Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora mértékű ez a fejlődés...

Mekkora mértékű ez a fejlődés kinézetre 1 év és 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés

72kg -> 77kg, 14 hónap, heti 5-6 edzés, kb minden időmet ennek szentelem.


Ebből 6 hónap volt tényleges "tömegelés", a többi szintentartás, mert féltem, hogy be fogok hízni.. A fő kérdés az, hogy jó-e az irány, és merjek többletben enni?


Most is elég nagy a dilemma bennem, mert 3 hónapja izmot próbálok építeni, de nem nőtt a súlyom, de egyszerűen félek kalóriát emelni, mert ezt egy 35kg fogyás is megelőzte. Túlságosan a mérlegre hagyatkozok.


Tudom, hogy nem vagyok zsíros, viszont félek kalóriatöbbletben lenni, pedig tudom, hogy kell, mert magamon tapasztalom meg, hogy az utóbbi fél évben nagyon minimálisat fejlődtem kinézetre és megmozgatott súlyokban is.


[link]



2022. okt. 30. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából 7 százalékos növekedés (72kg -> 77kg).
2022. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eloszor is gratula a fogyashoz. Szerintem korrekt ez a fejlodes. Bar 14 honap alatt annyira nem sok. De korrekt.


Mennyi szenhidratot eszel most? Szamolod a makrokat? Mi a cel sulyban?

2022. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg 2800 kalória van már 2 hete,

~440g szénhidrát, 160g fehérje, ~35-40g zsír. Igazából csak a kalóriára és a fehérjére figyelek, a többi pedig ahogy alakul. Viszont mivel mindig ugyanazt eszem, ezért nagy általánosságban minden nap ennyi a makró.


A probléma ott kezdődik, hogy elég alacsony vagyok (170cm) és már ehhez is relatív sok a 77kg. Emiatt félek súlyban nőni, mert már így is sok elviekben, ami most van. Viszont fogyni sem szeretnék, mert erre, ami most van, felesleges szálkásítani. Hobbi sportoló vagyok, komolyan veszem a sportot, viszont, mivel láthatóan nincs rajtam ahhoz képest sok zsír, hogy 77kg vagyok 170 cm-hez, ezért nem szeretnék fogyni és sanyargatni magam csak azért, hogy szálkásabbnak tűnjek.

Ördögi kör ez.. Nem vagyok zsíros, ezért nem szeretnék fogyni, de hízni sem, mert már ez is "sok", legalábbis kg-ban.

2022. okt. 30. 13:29
 4/11 A kérdező kommentje:
+, viszont, ha nem hízok, akkor nem fejlődök, mutatja ezt az utóbbi jópár hónap.. Teljes tanácstalanság van mindig ilyenkor nálam, mert tényleg mindent beleadok és fejlődni szeretnék, de ez anélkül nem fog összejönni, ha n
2022. okt. 30. 13:31
 5/11 A kérdező kommentje:
,ha nem nő a súlyom*
2022. okt. 30. 13:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Testzsirod valoban alacsonynak tunik. A makrok valoban jonak tunnek. Viszont ez a 2,5 g/tskg ch kicsit keves. Probald meg 3 ra emelni. Ertem a felelmed, de tomegelesnel termeszetes hogy egy kis zsir is johet. Jon a tel, ugysem latszik 😃 probald ki 2-3 honapig, ha nem mukodik, akkor csokkented.


Edzesen tudsz fejlodni? Volumenben? Erosebb vagy? Vagy ott is stagnalsz?

2022. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vannak bizonyos gyakorlatok, amikben stagnálok, viszont vannak olyanok, amikben fejlődtem.

Lábnál például csak fejlődés van, ott nincs semmi probléma.


Viszont pl egykezes fekvenyomásnál már több hete nem tudok kipréselni magamból +1 ismétlést, de bicepsznél pedig edzésről edzésre többre vagyok képes.

Döntött pados egykezes nyomásnál nyáron 82,5-kgosan volt 8 8 8 ismétlés pre workouttal, most pedig 77kg-osan 10 9 8, szóval valamelyik gyakorlatnál van progresszió, de sajnos nem mindegyikben.


Ezért is gondolom azt, hogy még mindig kevés a kalória.

Heti 5 súlyzós edzés, edzésnapokon 10.000 lépés, a maradék 2 pihenőnapon pedig ~3óra séta.

2022. okt. 30. 13:54
 8/11 A kérdező kommentje:
A ch viszont nem 2,5g/ttskg, hanem jóval 5 felett. 440g ch, 77kg
2022. okt. 30. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:

lépj túl a félelmeden és emeld a kalóriát

vidd fel először csak 3ezerre, és nézd meg úgy mi történik.

ha 1hónap mulva sincs semmi változás akkor told fel 3200-ra, és így tovább.

2022. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Uh. Ezt elszamoltam. 5 viszont eleg sok. De akkor ezek szerint eleg sok kaloriat el is egetsz, ha 5 g mellett ilyen alacsony a testzsirod.

De meg mindig nem ertem, mi a celod, de ahogy olvasom te sem tudod.

Ezt meg hogy "elvileg sok a sulyom" felejtsd mar el. A tukor mit mutat, azt nezd, ne a merleget.


Dontsd el mi a cel, mert igy eleg nehez. En a helyedben a mellre koncentralnek.

2022. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!