Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni calistheni...

Szeretnék elkezdeni calisthenic, vagyis saját testsúlyos edzést csinálni, ehhez adnátok segítséget?

Figyelt kérdés
Ezen a nyáron szeretném magamat erőnlétileg fokozni, egy kis felesleg van rajtam, de már nem olyan vészes mint mondjuk egy éve. Egy hónapja edzem napi szinten hasra (8 min abs workout) biztos sokan ismeritek. Emellett sok fehérjét eszem, viszonylag kevés szénhidrátot és semmi "egészségtelen" dolgot (cukros, zsíros dolgokra gondolok meg az ilyen lónyálakra, nasikra stb..) Arra gondoltam, hogy minden reggel elmegyek majd futni 30-60 percet, emellett abs workout és kezdetnek 100 fekvőt csinálok (általában 2x 20-at szoktam, majd 5x12-t kb 1 perces pihenő időkkel, de már sokszor ez is megerőltető, de azért végignyomom.) A fekvőzést 2 naponta csinálnám, emellé kérnék még segítséget, mondjuk lábra hogyan edzek meg ilyeneket, tudjátok, hogy mondjuk a hét minden napjára legyen valami :). (Húzodzkodás még nem megy annyira :/ napi 25-öt szeretnék, de 12 megy maximum, az sem egyben, ha mondjuk tartanék 5-10 perc szünetet úgy megvan). Ez lenne a másik kérdésem, abból hogyan lehetne minnél többet? Adjam le a feleslegemet és akkor kisebb súlyt kell csak emeljek? Vagy a fekvőtámaszokkal is tudom annyira izmosítani a hátamat meg a bicepszemet, hogy később menjen? Köszi ha eddig elolvastad! :) ui.:Ha bármilyen negatív, de építő jellegű kritikád van, azzal ahogyan eddig csináltam, kérlek mond el nyugodtan!

2017. jún. 10. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

nem írtál magasságot, súlyt, testzsírt, szóval étrendet nehéz mondani, ha gondolod, szálkásíts, amig jól érzed magad, utána mehet egy lassú tömegelés. Edzéshez meg menjen 3 napos teljes test egy héten, sok edzés terv van neten, pl.: https://www.youtube.com/watch?v=jwZQRSQlKJk

ahogy erősödsz menni fog egyre több húzódzkodás nem kell aggódni

2017. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valami konkrétabbat kérdeznél, tudnék segíteni. Viszonylag tapasztalt vagyok calisthenics-ben.
2017. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
185 cm vagyok 73 kg, nem is inkább a felső testemen (bár ott is van azért) inkább a combomon, fenekemen van felesleg. Másodiktól pedig azt kérdezném akkor, hogy te hogyan kezdted el ezt a sportot? Milyen gyakorlatokkal, reps, sets stb. Illetve hogyan érhetnék el minnél több pull ups-t? Rakjak valamit magam alá és segítsek rá picit lábbal? Vagy kérjek meg valakit, hogy tartsa a lábamat? Illetve ha leadnám a feleslegem, akkor könnyebben menne? Egyébként köszi az ilyen gyors válaszokat! :)
2017. jún. 11. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én régebben jártam edzőterembe 1,5 évet, és utána kihagytam egy évet (leeresztettem rendesen, csak a tapasztalat maradt meg). Aztán a haverokkal elkezdtük ezt a sportot ilyen edző parkokban. Először persze mindig rásegítéssel csináltunk mindent, és aztán próbálgattuk segítség nélkül is, és egyre jobban ment. Egyébként saját tapasztalat, hogy az akaraton és a motiváción dől el, hogy fogsz-e erősödni.


Néhány tipp:

-Egyél edzés előtt 3 órával lassan felszívódó szénhidrátot

-Edzés közben ne igyál egyszerre sokat

-Edzés után vigyél be sok fehérjét

-Futás elég egyszer egy héten, egy hosszabb távot

-Nagyon alaposan melegíts be, mert úgy jobban fogod bírni (legjobb szerintem a homorított felugrás, mert eléggé felpörget)

-Lefekvés előtt ne egyél szénhidrátban gazdag ételt, és lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél.

-Napi 4 étkezés minimum

-Nézd youtube-on a calisthenics unity csatornáját, én is onnan tanultam sokmindent

2017. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél.


ez hulyeseg

2017. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!