ha bàrmi kérdésed van, nyugodtan írj privàtot.

2019. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves és nagyon érzékletesen leírt soraitokat, amivel csak megerősítettétek az én gondolataimat is.

Mindenképpen fogok keresni valami orvosi segítséget!

Csak ma hatványozottan el voltam keseredve, mert tegnap voltam a szokásos diabetológiai kontrollon, ahol elpanaszoltam, hogy ettől az újabb inzulintól amit kaptam, a cukrom az egekben van, ellenben 4 hónap alatt sikerült 6 kg híznom, így lettem 100 és szeretném, ha lecserélnénk valamilyen hatékonyabbra, ami kevésbé hizlal.

Erre reakcióul a doktor úr azt mondta, hogy "Kevesebbet kell enni!" és FELEMELTE az adagomat, mondván, ha lecserélné az inzulinomat, az terápiás visszalépés lenne(?)

A "kevesebbet kell enni"-re elmondanám, hogy mit ettem pl. tegnap:

Reggel:

1 fél zsemle megpirítva, 1 kemény tojás, feketekávé minimális, 1,5 %-os tejjel, édesítővel.

Tízórai: Semmi

Ebéd: Finomfőzelék tápióka keményítővel sűrítve, 1 db. mikróban sült virsli

Uzsonna: 1 narancs

Vacsora: 1 kaukázusi kefir és a zsemle másik fele.

És általában minden napom így néz ki.

Ennél már nem tudom, hogy lehetne kevesebbet enni?

Most is korog a gyomrom, a cukrom meg magas. Fogom tolni a megemelt inzulint mindjárt, hadd hízzak ebben a hónapban is fél-1 kg!

Na mindegy, csak jól esett panaszkodni, tényleg megyek valami privát szakorvoshoz!

Köszönöm még egyszer mindkettőtöknek, igazán kedvesek vagytok és nagyon hasznos volt!

2019. jan. 18. 18:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen inzulint hasznàlsz, mennyit? Esetleg gyógyszert is szedsz?
2019. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

5 hónappal ezelőttig, nappalra Insuman Rapidot (10-8-12)

éjszakára Insuman Basalt (14)

Ez is hizlalt, de nem ennyire.

Ezt a leleteim alapján lecserélték nappalra NovoRapidra (12-10-14) és éjszakait Tresibára, amiből eddig 26-ot kellett szúrni, de felemelték 33-ra.

Gyógyszert nem adtak, pedig kérdeztem, de választ sem kaptam.

2019. jan. 18. 20:58
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Egy foş ahogy kajálsz!

5 év alatt, hogy nem jutottál el oda, hogy tudd milyen diétát alkalmazz?

Keress egy diétás szakembert, meg egy normális orvost, mert itt senki nem fog tudni segíteni.

2019. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

6. vagyok

Még annyit, hogy a virsli egy szemét, hacsak nem a legdrágábbat veszed, de én azt is csak alkalmanként eszem, egészségesen. Hol van ebben a fehérje,? Az 1 db tojásban, ekkor súlyú embernek?

A tejtermékek, narancs erős inzulinreakciót váltanak ki, ezt senki nem mondta?

A gyümölcscukor meg megy szépen a zsírraktárba.

Szóval ahogy kajálsz egy katasztrófa, a dokid dettó.

Válts!

2019. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
A Tresiba hízlal nagyon sok embernél. Én is egy hónap alatt híztam töle 3 kg-t. Közöltem is az orvossal hogy kérem vissza a régit (Levemir). Talán próbáld ki te is azt.
2019. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Rossz az étrended, gyors CH-tal van tele! Valójában a szénhidrátokkal nincs baj, a minőségük a problémás. Ha lassú, közepes és nem felszívódókat fogyasztasz, akkor jobb lesz a telítettségérzésed, a vércukrod sem fog hirtelen az egekbe emelkedni.


Nézz utána az ételek GI-ének, az alapján válassz ételeket.

2019. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-7!

Igazad van fos az étrendem, nekem sem tetszik!

Csakhogy nekem az inzulin mellé kötelező CH fogyasztás van, amit én így is a minimálisra csökkentettem.

Napi 2 zsemle van előírva, 1-1 reggelire-vacsorára és az éjszakai inzulin előtt egy negyedzsemle.

Ebédre szárazon mérve 4 dkg rizs, vagy 20 dkg krumpli köretként.

Emellett natúr húsok, saláták, főzelékek, levesek tészta nélkül.

És igen, tízóraira (amit én mindig kihagyok, mert nem vagyok éhes) és uzsonnára rendszerint 1-1 alma, ami valamiért repíti a cukrom az egekbe, a narancs vagy a grépfrút valamiért kevésbé, az okát nem tudom.

Napi 160 CH-ra vagyok beállítva, de ha én azt a mennyiséget megenném mára már 200 kg lennék.

(Virsliből a legjobb minőségűt veszem, de nem eszem ezt sűrűn)

Remélem soha nem tapasztalod meg ezt a betegséget, mert követhetetlen, kiismerhetetlen.

Betarthatsz te minden szabályt mint a kisangyal, elég egy megfázás, egy front, egy évszakváltás, vagy csak egy ízületi gyulladás és borul a történet. Nem eszel semmit, tolod az inzulint és mégis magas a cukrod. Ezen jól felidegesíted magad, ettől még magasabb lesz a cukrod. Egyre több inzulint adsz, de nem használ és miközben korgó gyomorral éhezel, nem lefelé megy, hanem felfelé és te egyre kövérebb leszel. Egyre kevésbé tudsz mozogni, ettől még magasabb a cukrod, még több inzulin, még több zsírpárna.

Az ellenségemnek nem kívánom ezt az állapotot, hidd el már gyűlölöm az étkezéseknek még a gondolatát is.

Szerencsére kaptam egy ígéretesnek mutatkozó dietetikus elérhetőségét, remélem hasznosan fogunk tudni együttműködni!

2019. jan. 19. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!