Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyümölcsöt tényleg majdnem...

Gyümölcsöt tényleg majdnem olyan rossz enni, mint csokit?

Figyelt kérdés
Nagyon édesszájú vagyok, de nagy nehezen sikerült gyümölcsre váltani a csokit és a péksütit. Erre több helyen hallom, olvasom, hogy a gyümölcsök is tele vannak cukorral, és inkább zöldséget kellene enni. De én a gyümölcsöt édesség helyett eszem, arra meg nem jó a zöldség. Ti mit gondoltok? Pl. a legjobb nekem a banán, ami szinte tényleg kiváltja a csokit, ellentétben mondjuk az almával. De a banánban tényleg jóval több cukor is lehet, mint az almában. Így nem fogok érni vele semmit?
2019. aug. 19. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsben sokkal de sokkal kevesebb cukor van mint az édességekben.


Pl egy szelet csokiben, egy adag kekszben 200-400 kalória van. Míg egy banánban 105 kalória van. Vagy is tegyük fel, hogy naponta többször eszel csokit, édességet, fagyit, joghurtot stb... 1000 kalóra röhögve össze jön belölel. Ha elhagyod a csokit és gyümölccsel tömöd magadat, még ha csak azt eszel is max 400-500 kalória jön belöle össze.

A gyümölcsöknek nagy a rost és víz tartalma ezért elterít és lassabban bomlik le, vagy is éhes sem leszel olyan gyorsan mint a cukros dolgoktól.


Amiért ez a szóbeszéd megy az pl ha valaki 1200 kalóriás diétán van. Abba egésznapos gyümölcs fogyasztás, vagy napi több banán nem fér bele.

2019. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Marhaság a fruktóz felszívódik a sok víz nyomelem vitamin hasznosul a rostok segítik az em3szt3st . A csoki meg egy halom trágya .
2019. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha csak a cukortartalmat nézzük, a fruktóznak jóval alacsonyabb a glikémiás indexe mint a glukóznak, tehát csak ez alapján is ideálisabb édesség. Ezen felül a csokiban iszonyatos mennyiségű zsír van, amit a banánról nem lehet elmondani. Rostok, vitaminok tekintetében is nyilván a banán jobb választás, lévén a csokiban ilyesmi nincs..

Fogyókúrában persze a bevitt mennyiségre figyelni kell, hiszen még a legegészségesebb ételektől is el lehet hízni, ha sokat eszünk belőle..

2019. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

A jó minőségű étcsoki mértékkel igenis egészséges.


Gyümölcsöt meg annyit ehetsz, amennyi belédfér.


Talán két kivétel van, de azok sem a cukor miatt vannak. Egyik az eper, amit ha túlzásba viszel valami miatt gyomorrontást okoz. Másik a banán. Utóbbinak magas a Káliumtartalma, kb 1 tucat fedezi a szervezet teljas káliumszükségletét. Tehát ha megeszel, mondjuk 40et naponta, akkor kaphatsz egy enyhe hiperkalémiát. De a többi, nálunk őshonos gyümölcsből annyit eszel amennyi jólesik.

2019. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a gyümölcsöt nem szabad enni dolgot a ketósok, s a végletekben gondolkodók terjesztették el, akiknek csak a full szálkás az oké (mindenkit a fitneszmodell alak felé terelnének).
2019. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bzs03 ***** válasza:
54%
Szabad gyumolcsot enni csak mertekkel. Legjobban a bogyosak(malna, ribizli, afonya...)de a banan se rossz foleg edzes elott napi egy banan mondjuk egy heti 2szer-3szor siman bekefer
2019. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
"mondjuk 40et naponta," aha, teljesen életszerű, bár végülis ha egész csak azt eszel...
2019. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs problémád az inzulinoddal és nem vagy túlsúlyos sem, akkor nyugodtan eheted a gyümölcsöket. Ha viszont elkezdesz hízni tőlük, akkor azokat is érdemes visszafognod!
2019. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Hülyeség a diéta. Egészségesen, minőségi ételeket kell enni és sportolni. Nem pedig 1-2 hónap alatt lefogyni. A súlyfelesleget sem ennyi idő alatt zabálta fel magára senki.
2019. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Valaki elmagyarázná nekem a 4. Válaszra kapott nulla %-ot?


Puszta tényeket közöltem. A 40 banánt pedig csak mint elméleti lehetőséget említettem, eszembe sem jutott, hogy valaki annyi banánt megenne naponta.

2019. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!