Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodás hogyan?

Izmosodás hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő vagyok, szeretnék pár kilót leadni majd izmosodni. KEZDETBEN az a hatásosabb az izmoknak ha több ismétlést csinálok kisebb súllyal vagy kevesebbet nagy súllyal? Tehát kitörés pl. 4x20 ismétlés 5 kilóval vagy 4x8-10 ismétlés 20 kilóval? Fontos, hogy kezdő vagyok, de van egy kis "alap izomzatom" A válaszokat köszi előre is!

2020. okt. 29. 06:35
 1/9 anonim válasza:
79%
Hány kg vagy és cm? Lány vagy fiu?
2020. okt. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

18/L

172 cm,60kg

2020. okt. 29. 08:47
 3/9 anonim válasza:
Én 165/L/13/50-52kg,én is szeretnék izmosodni csak nem tudom hogy kezdjek bele
2020. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Kevesebbet nagy súllyal. Olyan nehéz súllyal, hogy 6-8 ismétlés után már alig bírd. Sok sikert.
2020. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Én először izmosodnék a helyedben. Persze, eleinte megy a kettő egyszerre, de az izmosodásra koncentrálnék,minimális étrend változtatással (attól függően, most hogyan eszel).

Egyrészt azért, mert egy idő után csak úgy tudsz izmosodni, hogy komolyabb kalória pluszban vagy, ami plusz zsírral is jár, így utána az egész diéta mehet előlről.

Másrészt, a nagyobb izomtömeg nagyban segít a fogyásban. Nagyobb energiaigényű, mint a zsír, így a fenntartásához is többet kell enned.

Ismétlés számban a kevesebb, nagy súllyal hatékonyabb izomnövelész szempontjából, a kifejezetten nagy ismétlés inkább állóképességet fejleszt. Afféle köztes megoldás a közepes ismétlésszám, 12-20 között. 3-4 szett pedig bőven elég. Annyi gyakorlatot, és olyan nehézségben állíts össze, hogy ez olyan 40 perc alatt meglegyen (maximum). Plusz előtte a bemelegítés, utána a nyújtás. Ez így egy bő óra. Másfél óránál hosszabb, intenzív edzés kontraproduktív lesz, mivel kiürülnek a glikogén raktáraid, illetve a vércukor szinted is leesik, ekkor az izmaidat kezdet felemészteni. Kivétel az aerob edzés, ami nem megterhelő, hosszú edzés, aminél kifejezetten előny a hosszú idő, segít a zsír eltüntetésével, ellenben soha nem fogsz izmot növeszteni vele (hosszú séta, laza kocogás, elliptikus tréner, biciklizés... Stb).

2020. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Akkor én leszek az ellenpélda.

Ha nem akarsz ocsmány nagy izmokat, hanem inkább egy szárazabb, esztétikus izomzatot, akkor relatív kissebb súlyal dolgozz. Keress egy olyan súlyt, amivel az egyszeri maxod 20 kiló, és azzal törekedj a 30 ismétlésre. Ha ez megvan akkor válts nagyobb súlyra. Ezt főleg amiatt is javaslom mert lány vagy és szeretnél fogyni is, ez az edzés meg kicsit jobban pártolja azt is. Ezzel egy tényleg szép formás izomzat érhető el.

2020. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy nagyon szívesen meghalgatom az ellenérveket azoktól, akik lepontozták az 5-ös válaszomat. Tekintve, hogy képzett edző vagyok, érdekelne a megfontolt, tudományos alapokon nyugvó ellenvélemény.

Köszönettel a rúdtáncot, akrobatikát, és személyi edzést oktató 49 kilós "izomkolosszus". 😃

2020. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Én pl. zöldet nyomtam rá.

#6-ra annyit írnék, hogy hacsak nem neked van erre a legjobb alkatod a világon, akkor naturálban - főleg nőként - a büdös életben nem lesznek 'ocsmány nagy izmaid', épp ellenkezőleg. Szerintem egy nőn kifejezetten jól néz ki, ha izmos; de legalábbis jobban, mint akinek pálcika karja van 40 kilósan, mert ő nem akar 'ocsmány nagy izmokat'.

2020. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Én felpontoztalak, hasznos volt a válasz :D
2020. okt. 29. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!