Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon rossz, ha ennyi gyümölc...

Nagyon rossz, ha ennyi gyümölcsöt eszem? Kb.1200-1500 kcal összejön gyümölcsökből. Igaz, hogy lassítja a fogyit, mert feltölti a máj glikogénraktárait?

Figyelt kérdés

Ősszel/télen és tavasz elején igyekeztem sok csirke, pulykahusit enni + halat, illetve sok fehérjét enni, rengeteg zöldséggel.

Sosem ettem rizst/krumplit, stb-t.


Viszont ebben a melegben egyáltalán nem kívánom a húst (még a felvágottakat se! abból minőségit ettem, tehát nem párizsi vagy szalámi) de semmilyen húst nem kívánok (sütni sincs kedvem, meg enni se)


Csak a lédús gyümölcsöket kívánom...

Most reggel kb. megettem 0,5 kg dinnyét, meg itt a cseresznyeszezon...

Tegnap is megettem kb 1 kg cseresznyét, egy rakat almát, meg narancsot.


Gyerekkoromban is imádtam a gyümölcsöket, amikor nem fogyiztam tiniként is zabáltam a gyümiket, annyira imádom :)


De most fogyi alatt utánaolvastam, és elvileg figyelni kell mert a fruktóz is lehet baj... vagyis olvastam hogy a banán-szőlő-magas cukortartalmú gyümiket egyáltalán nem ajánlják (ezeket nem is eszem!!!)

a narancsból, almából meg mértékkel kell enni. Viszont ezeket nagyon imádom.


Meg a dinnyét is. Sokat iszom, napi 2,5-3 l megvan (ha nem több) de egyszerűen nem kívánok mást.


Lassíthatja a fogyim ez a sok gyümölcs?


2014. jún. 11. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

És neked ennyi gyümölcstől nincs cifrafosásod? Irigyellek.


Egyébként igen, lassíthatja, mert ez tényleg elég sok széhidrát.

2014. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen lassítja. Gyümölcsöt csak délelőtt, 20-25 dekát tud megemészteni a szervezet. A többi megy a raktárba, vagyis zsírba.
2014. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát kb napi 2-3X megyek wc-re, de nem hasmenés, csak gondolom a sok rost miatt van.


Te mit ajánlasz ha egyáltalán nem kívánom a husit?:S mert erőltetni nem akarom, amit nem kíván a testem.

2014. jún. 11. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Tojás, túró, hal?
2014. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1500kcal gyümölcsből? az van vagy 6 kiló.
2014. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"A fruktózt az inzulintól függetlenül használja fel a szervezet: a fruktóz szelektíven a máj glikogénraktárait tölti fel, ha ezek beteltek, akkor triglicerideket állít elő belőle a szervezet, azaz zsírrá alakul. A túlzott fruktózbevitel hatására fokozódik a zsírdeponálás a szervezetben"
2014. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én rengeteg gyümölcsöt eszem, a vacsorám is kb. 1 kiló alma minden nap. Nem híztam tőle szerencsére.
2014. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lipton. ***** válasza:
Igyál egy gyümölcsös fehérjeturmixot.
2014. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk akárki akármit, glikogénraktárakról meg akármiről, hogy a gyümölcstől hízni nem fogsz, az tuti! Lehet lassabban fogysz, de biztos nem ártalmas. Ilyenkor én is rengeteget eszem, nekem még beindította inkább a fogyást.
2014. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szokott éjszaka fájni ettől a hasad? Én egyszer ettem egész nap csak gyümölcsöt, de éjszaka olyan gyomorgörcsöm volt...

Egyél mást is, a tejtermékek és a tojás is jó , ne élj gyümölcsön, mert sok bennuk a cukor és hiába ettél meg 1 kiló dinnyét és mindjárt szétdurransz, ha 20 perc múlva meg éhes leszel.

2016. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!