Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha napi 500 ft-om van kajára,...

Ha napi 500 ft-om van kajára, akkor mit vegyek, hogy fogyókúrázzak?

Figyelt kérdés
Ha hármunknak veszek, akkor is max 1000 ft-ot költök 1 nap.Tényleg csak a legolcsóbb kajákat tudom venni, pl húsos csont (levesnek), májkrém, joghurt, tojás, krumpli, tészták, kenyér, vaj, párizsi,palacsinta stb. Ha fogyózok,akkor káposztaleves (tejföllel vagy paradicsompürével),esetleg gomba vagy idényben karfiol, stb de ezek is elég egyhangúvá tudnak válni egy idő után. Akkor mit főzzek hogy változatos legyen és olcsó is és fogyjak is?
2010. júl. 5. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

főzz rendesen és egyél 3/4 adagokat ;)


sok rizs, sok sárgarépa, idényzöldség, idénygyümölcs, sok mirelit borsó, akciós, de jobb minőségű húsok (ha van a környékeden lidl, ott egész olcsó a darált pulykahús ) - ezek viszonylag olcsóak és egészségesek

szárazbab és lencse, sárgaborsó, 200 Ft-ért van fél kiló a teszkóban (teszkó színes) ezek jó minőségűek és táplálóak nagy a fehérje tartalmuk

2010. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
piac! es csiraztass mindenfele magot, en meg napraforgot is szoktam es abbol csinalok salatat. egyel nyersen zoldsegeket, sokszor keveset, suss magadnak teljeskiorlesu kenyeret, ez sokkal laktatobb, nem is tudsz annyit enni belole mint egy feherkenyerbol.
2010. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ilyenek jutnak eszembe: borsó, bab, lencse, sárgaborsó, paradicsomleves paradicsompüréből, az nagyon olcsó, csinálhatod rántás nélkül, csak habarva vagy keményítővel, egy zacskó keményítő jó sokáig elég. Tök, darált hús, kis adagokban lefagyasztani, abból fasírt, sok akciós mirelit zöldség
2010. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
alma!
2010. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
07-06 14:05 mivel egy kg alma majd 300 Ft és az nem elég egy felnőttnek mint kaja elég buta dolog lenne...
2010. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt itt egy hasonló kérdés múlt héten, igaza volt a kérdezőnek, ennyi pénzből nem lehet sem egészsegesen táplálkozni, se fogyni.

Sajnos.

2010. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

dehogynem lehet egészségesen táplálkozni és fogyni is, ezt a másik kérdésnél is leírtam...de itt eleve 1000 Ftja van a kérdezőnek / nap 3 emberre....neki annyi lenne a dolga, hogy valamivel kevesebbet eszik, mint szokott, kicsit átalakítja az étrendjét és elmegy futni (az ingyen van)


rizs 200 Ft/kg

mirelit borsó 350 Ft/ kg

répa 200 Ft/ kg

saláta 70 Ft/ fej

uborka 300 Ft körül van

paradicsom és paprika szezon jön

szedd magad akciók jönnek

húst én pl csak a lidliben veszek pl múlt héten 1,5 kg sertéstarja volt 1300 Ft - ez 5 kaja nálunk (rizses hús, babgulyás, székelykáposzta, húsos paprikáskrumpli)

szárazbab (omega 3 zsírsavak!!! és fehérje) 400 Ft/ kg (teszkó színes és nagyon jó minőség)

hagyma, viszonylag olcsó és jó ízesítő, + nyersen kitűnő C-vitamin forrás

lencse, sárgaborsó 400 Ft/ kg (teszkó színes)

tejföl, túró, natúr joghurt, tej - akkor kell venni, amikor akciós (esetleg egy jó házi tejest keresni)

nem kell márkás cuccokat venni, a polc alján ott vannak a noname vagy saját márkás cuccok, amik minősége nem rosszabb, mint egy-egy márkásé

olaj- spórolás szempontjából ill egészségesség szempontjából is az a jó, ha keveset használunk

tojás 25-30 Ft/ darab, eláll, tehát érdemes akciókkor nagyobb mennyiséget venni, jó fogyókúrás kaja, jó fehérjeforrás és nagyon sok kajába illik

gomba, szintén egészséges, 1/2 kg 350 Ft


persze lakhelyfüggő, hogy ki és melyik üzletláncban tud vásárolni, esetleg piacon


kenyérfélét sütni is lehet, de pl múlt héten 69 Ft-ért vettem akciós 750 g-os burgonyás kenyeret a lidl-ben, ennyiért nem tudom megsütni


felvágottak helyett mi inkább zöldséget teszünk a szendvicsbe, vagy tojást, rántottát, sajtot - ha épp le van árazva a szalámi, akkor ritkán azt...ill., ha marad sült hús, vagy fasírt, akkor az megy bele


Ha egytálételeket készít az ember, akkor sokkal kevesebb hús kell, ami miatt olcsóbb egy-egy adag elkészítése és jóllakik mindenki.


1/3 kg rizs 67 Ft

30 dkg sertéstarja 260 Ft

1/4 kg répa 50 Ft

20 dkg borsó 70 Ft

2 fej hagyma 40 Ft

kis olaj 30 Ft


517 Ft, nálunk ma ez a menü 2 főre


vagy sárgaborsó 1/4 kg 100 Ft

1/4 kg répa 50 Ft

20 dkg borsó 70 Ft

1 hagyma 20 Ft

olaj 30 Ft


270 Ft - sárgaborsó krémleves---megfőztem a sárgaborsót kis hagymával és pürésítettem, majd a többi zöldséget belefőztem, épphogy csak, hogy ne főljön szét teljesen + kis olaj - bőven jól laktunk vele ketten


babfőzelék

hagyma 30 Ft

bab 40 dkg 160 Ft

olaj 30 Ft

4 főtt tojás 120 Ft


340 Ft - kitűnő ebédre


babos rizses hús

15 dkg bab 60 Ft

1/3 kg rizs 67 Ft

30 dkg hús 260 Ft

hagyma 30 Ft

olaj 30 Ft


447 Ft


répasaláta

30 dkg répa reszelve 60 Ft

olaj 60 Ft

almaecet 45 Ft

hagyma 40 Ft


205 Ft kenyér vagy fasírt+rizs mellé


....stb...


csirkemájból és hagymából és kis zsírból lehet finom házi májast csinálni ...lehet nem olcsóbb, mint a bolti, de legalább tudja az ember az összetételét és finomabb is ( 1/2 kg csirkemáj 400 Ft, kell bele kb 50 Ftnyi hagyma, meg 30 Ft-nyi zsír)


köretnek nem kell mindig rizs vagy krumpli vagy tészta...valamelyik nap, mi borsópürét ettünk + sült hús + tükörtojás..lehet hozzá tejfölös hagymasalátát csinálni, az minden idényben viszonylag olcsó

sült cékla+ krumpli - szép rózsaszín krumplipüré

párolt répa, kis vajon átforgatva


tészta: akár otthon is lehet csinálni 1 kg liszt 90-100 Ft

4 tojás 120 Ft- 220 Ft-ból van egy csomó tésztád, jó, macerás, meg szárítgatni kell, meg igazság szerint csak széles metélthez meg lebbencstésztához esetleg nagykockához van az embernek türelme, de olcsóbb, mint a bolti ;)


üdítő: limonádé 1 kg cukorból és 2* 1,5 liter citromléből rengeteg limonádé megvan


szóval lehet egész változatosan főzni ennyi pénzből is, csak meg kell találni a környékbeli legolcsóbb boltot (azért vackot nem kell venni), és mondjuk gyalog járni bevásárolni, mert az is jót tesz a fogyókúrának ..ja és sajna az akciós, leárazott cuccokat kell keresni (lejárati dátum miatt leárazott hús a helyi lidl ugyanolyan minőség, mint a nem leárazott, helyi sparban messziről bűzlik pl ;) - ergo sparban nem vásárolok)



ja és amiket a kérdező említett:


karfiol: rántva, főzeléknek, levesnek, krémlevesnek, hússal Dubarry módra, vegyes zöldséglevesbe, csőben sütve, akár zöldséges rizsbe vagy tésztába is el lehet készíteni


gomba: gombaszósz, gombás hús, gombapörkölt, tejfölös gombapörkölt, gombakrémleves, gombás hús, rizses gombaleves, gombás rizs + sült hús, rántott palacsintába tölteléknek, gombás lecsóba,


káposzta: töltött káposzta, párolt káposzta köretnek, káposztás hús, rakott káposzta, káposztaleves, frankfurti leves,


palacsinta: lehet sós palacsintát is enni rizzsel, ez esetben rántani kell valami töltelékkel, ami lehet spenót, húsos ragú, gombás, zöldséges ragu --vagy tölteni ugyanezekkel és egy sajtszószt rá, vagy zöld fűszeres szószt vagy fokhagymás tejfölt



;)

2010. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!