Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés miatti pattanások,...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Edzés miatti pattanások, illetve izomépítéshez tanácsok? 16/F

Figyelt kérdés

Saját testsúly edzést elkezdtem 1-2 hete, kipattogtam pár helyen, szóval tanácsokat szeretnék erre, hogyan gátoljam meg a kipattogzást. 16 éves vagyok, 170-175cm és 55kg, ebből talán kiderül, hogy elég vézna vagyok, és olyan kérdéseim vannak, mint például: mit kéne ennem, heti hányszor eddzek, hogyan eddzek stb.. Egy fitt testet szeretnék és nem pedig egy túl izmost, mellesleg egy kockahast imádnék.-.

fitt test alatt ilyesmit értek: [link]



2021. ápr. 29. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Pattanásokra segíthet, ha edzés után egyből lefürdesz és mindig új tiszta ruhában edzel.


Az edzéssel kapcsolatban pedig rengeteg infó van fent mindenhol, itt is rengetegszer kérdeztek dolgokat, úgyhogy olvasgass. Leírni egyben mindent nagyon hosszú lenne és felesleges, mivel mindent megtalálsz.

2021. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

ha olyan helyen ahol dörzölödtek a dolgok az előfordul, esetleg hintőpor.

a kérdésed többi része meg baromi hosszú, olvas utána vagy fizess meg valakit

2021. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Talán étrendre is figyelni kell.

Olajos magvak, sok hús/tej is okozhat pattanast

2021. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha sok van, én helyedben elmennnek borgyogyaszatra.
2021. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván ez függ a genetikádtól, az anyagcserédtől, a fejlődési ütemedtől, és a jelenlegi fizikumodtól is, de az a forma, amit linkeltél, az egyáltalán nem egy hűha durva test. Kb. egy 15% testzsír környékén mozog, átlagos karok, átlagos váll, átlagos mell, fedett hát, vízesebb hasi régió. Az ektomorf kezdők szoktak így kinézni, amikor elkezdenek veszettül tömegelni. Tényleg semmi extra, én még csak annyira "fittnek" se mondanám, de ez relatív, mindenki mást ért a fogalom alatt.


Ingyen senki nem fog neked komplett étrendet-diétát összeállítani, grammra pontosan, megtoldva egy precíz és egyénre szabott edzéstervvel. De nem is baj, ugyanis mi is csak kommentelők vagyunk, nem látunk téged, nem ismerünk téged, nem edzettünk téged soha, nem tudjuk milyen vagy, nem tudjuk hogyan fejlődsz, és hasonlók.

Mivel ha jól sejtem tömeget szeretnél növelni, ezért a lényeg esetedben a kalóriatöbblet. Több kalóriát kell bevinned, mint amennyit elégetsz a nap folyamán. Telefonos alkalmazások segítenek vezetni a kalóriaszámokat. A lényeg, hogy a fehérjedús élelmiszereket és a lassan felszívódó szénhidrátokat részesítsd előnyben.

2021. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utána néztem és elkezdtem egy 20 perces gyakorlatot is. A pattanások zavarnak csak, amik edzés után jelennek meg rajtam, pedig edzés után lefürdök és tiszta ruhát veszek fel :C
2021. máj. 1. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok erőt, teen izomsrác💪🏻👋🏻.
2021. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!