Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne minél hatásosabb?

Hogyan lehetne minél hatásosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elhatároztam hogy le szeretnék adni pár kilót.

Jelenleg kb 173 cm és 85-90 kg között lehetek.

Sokak szerint nem látszik meg rajtam, viszont úgy gondolom hogy jót tenne pár kg fogyás az önbizalmamnak ami eléggé le van csúszva.

Nyár előtt viszonylag oké voltam, viszont most nyáron felszedtem pár kilót.

A gond az hogy itthon semmilyen lehetőségem nincs normálisan fogyókúrázni, max azzal ha tornázok, de azzal sok mindenre nem fogok menni.

Fontos hogy kollégista vagyok, szóval gond nem lesz azzal hogy elmenjek valahova majd futni vagy hasonló dolgok.

Nem eszek sokat, (napi 3x) viszont szeretek videójátékozni (nagyon :D), és ugy gondolom hogy ez az oka annak hogy hízok mert nem mozdulok ki nagyon emiatt, de mint mondtam szeptembertől szabad pályán vagyok mert kollégiumba általában tanulok, amellett meg van időm elmenni pl futni és hasonlók.

A kérdés:

Fogyhatok-e azzal majd ha csak vizet iszok és nem eszek szinte semmilyen édességet? (Itthon csak cukros dolgokat iszok, ami nyilván elősegíti gondolom a hízást).

Nyilván van suliba is mozgási lehetőség, ami a tesi óra, amit mindig végigcsinálok, viszont úgy érzem hogy elég kevés lesz ahhoz hogy fogyjak is.

Kb mennyi időbe telik kb 5-10 kg-t leadni ha minden nap elmennék mondjuk futni majd, emellett pedig hanyagolom a cukros üdítőket + chipseket.

Elég sokszor elhatároztam hogy lefogyok, de pár nap után mindig feladtam mert úgy voltam vele hogy én jól érzem magam, maradok így.

Viszont most mások miatt is szeretnék fogyni nem csak magam miatt.

U.i.: Tudom tudom, van 1000 ilyen kérdés, de én még is csak kíváncsi vagyok hogy mit írtok.

U.u.i: Azt is tudom hogy amiatt híztam mert nem mozgok szinte semmit itthon, nem kell leírni, trollokat hanyagoljuk ha lehet.

Bocsi ha hosszúra sikeredett és helyenként talán rosszul fogalmaztam, de még az én fejemben sincs összetéve a dolog nagyon, csak már jó lenne tényleg leadni 5-10 kg-t.



2019. aug. 11. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden cukrosat hanyagolsz (mindet), és minden nap elmész futni, emellett normálisan étkezel, szóval értékes táplálékot viszel be a szervezetedbe, szerintem 1 hónap alatt már látni fogod magadon a fejlődést.
2019. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

"Jelenleg kb 173 cm és 85-90 kg között lehetek. Sokak szerint nem látszik meg rajtam..."

- muhahahahaha... 173cm/85-90kg az kimondottan dagadt.


"Nyár előtt viszonylag oké voltam, viszont most nyáron felszedtem pár kilót."

- persze-persze


"A gond az hogy itthon semmilyen lehetőségem nincs normálisan fogyókúrázni"

- Miért? Tömnek?


"Nem eszek sokat, (napi 3x) viszont szeretek videójátékozni (nagyon :D), és ugy gondolom hogy ez az oka annak hogy hízok mert nem mozdulok ki nagyon emiatt, de mint mondtam szeptembertől szabad pályán vagyok mert kollégiumba általában tanulok, amellett meg van időm elmenni pl futni és hasonlók."

- nem, nem a videójáték miatt hízol hanem azért, mert zabálsz. Gondolom a nyári szünetben nincs időd elmenni futni...


"Fogyhatok-e azzal majd ha csak vizet iszok és nem eszek szinte semmilyen édességet? (Itthon csak cukros dolgokat iszok, ami nyilván elősegíti gondolom a hízást)."

- ihatsz cukorlevet is. Azzal fogysz ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz.


"Kb mennyi időbe telik kb 5-10 kg-t leadni ha minden nap elmennék mondjuk futni majd, emellett pedig hanyagolom a cukros üdítőket + chipseket."

- neked? örökké.


"Elég sokszor elhatároztam hogy lefogyok, de pár nap után mindig feladtam mert úgy voltam vele hogy én jól érzem magam, maradok így."

- ezért mondom...


"trollokat hanyagoljuk ha lehet."

- mármint azokat akik nem a lelked pátyolgatják?

2019. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
A 2-es fején találta a szöget. Teljes mértékben egyetértek vele 👍🏼
2019. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1# Köszi.

2#: Mit is várhattam volna. :D Csak egy kis segítséget szerettem volna hogy hogyan is kezdjem el. De ha te ettől jobban érzed magad hogy ilyen módon nyilvánulsz meg egy internetes platformon csak gratulálni tudok. Kívánom hogy az életbe legyen ehhez hasonló problémád és mások is így reagálják le, de ha jól tudom te tökéletes vagy 0 kg felesleggel szóval nálad ez szóba sem jöhet :) Menj gyorsan csapj le az újonnan jött kérdésekre, és mutasd meg azt hogy hogyan is kell viselkedni egy olyannak aki enyhén figyelemhiányos és az interneten éli ki magát csak azért hogy másoknak kicsit szar napja legyen, biztos sikerrel jársz! :)

2019. aug. 11. 20:36
 5/13 A kérdező kommentje:
És egyáltalán nem zabálok, le is írtam hogy nagyon keveset eszek, csak nem MOZGOK ITTHON. De látom értelmezéssel is bajok vannak.
2019. aug. 11. 20:39
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

"És egyáltalán nem zabálok, le is írtam hogy nagyon keveset eszek, csak nem MOZGOK ITTHON"


- persze-persze. Minden dagadt ember NAGYON keveset eszik.

2019. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát ha neked ennyi jött le ebből az egészből amit írtam inkább hagyjuk is :D

Fentebbi részletet miért nem " "-ted be és reagáltál rá? Talán igazam van? :D Nem lehetsz túl idős, de ha az vagy akkor csak gratulálni tudok mert nagyon nem látszik meg :/

2019. aug. 11. 20:59
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem, nincs igazad. Dagadt vagy és csak a kifogásokat keresed. További sok sikert a valóság elleni küzdelmeidhez.
2019. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Bzs03 ***** válasza:
100%

Az emberek nem azert hiznak mert esznek, hanem mert rosszul esznek. Rendszertelenul,egeszsegtelenul, tapanyag szegenyen. Aki keveset eszik ugyanugy lehet kover, mint aki szarra zabalja magat.Ugyanis mindkettonel a szervezet fölösleges zsirt kezd elraktarozni ,csak az egyik esetben azert, mert eheztetve van es amikor vmi energiahoz jut, az egy cukros szemét. A masik esetben pedig az egyértelmű kaloriatobblet miatt hizik az ember.

Megoldas: a megfelelo folyadekbeviel (VIZ). A jo minosegu szenhidrat bevitel, a magas feherje, es az alacsony zsirbevitel. Ezeknek a pontos erteke fugg az adott szemely testosszeteteletol. Te esetedben egy túlsúlyos emberrol beszelunk.Nalad az elejen gyorsabban beindulhat a fogyás (tobb kilot veszitesz,mint a vékonyabb emberek) de ez csak átmeneti. Fontos a kitartas,mert ez nem 1 honapra szol hanem egy egesz eletre. Ebben,es csak ebben az esetben kerulheto el a jojo effektus,ami minden kezdo fogyokurazo remalma. Mindezek mellett elengedhetetlen a rendszeres testmozgás,vagyis emeld fel a segged,menj ki a szabadba es fuss, biciklizz, ussz , ne sajnald a penzt a kondiberletre. De ha lustabb vagy egy csomo otthoni edzesprogram letezik.

Vegul annyit,hogy a megsertodes nem megoldas.Tudom ,h az igazsag faj, de nem szabad,h a mimoza lelkunk egy olyan absztrakt vilagot epitsen fel korenk, amelyben mi mindvégig a komfort zónánkon belul maradunk. Kicsit gondolkodj azon,amit leirtam. Jo edzest,eletmodvaltast es kitartast kivanok neked.

2019. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Nem az igazság fáj, de ha valaki ilyen bunkó módon nyilvánul meg az kicsit idegesítő és szomorú is egyben.

Kerülöm a cukros dolgokat, emelett elkezdek futni, majd meglátom mi sül ki belőle. Köszönöm.

2019. aug. 11. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!