Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valamit rosszul csinálok...

Valamit rosszul csinálok hátazás közben vagy ennek ilyennek kell lennie?

Figyelt kérdés

Miközben edzem a hátam nem érzek semmit. Értem úgy mint pl bicepsznél vagy lábnál, nem érzem az izomelégtelenséget. Például lat pulldown-nál sem a hátam hanem a karom fáj a végén.

Ez mindenkinek ilyen?



2022. jan. 19. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Múltkor edzettem keményen, azt bedurrant a mellizmom.Én se értem, de néha vannak ilyen fura reakciók a testben.
2022. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Izomelégtelenség?


Ha nem érzed az adott izomcsoportot, amit edzel, akkor nem jól végzed a gyakorlatot. Valószínűleg túl nagy súllyal próbálod csinálni és csak rángatod.

2022. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Előbb kéne hát amit lehet érezni...

Felesleges izomérzetre menni meg izolálgatni amíg nincs mit. Összetett gyakorlatnál sem fogod érezni az adott izmot mégis fejlődni fog. Ha meg nem a fejlődés, hanem a pumpálgatás és a telt érzés hajt, akkor bébi súllyal nyomjál 20 ismétlést szabályosan. De aztán nincs rinya, hogy miért nem fejlődik...

2022. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

A hátnál könnyű hibát véteni.főleg ha szabad súlyokkal dolgozol. Ott benne van a pakliban hogy főleg a váll segít be,és a hát helyett az kapja a terhelést,ha nem megfelelően érzel rá.

Meg most nézd meg a bicepszed mekkora felület,meg nézd meg a hátad...ha külön szeded a hátat akkor is többszöröse a felülete a bicepsznek.A bicepszet a legkönnyebb leterhelni.A hátat nehezebb.Húzódzkodással próbálkozz.Ott garantáltan kap a hátad is.

2022. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Hát... Ez egy nagyon fogós kérdés.
2022. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
nincs olyan szó hogy "izomelégtelenséget"
2022. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
izomelégtelenség az mi a búbánatom?😄 Megáll az izom oszt' csókolom, se fel, se le?
2022. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul csinalod, vagy kezdo vagy nagyon
2022. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez valójában egy összetett gyakorlat, mindenkinek dolgozik a bicepsze közben. Azért az fárad el előbb, mert az a gyenge láncszem. Nyilván vannak más tényezők, létezik egy olyan dolog, hogy intermuszkuláris koordináció (tesóul: agyizom kapcsolat), ami meghatározza, hogy az izmok aktivitását, tehát igen, elképzelhető, hogy a bicepszeddel indítod meg a mozdulatot és "nagyon karból húzod", ami nem előnyös, mert a hát egy nagyobb izomcsoport. De az is lehet, hogy egy technikai dolog, sok szélesen fogják a rudat, mert "az úgy széleshát", és nem értik meg, hogy úgy más síkban mozog a felkar, mint ami az elsődleges anatómiai funkciója a latissimus dorsi-nak. Ezt így a távolból nem lehet megmondani sajnos.
2022. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző valaszoloknak igaza van, amit én hozzá tudok még tenni:


Az első pár hónapban én sem tudtam izomlázat elérni a hátamban. Ez azért volt, mert gyakorlatilag tényleg annyira nyeszlett volt a hatizmom, hogy szinte nem tudtam a gyakorlat közben rafesziteni sem és a karom dolgozott inkább.

Megoldás: könnyített húzódzkodás, vagy hozzá hasonló gyakorlatok, illetve kis súllyal dolgozas eleinte, de nagyon szabályosan. Aztán pár hónap múlva jöhetnek a nagyobb súlyok.

2022. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!