Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gluténmentes lisztkeverékből...

Gluténmentes lisztkeverékből ugyanúgy lehet palacsintát sütni mint sima fehér lisztből, vagy esetleg más a liszt és a tej aránya?

Figyelt kérdés
Próbálta már valaki?
2019. márc. 30. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet gluténmentes lisztből palacsintát csinálni, mert a glutén egyfajta "ragasztóanyagként" funckionál. Mivel az hiányzik belőle, szét fog esni. De hogy a gluténmentes lisztkeverékbe mi van, azt nem tudom, lehet h több féle lisztből van és ki lett kísérletezve az arányok, azt el bírom képzelni, pl. szafi termékei közt láttam már iylet.
2019. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.. Kár. Sejtettem egyébként, csak biztosra akartam menni.
2019. márc. 30. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ki lehet próbálni, nem mondom, hogy nem lehet, de biztos nem olnya könnyű, mint sima lisztből
2019. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gluténérzékeny, csak a ch-t akarod csökkenteni (mivel ez a fogyókúrás kategória, lehet ez a helyzet), akkor tegyél hozzá 30% sikért, és akkor jó lesz!
2019. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A franciák egyik híres palacsintája hajdinalisztből készül, sok tojással.

Én is sütöttem már, jó lett.

Próbáld ki, több recept van a neten.

2019. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én paleo palacsintakeverékből sütöttem már palacsintát. Olyan sűrűre kell elkészíteni, mint amilyen a hagyományos tészta, de sütés közben még sűrűsödhet, ezért általában még kell hozzá tenni vizet. Útifűmaghéjat vagy tápiókakeményítőt szoktak beletenni a gabonamentes verziókba, attól áll össze.

Régebben próbáltam (többek között) köleslisztből csinálni palacsintát, de elég macerás volt kisütni, nagyon szakadós volt, bár amúgy finom. Most már inkább direkt erre való lisztkeveréket veszek.

2019. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Simán kukoricalisztből sok tojás tej, kevés olaj. Ha akarsz egy kis sütőport is lehet bele tenni. Mi 3 vagyunk glutén allergiások és így sütünk palacsintát. :)
2019. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jókat írtatok köszi:) Kipróbàlom. Igazàból nem vagyok gluténérzékeny, csak ch csökkentés miatt agyaltam a dolgon.:) Vagy hogy legalàbb lassabb felszívódàsú legyen.
2019. márc. 30. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!