Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 186 cm magas vagyok, és most...

186 cm magas vagyok, és most "már" kb 115 kg. Mindig normál testalkatom volt, de most már aránytalannak érzem magam. Hogy lehet orvosolni?

Figyelt kérdés

34 éves/F vagyok,az lenne a problémám,hogy jó pár éve már erősen elkezdtem pocakos lenni. De nagyon látványosan sajnos,olyannyira,hogy már zavar a cipőbekötés közben is. Mivel magas vagyok, picivel ezt ellensúlyozni tudom látványban,de mindig vékony/normál testalkatú voltam, most pedig mindenhol van fölösleg, a felsőtestem viszont vékony maradt.(vállak,karok) Aránytalannak tartom magam..mintha egy szimpla háromszöget lerajzolnánk...na és toka is van bőven, sokszor teltségérzetem és puffadásom is van,pedig egyáltalán nem eszek sokat. A családomban előfordultak bőven ilyen családtagok.

Ahogy tudom a hasból rettentően nehezen lehet fogyni. Szóval valamilyen segítség,tanács jól jönne amit előre is köszönök,mert hiába nem eszek sokat,és a munkahelyemre is mindig gyalog járok 12 éve ami oda/vissza 5 km.Semmi fogyást nem tapasztalok pedig egyböl izzadok a hasamnál mint egy állat..


2019. júl. 8. 05:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Genetika honnan fogysz. Jó kaja és mozgás, súlyzós eddzés kell. A bibi ott van hogy a korodban már kózel sem olyan egyszerű mint fiatal taknyosként. Sokkal jobban oda kell figyelned mindenre, főleg étkezés.
2019. júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ja és ez a "nem eszek sokat" dolog már rosszzl hangzik, illetve 5km gyaloglastol se varj sokat. Kondiba menj, ahol sok gép van.
2019. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Ezt annyiszor hallottam, hogy: "Nem eszem sokat. A genetikám miatt. bla bla..." Ezek mind csak kifogások! A levegõtõl senki nem hízik meg 115 kilóra!

Az 5 km SÉTA az semmi! Ha lefutnád közepes tempóval, az már érne valamit!

Ismerek több veled egykorosztályú férfit, akik lefogytak 20 - 30 kilót!

Az egyik haverom 35 éves volt, 130 kg 172 cm magas, mikor elhatározta, hogy lefogy. Le is fogyott 81 kilóra! De, ez a 81 kg ez színtiszta izom!

Persze, nem volt könnyû! Rengeteget kerékpározik, konditerem jár, fut, és diétás étrendje van.

Azóta, testépítõ versenyeken vesz részt, és sokszor dobogós helyezést ér el!

A testmozgás a kulcsa a jó testnek, nem a kifogások!

Õ amúgy idén 39 éves.

2019. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt olvasd el az elsö két bejegyzést, igen hasonló esetek, mint te:

[link]

2019. júl. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. Attól puffadhatsz, hogy fehér lisztes tésztát eszel (nálam így van), de inkább menj el vérvételre

2. Hülyeség, hogy onnan tudsz fogyni a legnehezebben..legalábbis a te esetedben (azok fogynak nehezen hasból, akik utolsó pár grammjukat adják le plusz nőknek még nehezebb)

3. NE kezdj el futni! Tönkre fog menni a térded, bokád, az izületeid.. Mivel hozzá vagy szokva a napi kilométereidhez, ezért nem is fogsz változást tapasztalni

4. Ne egyél túl keveset! Számítsd ki a kalóriaszükségleted és vonj le belőle 200-300 kalóriát. Sokan nem szeretnék számolgatni, de szerintem az elején számold, utána úgyis tudni fogod miből mennyit ehetsz. És persze hagyd el a gyorsfelszívódású szénhidrátokat, egyél sok rostot, ez is segít

Ha van rá kereted, akkor keress fel egy személyi edzőt, ő ezekben tud segíteni.

2019. júl. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Naponta egyél ötször, de minőségi ételt és mindig csak kevéskét. S itt a rendszerességen és a kevésen van a hangsúly. Figyelj, hogy ha lehet, akkor soha ne legyél éhes, de soha ne is edd tele magad. Soha. A finomított szénhidrát helyett igyekezz inkább rostdúsabb forrásból bevinni a szénhidrátot. De semmit se vonj meg magadtól, mert a "mentes" diéták mindegyike hiánybetegségeket okozhat hosszú távon. Csak arra figyelj oda, hogy inkább a kevésbé feldolgozott élelmiszereket részesítsed előnyben. No meg lefekvés előtt 3-4 órával már ne nagyon egyél.

A mozgás vonatkozásában a futás helyett jobb az úszás, vagy a kerékpározás. Ha nincs ezekre lehetőséget, akkor szobakerékpár is jó. Ne terheljed túl az ízületeket.

Szobakerékpár tipp: eleinte kezd napi 11 perc intenzívebb (de változó terhelésű) tekeréssel, aztán egy hét múlva napi 22 perc, majd azt követő héttől napi 33 perc, a negyedik héten napi 44 perc. Ettől megindulnak majd a kilók lefelé, s később elég lehet a szinten-tartáshoz a heti 3 x 44 perc. A lényeg, hogy ha nem sportoltál aktívabban, akkor fokozatosan kezdjed el.

2019. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,de tényleg nem eszek sokat eskü! Néha egy kiéhezett macska is többet eszik nálam.. egyáltalán nem vagyok nagy étvágyú!

Viszont a szénsavas üdítök a mindennapjaim része.. legyen szó szóda,szénasvas ásványvíz stb.. gondolom ez sem használ, és a beleket is tágítják. De javítson ki valaki ha tévedek.

2019. júl. 8. 12:45
 8/11 A kérdező kommentje:

Jaa.. ami szerintem még fontos. 12 éve csak éjszakázom a munkámból kifolyólag..délutántól reggelig ébernek kell lennem. Kávét is fogyasztok, igaz nem sok cukorral, és napi max kettőt.. a másodikat általában 18:00 körül.

Ilyen,hogy reggeli,ebéd,vacsora nálam nincs.. reggel amikor haza érek a fáradtságtól szinte hányingerem van,így eleve nem reggelizek.. kvázi felborult szerintem már nálam ez a rendszer. Igazábol nagy húsfogyasztó sem vagyok. Általában (fehér)kenyér,tejföl,tej,konzervek, illetve tésztákat fogyasztok.

2019. júl. 8. 12:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh.. Tudom milyen éjszakásban lenni. Igaz én 3műszakoztam, de az éjszakás egy kicsit kikészítette a belem, bár te nem váltogatsz napszakokat így lehet hozzá van szokva. Azt nem mondom, hogy nem befolyásolja az egész szervezetedet (belekre, gyomorra meg úgy mindenre kihat negatívan). Én képtelen voltam enni éjszakásban, te nem tudom hogy vagy vele. Ha így vagy, akkor munka előtt letudnám a napi kalóriakeretet. Egyél rendesen, mert ez gátol a fogyásban. Ha nem vagy nagy húsevő, akkor ott a tofu (esetleg halat szereted?), mozzarella is elég jó, tojás, de van más is.
2019. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tojás,hal jöhet! :)
2019. júl. 9. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!