Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem lehet fogyás/szálkás...

Miért nem lehet fogyás/szálkásítás közben izmosodni?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam itt válaszokat hogy szálkásítás közben nem lehet izmosodni...stb mégis a legtöbben azt ajánlják hogy inkább súlyzós/saját testsúly edzést végezzünk ilyenkor is mintsem aerob edzést mert így nem veszítünk az izomból vagy esetleg veszítünk de nem annyit. Fogalmam sincs azért teszem fel a kérdést mert az a gond hogy rengeteg az információ az interneten videó,oldalak formájában és konkrét tiszta magyarázat nagyon ritka ha van.

Szóval én most 1 hónapja súlyzós illetve saját testsúlyos edzést végzek itthon és mellette kalória deficitben tartom magam, amit számolok is és próbálok sok fehérjét kevesebb szénhidrátot és zsírt enni hogy lemenjen a zsírpárna, de azt olvastam hogy ha az egyik nap súlyzós edzést végzek a másik nap pedig aerob edzést akkor hamarabb fog menni a fogyás, viszont így nem egy edzetlen,izomtalan test lesz a zsírpárna alatt hanem némi izom. (vagyis gondolom én.) Nem vitát szeretnék nyitni mielőtt félreértenétek csak szeretnék konkrét magyarázatot kapni az egésznek a működéséről aki már mondjuk régóta csinálja és fogyott/szálkásított illetve a későbbiekben mikor elérte a megfelelő testzsír százalékot akkor tömeget növelt.

Előre is köszönöm a megértő válaszokat. :)



2018. szept. 12. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy fogysz, az egy dolog, de hogy szalkasodsz az megint egy masik dolog.


A testepitesben ket ciklus van, a tomegnoveles es a szalkasitas. Ha zsiros vagy, pucold le magad ugy, hogy alacsony testzsirod legyen, aztan novelj tomeget. Akkor is fog rad felmenni zsir, de izom is, nyugtatlak. De abban is nyugtatlak baratom, hogy egy honap alatt te nem fogsz annyi izmot osszeszedni, hogy az leszalkasitva jol nezzen ki. Az jo kajaval jo genetikaval is legalabb egy ev tomegnoveles.


Tehat osszefoglalva nem lesz neked ott semmi izom egy honap( hat mar bocs, de az aerob miatt) bohockodas utan. Edz normalisan, nagy sulyokkal, kajalj normalisan es idovel lesz eredmenye.

2018. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Nem is szeretnél felgyorsítani a folyamatot mivel akkor nincs értelme, ha lefogyok és nem tudom fent tartani az állapotot.
2018. szept. 12. 09:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretném*
2018. szept. 12. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért kell edzeni fogyáskor, hogy csak minimálisan veszíts az izmaidból, nem azért, hogy izmosodj... Kezdőként persze jöhet is egy kevés izom ilyenkor.
2018. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Értem. Köszönöm. Nem is szeretnél felgyorsítani a folyamatot mivel akkor nincs értelme, ha lefogyok és nem tudom fent tartani az állapotot."


Nem fogod fenn tartani a szálkás állapotot tartósan, mert az nem tartható fent sokáig, maximum néhány hétig. Tartós kalória-deficittel, és szénhidrát hiánnyal elkezdenéd fokozatosan elveszteni a teljes izomtömegedet. Szóval szálkásitás után érdemes újra elkezdeni a tömegelést.

De amit te csinálsz, az még nem szálkásítás, ahhoz először tömegelned kéne.

Ha kalóriadeficitben tartod magad, akkor nem fogsz tudni izmosodni. Esetleg a nagyon kezdők minimális izmot fel tudnak szedni a nulláról az első egy-két hétben, legalább is vizuálisan úgy fog tűnni, és ez nem is baj, mert ez inspirálja az újoncokat, hogy elkezdjék a tömegelést.

Szóval, neked először is tömegelned kell, de ha még sok a felesleg rajtad (ezt nem tudom) , akkor fogyhatsz még, mielőtt elkezded a tömegelést, de arra ne számits, hogy ezalatt valóban izmos leszel.

A szálkásitás (nem keverendő a fogyással) pedig a tömegelés után jöhet, amikor már van, mit szálkásitani, és az legalább egy év, még szerencsés genetikájúaknak is, intenziv edzéssel, szóval attól még messze vagy.

2018. szept. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!