Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a jó edzés terv?

Mi a jó edzés terv?

Figyelt kérdés
Újra kezdő vagyok. Évek óta nem edzettem. Mi lenne jó edzés terv? Régen 2 csoportra szedtem az edzést. Egyik nap mell-bicepsz-tricepsz,másik nap láb-váll-hát. Ez így jó lehet? Edzés mellé fehérje,kreatin? Heti hany edzés lenne érdemes? Étrend? Nagyon sokat felszedtem az évek alatt,anno 90-100 között mozogtam,most kb 130 kiló és 173 centi. Vegyek vissza a kajából vagy eleinte inkább az edzésre tegyem a hangsúlyt? Miskolc cutler-be gondoltam újra kezdeni? Jó hely? Vélemények? Lehet úgy súlyt leadni edzés mellett hogy ne kelljen koplalni? Nem igazán megy ez az önsanyargatás sajna. Sose voltam vékony alkat szóval nem a szállkásítás lenne cél hanem az izom növelés.

dec. 22. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a jó edzésterv, amit hosszútávon tudsz tartani és fejlődni benne. Nincsen egy minden emberre érvényes edzésterv. Ha lenne, akkor mindenki azt használná. Minden embernek más a regenerációja, genetikája.


Vegyél vissza a kajából és mellette kezdj el edzeni.

Koplalni nem kell. Ismerkedj meg a kalóriaszámlálással és tapasztald ki, hogy mennyi az a kalória, amivel szinten tartasz (tehát nem hízol és nem fogysz). Ha ez megvan, akkor vegyél el belőle 500-zat.

Kalóriadeficit!

dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

173 centihez 130 kilóval te nem "nem vékony" alkat vagy hanem baromi egészségtelenül elhízott és ezt teljes jószándékból mondom. Ha ilyen súlyt akarsz tartani, sőt növelni, garantált pár éven belül a súlyos egészségügyi problémák sorozata. Tudsz egyáltalán 200 métert lekocogni vagy felmenni kifulladás nélkül harmadikra? (biztosan nem)


Le kéne adni kb 40 kilót az legyen az első.

dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

173 cm és 130 kg?😱

Ha ez valóban igaz, akkor sürgősen kezdj el fogyózni, mielőtt pl. szívrohamod lesz! Jó eséllyel szakember segítsége lesz szükséges, nem valami no name Youtube influenszeré.

dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnos az utóbbi években elhanyagoltam magam. Éppen ezért szeretném újra kezdeni az edzést.
dec. 25. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!