Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok olyan ételeket mondani,...

Tudtok olyan ételeket mondani, ami jó diétához és tartható hosszú távon? Leírom eddig miket szoktam enni.

Figyelt kérdés

Amiket szoktam enni: pufi rizs (barnarízsből), tökmag, csirkemell, bulgur, tonhal, mozzarella, tk kenyér/zsömle, néha eszek salátát joghurtos öntettel (én csinálom), joghurt, kefir (egy nap csak 1-et valamelyikből), szeretem a brokkolit, káposztát, karfiolt, de csak ritkán eszek.


Zabtól és a tojásrántottától felfordul a gyomrom.


Igazából azt se tudom mit ehetek ezeken kívül.


Ha valaki tud receptet, vagy hogy mivel fűszerezzem a kajákat (ált. csirkemell) azt megköszönném.


2019. dec. 14. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen leves hús, zöldség, hüvelyesek is.. Főzelékek, lehetőleg önmagukkal sűrítve. Bármilyen hús, ezekből például zöldséges rakott ételek, vagy sütve, brokkolinak, karfiolnak is jól áll a sütés. Székely káposzta.

Fűszerezni bármivel, még egy zacskó fűszerkeverék is csak kb. 30kcal, de bármilyen zöldfűszer mehet. A foghagyma, chili mindent feldob.

2019. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezeket eszem:

Húsok ( csirke, pulyka, sertés, marha), hal, zöldségek ( pàrolva- sütve, nyersen, salàtaként, levesként), tojàs, sajtfélék, olajos magvak, ch csökkentett kenyér, húskészítmények. Keveset ritkàn eszem hüvelyesekből, krumpliból, tésztàból is, mert szeretem ezeket.

Ízesítésre: petrezselymet, snidlinget, chillit, bazsalikomot, fokhagymaborsot, oregànót, néha tàrkonyt, babérlevelet hasznàlok, mikor mit.

Zab, bulgur, köles, rizs, hajdina stb stb, ezeket nem szeretem, nem eszem, illetve eü okok miatt nem fogyasztok gyümölcsöket egyàltalàn.

Olyan étrendet érdemes kialakítani amit életed végéig tartani tudsz.

Zöldségek amiket szeretek ( ezeket eszem leggyakrabban: paprikafélék ( kaliforniai, kàpia, zöld csípős), paradicsom, retek, újhagyma, uborka, hagyma, fokhagyma, babcsíra, jégsalàta, cékla, kàposztafélék ( fejes, lila,kelkàposzta), karfiol, zöldbab, sàrga hüvelyű bab, karalàbé, cukkini, padlizsàn, sàrgarépa.

2019. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kedvenceim: bableves, zöldségelves, csicseriborsó "pörkölt", húslevesben főtt husi teljes kiőrlésű pitában salátával, paradicsommal, hagymával. (egy kis diétás fokhagymás saláta öntetet lehet rá dobni) tejfölös csirke tk. tésztával, tojásos lecsó rizzsel, mexikói babkeverék salátával tk tortillában.

Ha szereted a csípőset: csirkemell darabkákat süss meg, piríts hozzá hagymát, fokhagymát és öntsd fel paradicsommal, indiai fűszerekkel. Rizzsel, tk pitával isteni.

2019. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!