Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok izmosodni?

Miért nem tudok izmosodni?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy éve edzek 173cm vagyok és 71,5kg eddig egész szépen fejlődtem, viszont ahogy tullepem ezt a testsúlyt a plusz suly szinte 100%ban zsir formájában jon ram, semmi izom és csak azt látom, hogy romlik a forma, nagyobb has, vastagabb derék, de semmi izom nem jon fel, pedig meg tömeget kene növelnem, mert most se vagyok egy vastag gyerek.
2019. dec. 30. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek leszálkásítanák jól néznénének ki, de nekik a céljuk az erőnövelés szóval nincs értelme leszálkásítaniuk btw.
2019. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy pl az utolsó is írja. Ha most ők ezzel a meglévő erőszinttel áttérnének egy testépítősebb edzés felé, eszméletlen jól néznének ám ki, csak ahogy írták előttem: ők erősek akarnak lenni. Elvégre erőemelők.


A jelentős izomtömeg alapja is az, hogy legyél elég erős. Ha nem vagy elég erős, nem fogsz tudni elég nagy súllyal dolgozni, hogy elég nagy legyen az izomnövekedés, amit pedig az erőd fejlesztésére hsználhatsz és így tovbább. Érted? Ezek kéz a kézben járnak, legalábbis hosszútávon. Az elején még fejlődik 'egyszerre a kettő".

2019. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"nem nagyon leszel nagyobb ezektől az emberektől naturálban"

Ezt így nem kellene kijelenteni. 2-3 fazon van köztük akiknek az átlag, edzést valamennyire komolyan vevő rétegtől határozottan magasabb erőszinttel rendelkeznek (gondolok itt a 150-170-es nyomásokra, 190-220-as guggolásra és a 220-240-es húzásra), és mind fiatalok. Ennél jóval nagyobb tömeget és erőszintet is fel lehet rakni 10-15 év edzéssel, valószínűleg ők is nagyobbak lesznek csak már nem egyik évről a másikra lesz szembetűnő differencia, hanem mondjuk egyik évtizedről a másikra.

2019. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#12


"Az elején még fejlődik 'egyszerre a kettő"."


Én ezt épp fordítva tudom:

Az elején inkább csak az erő fejlődik az idegrendszeri adaptáció, és a gyakorlat mozdulatsorának "megtanulása" miatt, majd haladó szinten kezd együtt mozogni a kettő.

2020. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!