Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális ez a személyi edző,...

Normális ez a személyi edző, vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
1 éve járok edzeni, étrend összeállításához nem igazán értek. Ezért megkértem a teremben egy edzőt, hogy rakja nekem össze. 40+ éves a pasas, nem 2 napja csinálja, gondoltam ő jó lesz. 177 cm magas vagyok és 95 kg, kb. 20-22% a testzsírom. Mondtam az edzőnek, hogy nem akarom magam sanyargatni, de enyhe kalóriadeficitben szeretnék lenni. 3 műszakban dolgozok, erre írt nekem 3 különböző étrendet, egyet délelőttös, egyet a délutános, egyet meg az éjszakás műszakra, mondván, hogy a gyomor teljesen másként emészt reggel, délután, meg éjszaka, szóval amilyen műszakos vagyok, mindig azt az adott étrendet kövessem. Ez már kezdett gyanus lenni. Aztán pl. ilyenek vannak az éjszakás étrendbe, hogy kőrözött magában, zsírszegény túróval, szénhidrát nélkül. Fehérjeturmix úgy minden nélkül. Délutánosból este 11-kor hazaérve már ne egyek, hanem lefekvés előtt igyak bcaa-t. Meg ilyet szól, hogy 3 banánnal már meg is ettem a napi szénhidrát és kalória adagomat, szóval a banánt kerüljem. Na ott csak néztem... Ahogy néztem neten, 3 banán kb. 300-320 kalória. És mindezért el akart kérni egy kisebb vagyont, mondván hogy 3 műszak, 3 étrend. Mondtam neki, hogy nem fizetem ki, és akkor inkább nem is kellenek az étrendek, mert egyrészt előre szóltam, hogy nem sanyargatni akarom magam, üres zsírszegény túróval meg fehérjeturmixszal. Másrészt nem 3 étrendet kértem csak egyet, ha hármat akar kifizettetni, miért nem szólt előre? Azóta megsértődött és nem is igazán köszön. Szóval kókler lehet a pasas, vagy igaza van és ki kellett volna fizetnem?

2022. szept. 22. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy kókler, ezt te is kristálytisztán tudod miután így leírtad. Rossz edző, rossz szakember, és az alapján hogy 3 étrendet akar kifizettetni veled miután egyet kértél, embernek se egy nagy szám.
2022. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És az igaz, hogy a gyomor teljesen másként emészt délelőtt, délután, meg éjszaka? Mert ha igen, akkor valahol jogos a 3 étrend, persze ezt illett volna előre jeleznie.
2022. szept. 22. 19:18
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha felmerül a kérdés azzal kapcsolatban, hogy kókler e az edzőt, szerintem az már alapvetően rossz
2022. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 BlodDrunk ***** válasza:
35%

Ez baromsag amit mondott,en is 3 muszakban dolgozom,es ugyan ugy kajalok ejjel,delelott,delutan nem teszek kolunbseget,a tested se fog :)


A bananba azert majdnem igaza van,en pl most dietazom 90kg-val eszek napi 120g Ch-t az 480kcal ez 3 nagy banán,2000kcal-on vagyok a tobbi kcal az Feherje és zsír,igy megy le kb heti 1kg nekem.

Szoval ebben igaza volt.


Bcaa bullshit..


Nekem igy nez ki a kajam..


Reggeli:Tojas(rantotta v tukor csirkemell sonkaval,teljes kiorlesu kenyer +paradicsom,uborka!

Kenyer helyett van mikor zabpehely,rizskasat eszek.


Napkozben 2x eszek Rizs:mas ch-tol nincs energiam sajnos ez fix,csirke,hal,marha +valami zoldsegek de mindoig valtozatosan csinalom szoval igy nem unalmas..


Esti kajam pedig zsirszegeny kremturo-kakaoporral szoktam turbozni vagy edesitovel edesiteni,neha gyumolcsok, valamilyen magvakkal+kukoricapehely


Tomegeles ugyan ez ott ch-t zsirt emelem...

Mennyisegeket azert nem irok mert az full egyedi en pl feherje 1.5g max 1.7 amit fogyasztok,alacsonyabb ch és több zsír így van a legtöbb energiám!

Ami fontos olyan kajákat válassz amiket szivesen eszel mert különben hamar beleunsz!

2022. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

"És az igaz, hogy a gyomor teljesen másként emészt délelőtt, délután, meg éjszaka?"

Ilyen dietetikai kérdésekben biztos rohadt kompetens az okájés szeméji eccőd.

2022. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
93%
Részről igen, kokler. Másrészről pedig ez egy egyedi megrendelés volt a részedről, és bár egyeztetnie kellett volna veled, de mégis ki kellett volna fizetned a munkáját (egyedi, személyre szabott megrendelés, amit elvileg (!) nem tud másnak eladni). Örülj, hogy nem küld fizetési felszólítást... Ennek ellenére nem értek egyet a koklerekkel és mázlid volt, hogy lenyelte a munkát...
2022. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6

Ha a zöldségesnél kérsz 1 db almát és ő ad neked 3 db szilvát, te kifizeted? Persze, hogy nem, mivel nem ezt és nem ennyit kértél.

Szó sem lenne nem fizetésről, ha azt csinálta volna, amit kérek, és nem néz madárnak.

2022. szept. 22. 20:36
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
En azert meghallgatnam ebben a sztoriban a masik felet is. Neked milyen a nem sanyargatos etrend? Csulkos pacallal akarsz dietazni? Meg "feherje turmix magaban"... igen, szenhidrat csokkentett dietanak hivjak 😃 teny hogy meg en sem hallottam ilyet hogy 3 muszakos etrend. De szerintem a te fejedben is vannak problemak. Ha meg olyat etrendet kapnal ami a fogadra valo a nyakamat rateszem azert lenne "kokler" az edzo mert nem fogytal 1 kilot sem egy honap alatt 😃
2022. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Pénzt akart keresni egy sokadik hülyén, aki elhiszi, hogy ő kurvára ért hozzá és amit ír az rendben van... nyilván baromság amit mondott, jól tetted, hogy ott hagytad.
2022. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj. Valaki/k nagyon pipák a Személyi "edzőkre" mostanában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__119..


Nos,te kértél szolgáltatást hogy írjon egy személyreszabott étrendet. Megtette,az lényegtelen hogy mennyit írt,azért írt hármat mert személyreszabta gondolom. A szolgáltatást teljesítette. Te nem fizetel neki,mert mint állítod nem vagy megelégedve vele. Jogos ha vannak panaszaid,és korrigáltatni szeretnél..


Bár én az edző helyébe,tuti fizetési felszólítást küldenék,mert akkor is van egy fizetési kötelezettséged,mert megigényelted hogy írjon étrendet.



Amúgy meg ha annyira kened vágod a témát,miért nem írod te magad? Vannak remek kalkulátorok,tervek a neten,és telefonra is YAZIO alkalmazás. Simán tudnád naplózni miket eszel egy nap,még ki is számolja a cél makrókat.

2022. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!