Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nőtt a súlyzós edzéstől...

Miért nőtt a súlyzós edzéstől a fenekem? Ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptember óta edzem konditeremben, heti 4x. Nem félek a súlyoktól, szóval az aerob edzés mellé rendszeresen súlyokkal is edzem. Figyelek az étkezésre, nem tartok szigorú diétát, de elhagytam a cukrot és a kenyeret, nem eszem mellé,sok húst és zöldséget eszem, szénhidrátként pedig többnyire zabot, rizset és édesburgonyát. A testzsírszázalékom 21%, 156cm és 55kg vagyok. Híztam 2 kg-t mióta elkezdtem edzeni. A tükörben nézve viszont sokkal formásabb, arányosabb lett a testem, csökkent a narancsbőröm is. Egy problémám van viszont, hogy a fenekem megnőtt. Annyira, hogy a 36-os nadrágok már egyre kevésbe jönnek fel, a fenekem aljánál megakadnak. Ez normális a súlyzós edzés mellett? Minden héten guggolok is lábnapokon, 10kg-os rúddal 4x15-öt. Szóval normális-e, hogy a testsúlyom és a fenék méretem nőtt az edzéstől? Szigorúbban kellene tartanom a diétát? Mit csinálok rosszul?

2014. márc. 18. 22:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat. Ahogyan írtátok bájos iróniával az utolsó 2 kérdésben, lehet nem minden nőt zavar ez, de engem kicsit feszélyez. Még pedig azért, mert tiniként elég húsos voltam, és nagy fenekem volt. Nem izmos, de nagy. Aztán lefogytam, és löttyedt lett a fenekem, majd most elkezdtem edzeni, és újra megnőtt a popsim, nem nagyon, de megnőtt. Ezt így egy kicsit nehéz újra megszokni. Ezért írtam, hogy kicsit feszélyez, és érdekelt, hogy ez mennyire van rendben, min kellene esetleg változtatnom? Mert nem szeretnék úgy kinézni, mint Kim Kardashian....
2014. márc. 19. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!