Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyókúra után sportolással...

Fogyókúra után sportolással tudok alakot formálni anélkül, hogy híznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok, 170cm és jelenleg 56-57kg körül mozgok. Egy héttel ezelőtt még 52kg voltam, mivel dragsztikusan (500-900kcal) fogyókúráztam.

Most elkezdtem megemelni az adagjaimat (1300-1400kcal) és járok edzőterembe. Jelenleg időhiány miatt csak spinning órákra járok (heti 3x1), de tervben van egyéb edzés is (futópad stb...). Szeretnék nyár végére jó alakot elérni, ha már így a nyárra nem jött össze. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1.: Ami most feljött, az mind zsír és valószínűleg hosszú idő lesz, mire újra leadom?

2.: 3 hónap intenzív spinning 1400kcal mellett fog mutatni bármilyen változást?

3.: Sportolós napokon elegendő 100-110 gramm fehérje (fehérjeporral, sajttal, túróval és tojásfehérjével viszem be általában).

4.: Mi az amire oda kell figyelnem, ha tartósan szeretnék a fitnessben eredményeket elérni?



2016. máj. 11. 00:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
huhú, van itt zavar rendesen. a súlygyarapodásnak 2 oka lehet, egyik a nem kedvező, a zsir és a viz felszedése, a másik pedig az izomok vastagodása. ha izmosodni akarsz, akkor súlyzós edzést KELL végezned. ha szinten tartani, akkor egy közepes CH közepes zsir és magas fehérjés étrendet ajánlok, de az, hogy futástól vagy bringázástól te izmosodj, esélytelen. ha jól akarsz kinézni, akkor egy lightos tömegelő étrend kéne, azaz több kalória, zsirból és ch-bol, és egy testsúly x 2 fehérje + ugye a súlyok. ja és soha többé eszedbe ne jusson egy nap csak 500 kalóriát enni!! csak a reggelim volt ma 800, és mégsem hizok el. ha kevest eszel, azzal pont hogy arra ösztönzöd a szervezeted, hogy megtartsa a zsirt, és max izom fog lemenni.
2016. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
továbbá hanyagoljad a tejtermékeket. fölösleges tejcukor és zsirtartalom miatt, továbbá a gyomrodnak sem a legjobb. inkább egyél tojást, alacsony zsirtartalmú húsokat, tehát lazac vagy csirke vagy tonhal stb, zabot, hüvelyeseket, tofut, olajos magvakat, ha 56 kiló vagy, akkor szerintem tömegeléshez egy 100g fehérje simán elég, amit meg gyerekjáték bevinni!
2016. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, igen, rájöttem, hogy nem volt a legmegfelelőbb dolog, ráadásul a szervezetem is teljesen felmondta miatta a szolgálatot. Igazából nem szeretnék túl izmos lenni vagy valami, csak egy átlagos alakot szeretnék (formás lábak, lapos has). Tehát azt, hogy látsszony, hogy foglalkozom a testemmel és van egy alapvető fittségem.

Remélem, hogy inkább víz jött fel, mert korábban napi kb. fél liter folyadékot ittam és az is tej volt. Most megiszok 2l folyadékot egy nap +1.5l ha megyek edzésre is.

2016. máj. 11. 00:16
 4/16 anonim ***** válasza:
túl izmos soha az életben nem leszel szteroidok nélkül, mivel lány vagy, alacsony a tesztoszteron szinted, nem kell félned, akár 20 évet is edzhetsz keményen, akkor sem leszel "túl izmos" - ha ismered pl Kis Virágot, na az ő hétköznapo formája az, ami nőknél egy JÓ naturál szint, de pl egy toldi zsuzsi már tele van, nem kell félni, nem leszel olyan. diéta alatt is sok vizet kell inni, min 3 litert szoktam ajánlani, mivel ez segiti az emésztést, ha ez nincs, akkor megköt benned a kaja, nem tud rendesen emésztődni és felszivodni. a versenyzők csak a verseny előtt bizonyos időn belül nem szoktak vizet inni, nem az egész diéta alatt. a tej meg pont rosszabb, mert hogy azt feldolgozza a szervezet, még több folyadékra van szüksége. a lényeg: eddz súlyokkal, egyél tisztán és jól, aludj napi min 8 órát, igyál napi min 3 liter vizet, és minden okés lesz !
2016. máj. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ja és gyümölcs és zöldség mehet nyugodtan, nem kell félni, nem fogsz elhizni napi 1 banántól meg 1 almától! kell a vitamin, az ásványi anyagok, a rostok, stb!
2016. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tehát ha leeszem a BMR+100-at (+ ha sportolok akkor hozzájön), akkor egy idő után megáll ez a hízás és elkezdek újra fogyni? Igazából attól tartok, hogy visszajön az a 12kg, amit fél év alatt kínkeservesen leadtam.

A 3l folyadék meglesz, főleg teát iszok cukor nélkül vagy citromos vizet edzés alatt. A sima vizet pedig inkább este szoktam.

A napi 8 óra alvás pedig jelen pillanatban nem lehetséges a vizsgaidőszak miatt, de rajta vagyok az ügyön :)

Sulyzózni nem tudom, hogy hogyan tudnék, mert a vállam eddig 5x volt műtve és elméletileg nem terhelhetem le. A térdem 2x volt műtve, így a futás sem ajánlott (bár én azért csinálom addig, amíg nem fáj), viszont a spinninget kifejezetten ajánlotta a doki a combizomzat miatt. Esetleg van más, ami a súlyzót helyettesítené és nem terhelné le túlzottan a vállat? Gondolom így hülyeségnek hangzik, de a szalagjaimnak épeknek kell maradniuk, mert elég instabilak jelenleg is.

Még az lenne a kérdésem, hogy lassan elfogy a fehérjeporom és mit ajánlasz, melyik márkát? Igazából nekem a fehérjepor fontos, mert nem mindig tudom bevinni a megfelelő fehérjemennyiséget, bármennyire is igyekszem.

2016. máj. 11. 00:28
 7/16 anonim ***** válasza:
akkor hizol el, ha sok a kalória, és ha rossz minőségü. ki kell zárni a cukrozott és fehér lisztből készült ételeket, továbbá az olyan nasikat, mint a chips, vagy a csoki, mert kb semmi használható nincs benne, ellenben rengeteg kalória, és nagyon felviszi a vércukrod. nyilván heti 1-2x belefér egy kakaóscsiga vagy egy nyalóka, de ezt mind lehet helyettesiteni egészséges dolgokkal, pl almachips, mogyoró, gyümölcsturmix lehütve, citromos mentás viz, gyümölcsteák, étcsoki, teljes kiürlésü liszt, durumtészta, stb. ha fiszelsz a kajára, lehetetlen hogy visszahizz. ha azt veszed észre, hogy nagyon gyorsan jön a tömeg, vegyél vissza 100-200 kalóriát, és 1 hétig egyél úgy. sajnos nem vagyok orvos, szóval a térd és váll problémákra nem akarok semmit sem mondnai, mert nem akarom hogy miattam lesérülj, VISZONT konditermekben van rengeteg olyan gép, amin tudnál lábazni, viszont a felső tested nem kell hozzá, pl lábtoló, hackgép stb. ha a térded birja, ezek mehetnek.
2016. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A koplalásomnak az az egy előnye volt, hogy az életmódváltás sikerült. Nem eszek lisztet (gluténérzékeny vagyok mellesleg), krumplit és a cukrot energiamentes édesítővel helyettesítem.

Ha nassolni akarok, akkor megeszek 15-20g diót, vagy egy sovány natúr joghurtot zsírcsökkentett kakaóval és édesítővel. Nem igazán szoktam nassolni. Krumplit és banánt sem eszek, na meg rizst sem. Köretnek párolt zöldséget vagy salátát szoktam enni.

Ezért is nem értem, hogy miért jött fel egy hét alatt 5kg.

2016. máj. 11. 00:41
 9/16 anonim ***** válasza:
ja és a fehérje, igazából bármelyik tejsavó vagy rizsfehérje megteszi. én nem annyira preferálom, mert neked kell kb 100g fehérje, eszel 300g csirkét meg 5 tojást, mellé a köret, (zab, rizs, durumtészta) és meg is van a 100 gramm, ez akár 2 étkezésből is megoldható, persze sok lány alig bir enni, de azért 4-5 étkezéssel csak csak sikerül 100 grammot :) nem sok az! márkák közül pl ami shopbuilderen van, összes jó, de olyanok is elmennek mint pl a mhn whey, amiből 3000 forint 1 kiló.
2016. máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hogy váltottál az alacsony kalóriás diétáról a magasabbra? átvezetted, vagy egyik napról a másikra? továbbá köret alatt, tudom hogy ez a saját hülyeségem, általában szénhidrátot értek.
2016. máj. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!