Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme alkarra edzeni?...

Van értelme alkarra edzeni? Marokerosito

Figyelt kérdés

Van értelme marokerositot venni. Vagy csak lógjak vagy cippeljem a súlyt és azzal sétáljak az edzoterembe?

Most csuklobehuzast csinalok meg csuklobehuzast.

Mit gondoltok?



2022. máj. 25. 17:04
A kérdező szavazást indított:
Ha fejlődés a célod érdemes izolálni
Nincs értelme annyira
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lógás egy remek nyújtó-mobilizáló gyakorlat (amellett, hogy alkar erősítő), a cipelés (farmers walk) pedig egy "egész testes" erősítő gyakorlat. Ezeket amúgy is célszerű beiktatni az edzéstervbe.

Az alkarod egyébként tulajdonképpen az összes súlyzós gyakorlatban nagy szerepet kap, ezért külön én nem edzenék rá. Az alkart (flexorokat, szalagokat) nagyon könnyű túlterhelni, aminek a következménye lehet teniszkönyök, ínhüvelygyulladás, alagút szindróma, ezért én nem terhelném feleslegesen marokeresítővel vagy csuklóbehúzással.

Egy súlyzós edzést végző egyénnél az alkar akarva-akaratlunk is erősödik, fejlődik. Az alkar esetében inkább a pihentetésre, a regenerációra, a nyújtásra figyelj oda, hogy elkerüld az említett problémákat.

2022. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy amikor külön edzettem fogáserőre/alkarra, akkor mindig túledzettem az alkarom és gyengült. Szerintem elég az, ha a felhúzást és a hátgyakorlatokat gurtni nélkül csinálod
2022. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Molnár Péter megadja a választ:


[link]

2022. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Molnár Peti aztán nagy szakértő az anatómiában. Ha nem lett volna folyamatos edzői háttere és csoda genetikája, akkor semmire nem vitte volna, ugyanis a tényleges szakmai tudása nulla. Amit ő mond, az rátok amúgy sem vonatkozik, ha naturál hobbigyúrosok vagytok, nem pedig kokszos versenyzők. Szétedzheted te az alkarodat, mint Molnár Peti, de attól még neked naturálon nem lesz "tömeges alkarod", max túlterhelésed, sérülésed (pl. teniszkönyöd).

Kap az alkar izomzata bőven elég terhelést a súlyzós gyakorlatok során, különösen az alapgyakorlatok és húzó mozgásminták végrehajtásánál. Az alkarnál tényleg inkább a pihentetésre, a regenerációra, a nyújtásra kell odafigyelni, mert ha a túlterhelésből adódóan a flexorok megrövidülnek, az ín vagy a csonthártya pedig begyullad, akkor pokoli hetek/hónapok következnek, addig pedig egy kupakot is fájni fog lecsavarni, nemhogy edzeni.

2022. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja értem. Molnár Péter szakértelme nulla, csak itt gyakorin pár csávó ért hozzá. Ahaaa...🤦🤦
2022. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A négyes nem beszél hülyeséget. Ha szarráedzed az alkarod tényleg teniszkönyök szindróma és ujjzsibbadás lesz a vége.
2022. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!