Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem igaz, hogy nem lehet...

Nem igaz, hogy nem lehet egyszerre izmosodni és zsírt is veszíteni!?

Figyelt kérdés

Itt vagyok rá az élő példa!


6 hónap alatt szálkásító diétával lefogytam 12 kg-t, de mivel izom eleve nem sok volt rajtam, ezért a lábaim, karjaim már elég vékonyak voltak, de a hasamon maradt egy kis zsír, tehát úgy néztem ki, mint az etióp gyerek, miután megkapta a segélycsomagot.

A szálkásítást heti 3 súlyzóssal és heti 5 intervallum kardióval csináltam, 1 g, majd 0,5 g ch-val a vége felé.


Ezt meguntam, mert már zavart, hogy vékonyak a végtagjaim és elkezdtem egy óvatos tömegnövelést, 2,5-3 g ch val. Szintén heti 3 súlyzóssal, de már csak heti 2 kardióval.


2 hónap alatt 2,1 kg-al nőtt a súlyom, szemmel láthatóan izmosodtam, a karom körmérete is nőtt, a mellemen is látszik hogy már formája van.

Viszont a hasamról folyamatosan megy le a zsír, centivel mérve is hétről-hétre csökken a haskerületem és csúszik le rólam minden nadrág.


Így hát üzenem az ezzel a kérdéssel fogalakozóknak, hogy ne hallgassanak a sok "nagyokosra", hogy izomtömeget növelni és zsírt veszíteni nem lehet egyszerre, mert nem igaz!!! Lehet!



2014. nov. 22. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják testkompozíció változtatásnak (lassú tömegelés), ami izomtalan embereknél néhány hónapig egész jól mehet. Akkor lettél volna pro, ha a hat hónap szálkásítás alatt izmosodtál volna be.
2014. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Így van, ez a testkompozíció változás, tehát semmi újat nem mondtál.

Annyi kiegészítéssel, hogy ez csak és kizárólag (újra) kezdőknél lehetséges, kevés izomtömeggel.

2014. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha ezt tudom, hogy a sok agytröszt állítása ellenére mégis működik, akkor gondolhatod hogy már eleve így kezdtem volna neki!

Csak itt naponta hússzor leírták, hogy egyszerre izomtömeget növelni és zsírból fogyni nem lehet.


Mindegy, csak üzenem azoknak, akik most állnak ez előtt a kérdés előtt, hogy ne foglalkozzanak a sok megmondóemberrel, mert lehet!!

2014. nov. 22. 13:08
 4/11 A kérdező kommentje:

2: Mi az hogy semmi újat nem mondtam??? Eddig itt mindenhol ennek az ellenkezőjét írták: hogy vagy fogysz szálkásító étrenddel, vagy izomot növelsz tömegnövelő étrenddel.

Ha valaki fel merte tenni ezt a kérdést, egy órán belül minimum 3-an lehurrogták.

2014. nov. 22. 13:10
 5/11 A kérdező kommentje:
2: Miért szerinted aki beír ide, hogy izomtömeget szeretne növelni meg fogyni egyszerre, az micsoda ha nem kezdő? Te, professzor...
2014. nov. 22. 13:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, de itt mindenki azt is mondja, hogy olvasd el az alapvető tudnivalókat, alapismereteket és a Sárga kapszula c. könyvet.

Azokban pedig benne van.

Miért nem azzal kezdted?

2014. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is a testkompváltást csinálom, és egyenlőre még működik :-) Nem híztam egy dekát se a mérleg szerint, de sokkal több rajtam az izom. Nem fogyok és izmosodok egyszerre, de csökken a testzsír %, mert nő az izomtömeg, ezért százalékban egyre kevesebb a zsír. Amíg működik addig csinálom tovább, aztán majd meglátjuk.


Elképzelhető ám, hogy azért vékonyodik a derekad, mert javul az izomtónus, feszesebb a tested. A 6 hónap szálkásítás során valószínűleg durván kalóriamínuszban voltál, ezért nem is izmosodtál. Most pici kalóriaplusszban simán izmosodsz.

2014. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es: Mennyi ch-val csinálod?

Egyébként ha a mérleg ugyanannyit mutat, de több rajtad az izom, akkor muszáj hogy menjen le zsír, máskülönben többet mutatna a mérleg.

Kardiót mennyit csinálsz egy héten a súlyzós mellett?

2014. nov. 22. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Istenem,de hülye vagy kérdező..:D
2014. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Edzésnapokon 2-3g/tskg fehérje, pihenőnapokon kevesebb, ennek a fele. Edzésnapokon kevés ch kb 1-2 gr/tskg, pihenőnapokon kb 2-3 gr/tskg

Ezt nem olvastam sehol, ösztönösen alakult így, de úgy néz ki működik. :-) Edzésnapokon valamiért kívánom a fehérjét, pihenőnapokon meg inkább a szénhidrátot.

2014. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!