Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nőtt a súlyzós edzéstől...

Miért nőtt a súlyzós edzéstől a fenekem? Ez normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptember óta edzem konditeremben, heti 4x. Nem félek a súlyoktól, szóval az aerob edzés mellé rendszeresen súlyokkal is edzem. Figyelek az étkezésre, nem tartok szigorú diétát, de elhagytam a cukrot és a kenyeret, nem eszem mellé,sok húst és zöldséget eszem, szénhidrátként pedig többnyire zabot, rizset és édesburgonyát. A testzsírszázalékom 21%, 156cm és 55kg vagyok. Híztam 2 kg-t mióta elkezdtem edzeni. A tükörben nézve viszont sokkal formásabb, arányosabb lett a testem, csökkent a narancsbőröm is. Egy problémám van viszont, hogy a fenekem megnőtt. Annyira, hogy a 36-os nadrágok már egyre kevésbe jönnek fel, a fenekem aljánál megakadnak. Ez normális a súlyzós edzés mellett? Minden héten guggolok is lábnapokon, 10kg-os rúddal 4x15-öt. Szóval normális-e, hogy a testsúlyom és a fenék méretem nőtt az edzéstől? Szigorúbban kellene tartanom a diétát? Mit csinálok rosszul?

2014. márc. 18. 22:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja, azt kihagytam, hogy 25éves lány vagyok :D
2014. márc. 18. 22:10
 2/11 anonim ***** válasza:
ezt olvasva,ami történt az inkább pozitív változás,akkor miért lenne ez rossz?
2014. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kicsit feszélyez, hogy a mérete is megnőtt. Jó, nem nagyon feltűnő, de éppen elég, hogy az S-es nadrágba már ne férjek bele kényelmesen.
2014. márc. 18. 22:32
 4/11 anonim válasza:
Én ezen nem aggódnék. Kicsit nagyobb és formásabb lett a feneked. Nekem bejön az ilyen:D /F
2014. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ja, igazad van, inkább legyen kerekebb, mint kisebb és laposabb! :D
2014. márc. 18. 22:41
 6/11 anonim válasza:
Ennyi:)
2014. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tyler913 ***** válasza:

Na akkor mondok valamit. Férfiként engem abszolúte nem érdekel,hogy egy nő hány kiló,és hányas méretű nadrágot hord. Az viszont számít,hogy legyen feszes teste.


Szóval akármekkora a feneked,ha kerek és kemény,az úgy jó,ne szégyelld!


De hogy a kérdésre is válaszoljak: igen,az edzéstől nőtt meg,a guggolástól nő a láb és a fenék is.

2014. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt az európai baromságot a nők részéről (tisztelet a kivételnek!), hogy minél vékonyabb lábat és kevesebb kilógrammot szeretnének. A kinézet nem számít? Nem a rohadt mérleg mondja meg, hogy csinos-e valaki. A testépítők akkor hülyék, mert minél nagyobb tömeget szeretnének? Ha ez izomból van, akkor nem rossz! De a nők ilyenkor is kétségbe esnek, mert a netes kalkulátor szerint fogyni kell... Egy rakás kérdés van a fogyókúra rovatban, hogy "hogyan adhatnék le izmot a combomból, karomból?" stb. Épp az izmok adják a formát és a mindenféle hülye névvel ellátott fogyókúrákkal lehet, hogy kevesebb súlyúak lesznek, de a testzsírszázalék még attól romolhat is. Akik agyatlanul fogyóznak, azoknak nem véletlen mondják néha, hogy kövérebben jobban nézett ki. Kérdező te pedig nagyon is jól csinálod, nőknek is kell a sulyzós edzés. Az egyáltalán nem baj, ha kicsit nagyobb lett a feneked, lehet hogy lesz kisebb és ez csak átmeneti állapot, amikor izmosodott, de még a zsír nem csökkent. Néz meg pl. Nagy Bettinát és kérdezd meg a férfiakat, hogy ő jön-e be jobban vagy az anorexiások?
2014. márc. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem feltétlen a nőket zavarja a formás popó,és a túl vonzó test,hanem a kislányokat.

sok kiscsaj elég nehezen tudja feldolgozni,hogy egész nap kéjsóváran méregetik a dugnivaló hamvas kis testét és nem tud mit kezdeni ezzel,mert belül meg kislány,valószínűleg a kérdés is hasonló indíttatású és sokszor ezért akarnak ropik lenni,hogy a külsejük tükrözze a belsőt,ami a-szexuálisan éretlen kisgyerek.

2014. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igazad van, de ez többnyire a tizenévesekre jellemző. A kérdező pedig egy 25 éves érett nő :)
2014. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!