Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi caloriat ill. makrokat...

Mennyi caloriat ill. makrokat képes a szervezet egy nap alatt felhasznalni?

Figyelt kérdés
Ha jol tudom a fehérjébol 2.3g/testsuly kg a max... A kaloriákkal meg zsír es szénhidrátokkal, h állunk?
2019. szept. 21. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit nagyon félreértesz. A szervezeted pontosan annyi energiát használ fel, amennyi energiára adott napon szüksége van. A fehérjék, zsirok és szénhidrátok mind energiaforrások, amik fedezni tudják ezt az igényt. Ha a bevitt energia nem elég, akkor a szervezeted előbb felemészti a tartlékokat (testzsir, izomzat), aztán meghalsz.
2019. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félre értesz, én arra vagyok kiváncsi, hogy mennyi caloriát képes elraktározni a szükségesen felül. Pl. mindegy, h 5000 vagy 30000 kaloriat ettunk meg pluszba...
2019. szept. 22. 21:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Egyébként a kalkulàtorok is csak becslések, semmi több. Nem lehet tudni, kinek mennyi energiàt hasznàl a szervezete. Napról napra is vàltozik. Van aki hízni kezd a többlet beviteltől, van aki pedig nem. Biztos te is ismersz olyat aki bàrmennyit eszik is bàrmiből, egy kilót se hízik. Ez is egyéni szervezettől függ.
2019. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Gondoltam valaki tud konkrét választ adni mint pl. 2.3 g /kg a max a fehérjékböl...
2019. szept. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!