Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak? Fogyjak(szálkás...

Mit csináljak? Fogyjak(szálkásítás) vagy tömegeljek?

Figyelt kérdés

Heti 4-5x járok edzeni 1,5- 2 órát. Van lábnap, bicepsz-tricepsz, mell, váll-hát nap. Az edzés szerintem jól megy, és jól is haladok vele.

Igy nézek ki jelenleg (1 hetes kép mondjuk): [link] (77 kg, 177 cm, 16 éves)


Eddig a kalóriát nem számoltam, próbáltam több fehérjét enni, és izmosodni.


Viszont mától deficitbe elkezdtem enni. Szerintetek jó lesz ha maradok deficitbe? Izmot nagyon nem szeretnék veszíteni. De viszont elegem van hogy kívülről pufinak tűnök, és óriásiak a combjaim, és az arcom is zsíros.


Ma pl. 1600 kalóriát ettem, 155g szénhidrát, 123g fehérje 43g zsír.

Ha ezt tartom, és rendesen edzek és deficitbe maradok, akkor sok izmot nem vesztek viszont fogyni fogok ugye?


Később pedig elszeretnék kezdeni tömegelni (ha persze nem most kéne) és sokkal komolyabban venni az edzést.



2021. jún. 21. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödbe.
2021. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D Köszi de nem ez volt pontosan a kérdés.
2021. jún. 21. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem értek a testépítéshez, de én nem látlak pufinak. Csináld, ahogy jónak látod, szerintem 16 évesen nem kell felcímkézni a diétát, edzést (tömegelés, szálkásítás..), ha nem tervezel testépítői babérokra törni. Eddz, egyél egészségesen és jól fogsz kinézni (most sincs veled semmi baj). Hajrá :)!
2021. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontos valaszt nem lehet adni mert mindenki mas, de nagyjabol jo amit irtal. Viszont en nem mennek le ilyen keves kcalra. Igy sok izom is eleg. Keves a zsir az tuti. Gyenge leszel, csokken a testo szint. Zsirbol lega 60at.. de 70 is mehet. Feherje meg ch kb oke de majd latod h kell e tobb ch. 1600 nagyon keves, foleg ha melozol is edzes melett meg jossz mesz egesz nap. Inkabb 2000
2021. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták előttem is, ha nem tervezel profi testépítő karriert befutni akkor hagyd a fenébe ezt a jaj most tömeg jaj most szálkásításos hullámokat, eddz keményen, egyél rendesen és majd izmosodsz. Ilyen fiatalon még tombol a tesztó, egy év alatt olyan változásokat lehet elérni ha odateszed magad, hogy rád se fognak ismerni.
2021. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!