Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdek futni, eleinte...

Ha elkezdek futni, eleinte mekkora távot fussak?

Figyelt kérdés

Ugy olvastam, hogy a fogyassal lehet a legtobb kalóriát elégetni. Gondoltam edzes mellé, lemegyek futni.

Viszont az van, hogy nagyon nehezen birom a futast. 200meter után már kivagyok, hogy tudnék ezen javítani?

Meg mennyi az a kilométer aminél már használ a futás?


2019. szept. 13. 18:25
 1/9 anonim válasza:
100%

Eleinte nyugodtan csináld úgy, hogy felváltva sétálsz és lassan kocogsz.

Nem kell rohanni, majd ha már jobban birod, fokozhatod a tempót és növelheted a távokat.

200 méter futás megy, akkor utána 400 méter séta, megint 200 futás, így váltogasd, amíg bírod, de nem kell végkimerülésig, kb 1 hónap múlva lehet többet valamivel.

Ha már jól megy, heti 30-40 km amit javasolnak, kb ennyi kell, hogy hasznos legyen.

2019. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is annyit fuss, amennyi jól esik. Sétálj kicsit, ha érzed, hogy tudsz újra futni, fuss még. Ha nem, akkor sétálj, nyújts, stb. Fontos viszont, hogy futás előtt be kell melegíteni.

Én is ezt csináltam amúgy, hogy szépen fokozatosan futottam amennyi jól esett, aztán egy idő után éreztem hogy tovább bírom. Először csak időben mértem és igyekeztem új rekordokat állítani, majd később kezdtem csak távban mérni. Tehát fontos, hogy elsősorban időben nézd meg, hogy mennyit tudsz futni egyhuzamban. Szerintem rossz érzés, és demotiváló, ha távban akarsz futni és elfáradsz, és nem tudod teljesíteni a célodat, amit kitűztél.

Ami még fontos: ne hajtsd túl magad, egyél eleget, mert ha sokat mozogsz és nem eszel rendesen, lehet, hogy fogysz, de a szervezeted nem fogja megköszönni. Remélem tudtam segíteni neked. :)

2019. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor én elkezdtem futni 1 perc alatt már nem kaptam levegőt. Minden nap futottam és 2 hónap után már 20 percig bírtam lihegés nélkül. Közben 6 kilót fogytam.

Szóval a lényeg, hogy mindegy mennyivel kezdesz, ha nem adod fel akármeddig eljuthatsz

2019. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak ne betonon fuss.
2019. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Füvön?

Köszönöm a válaszokaat!

Mar csak rákell vennem magam, hogy lemenjek. És hogy senkit nem erdekel hogy en futkározok ott xd.

2019. szept. 13. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:

1. alkalommal 1 kört alig tudtam lefutni a pályán (400 m), utána levegőt alig kaptam. A 3. alkalommal már 2 kört, ötödjére már 4 kört, és még bírtam volna tovább is. Aztán elkezdtem sprintelni - fél kör sprint, utána kis séta, aztán megint fél kör sprint és így tovább. Most épp itt tartok. Fokozatosan emeld a távot vagy időtartamot, az se baj, ha minden másnap futsz.

Errefelé vannak páran, akiket szoktam látni futni - bicikliúton, utcán, pályán... Szerintem nem ciki, inkább elismerésre méltó. Bár a pálya vagy természetes talaj sokkal jobb futáshoz, mint a beton és az aszfalt.

2019. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azabaj, hogy nálunk semmi ilyen futó pálya nincs :( csak a betonon tudnek..
2019. szept. 15. 08:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor búcsúzz el a térd és csípő izületeidtől.
2019. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezért fontos a jó futócipő! A heti 30-40 km azért javasolt, mert az még nem különösebben káros az ízületekre, de már hasznos a keringési rendszer szempontjából.

A kifejezetten kemény talajra kifejlesztett cipők tompítják a becsapódásokat, védik valamennyire a lábat.

2019. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!