Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyókúra után sportolással...

Fogyókúra után sportolással tudok alakot formálni anélkül, hogy híznék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok, 170cm és jelenleg 56-57kg körül mozgok. Egy héttel ezelőtt még 52kg voltam, mivel dragsztikusan (500-900kcal) fogyókúráztam.

Most elkezdtem megemelni az adagjaimat (1300-1400kcal) és járok edzőterembe. Jelenleg időhiány miatt csak spinning órákra járok (heti 3x1), de tervben van egyéb edzés is (futópad stb...). Szeretnék nyár végére jó alakot elérni, ha már így a nyárra nem jött össze. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1.: Ami most feljött, az mind zsír és valószínűleg hosszú idő lesz, mire újra leadom?

2.: 3 hónap intenzív spinning 1400kcal mellett fog mutatni bármilyen változást?

3.: Sportolós napokon elegendő 100-110 gramm fehérje (fehérjeporral, sajttal, túróval és tojásfehérjével viszem be általában).

4.: Mi az amire oda kell figyelnem, ha tartósan szeretnék a fitnessben eredményeket elérni?



2016. máj. 11. 00:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik napról a másikra váltottam, mert egyszeren nem bírta a szervezetem tovább.
2016. máj. 11. 00:47
 12/16 anonim ***** válasza:
amúgy banánnal és rizzsel mi a baj? értem én hogy a rizsnek magas a glikémiás indexe, de azért kell venni barnát, + nem magába, hanem zöldséggel enni, és akkor már nincs is gond.
2016. máj. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
akkor azért jött fel hirtelen sok, ez nem is kétség. nem szabad egyik napról a másikra 2x annyit enni, még ha nagyon szenvedsz is, egy napi max +20% szerintem ami okés. a gyors fogyás és hizás a bőrnek sem tesz jót, mellesleg !
2016. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Azért emeltem meg az adagomat hirtelen, mert azt mondták, hogy ahhoz, hogy beinduljon újra az anyegcserém és magasabb kalória (majdnem tripla) is fogyni tudjak, ahhoz hirtelen meg kell emelni.

Nos én ezt megtettem és megemeltem. Vissza is jött ugye 5kg, viszont elkezdtem sportolni is, így amit eddig lekoplaltam, azt most lemozgom.

A banánnal konkrétan a magas szénhidráton kívül semmi bajom, csak alapból nem túl jó az anyagcserémre nézve és nem is igazán szeretem. Ha gyümölcs, akkor inkáb eper, alma, mandarin vagy körte játszik nálam. Nem viszem túlzásba, napi 2-3 gyümölcsöt eszek.

2016. máj. 11. 08:50
 15/16 anonim ***** válasza:
ezzel nem értek egyet, a szervezetnek nem jó, ha yo-yozol vele, tehát ha gyakran szélsőségeknek teszed ki. az anyagcseréd akkor is müködik ha keveset eszel, nem kapcsolódik ki :D szépen fokozatosan viszont elkerülöd a hirtelen vizvisszatartást. már mindegy, igazábol leirtam mindent már, ha vmi érdekel irj nyugodtan
2016. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
banán: a magas CH tartalom relativ, az a 27 gramm nem olyan vészes, rizsbe zabba tésztába sokkal több van, továbbá a banán 27 grammja nem olyan, mint a kristálycukor 27 grammja, a gyümölcs nem emeli meg a vércukorszinted, és a kalória tartalma sem magas, simán eheted, nagyon egészséges, + a vegán testépitők vagy a raw vegán emberek rengeteg gyümölcsöt megesznek, mégsem zsirosak, mégsem kövérek, mégsem cukorbetegek.
2016. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!